Rekrutacja do Straży Granicznej. Szukasz pracy? Ruszył nabór do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej

Redakcja
Straż Graniczna
Straż Graniczna Mat. MOSG
W Morskim Oddziale Straży Granicznej ruszył nowy nabór do służby. W tym roku na kandydatów czeka 60 miejsc. Chętni mogą składać dokumenty w jednostce Straży Granicznej najbliższej miejscu zamieszkania, także w niektóre soboty.

Służba w Straży Granicznej

- Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła 35 lat

- informuje straż.

Postępowanie kwalifikacyjne podzielone jest na dwa etapy:

  • W pierwszym komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim rozmowę kwalifikacyjną. Kandydat do służby wysyłany jest również na badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne, czyli tzw. wariograf.
  • Drugi etap postępowania kwalifikacyjnego odbywa się w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Kandydaci rozwiązują tam testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i rozmowę kwalifikacyjną. Po pozytywnym zaliczeniu kandydaci wysyłani są na komisję lekarską, która ustala ich zdolność do służby.

ZOBACZ TEŻ:

Osoby chętne do pracy w Straży Granicznej mogą spróbować swoich sił w wielu dziedzinach, między innymi jako eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, specjaliści do spraw migracji, członkowie załóg jednostek pływających czy przewodnicy psów służbowych.

Służba w Straży Granicznej to również możliwość współpracy międzynarodowej, tak jak to się dzieje w przypadku Wspólnej Polsko – Niemieckiej Placówki w Pomellen koło Szczecina, gdzie służbę pełnią polscy strażnicy graniczni i niemieccy policjanci.

To także szansa na udział w misjach zagranicznych np. w Macedonii, Grecji czy we Włoszech, dokąd regularnie jeżdżą funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej.

CZYTAJ TEŻ:

Nabór do Straży Granicznej. Jak i gdzie złożyć dokumenty?

Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów są na stronie internetowej morski.strazgraniczna.pl w zakładce "Rekrutacja do służby w MOSG". O naborze można również porozmawiać telefonicznie, dzwoniąc pod nr 58 524 24 24.

Już w najbliższą sobotę 25 stycznia dokumenty będzie można złożyć w Komendzie MOSG w Gdańsku, a także w siedzibach Straży Granicznej w Kołobrzegu, Darłowie i Szczecinie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Koszalinie świętowali 28-lecie istnienia swojej formacji. Jubileuszowe uroczystości odbyły się w piątek w auli Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie. To jedna z trzech szkół, która w Polsce kształci kadry dla Straży Granicznej. - Przez 27 lat ośrodek wykształcił ponad 115 tysięcy funkcjonariuszy i pracowników formacji, ale też przedstawicieli innych służb - poinformowała kpt. SG Katarzyna Tomczak, rzecznik prasowy  komendanta COSSG w Koszalinie. Straż Graniczna powołana została 28 lat temu w miejsce Wojsk Ochrony Pogranicza, jest jedną z najlepiej wyposażonych i najnowocześniejszych formacji MSWiA. - Jesteśmy formacją o charakterze graniczno-migracyjnym. Dziś Straż Graniczna to ponad 14,5 tysiąca funkcjonariuszy i ponad 3 tysiące pracowników. Ochraniamy ponad 3,5 tys. kilometrów granicy państwowej, na której funkcjonuje 70 przejść granicznych - wylicza kpt. SG Katarzyna Tomczak. Święto Straży Granicznej  było, jak co roku, okazją do wręczenia funkcjonariuszom odznaczeń, wyróżnień oraz nominacji na wyższe stopnie oficerskie.

Strzegą granic polskich i unijnych [zobacz ZDJĘCIA]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Śmieszny ten artykuł. A kto teraz idzie do Straży Granicznej? Ludzie bez wykształcenia i kwalifikacji. Potem jak się dostaną zaczynają studiować najczęściej kierunek obrona narodowa na jakiś podrzędnych uczelniach gdzie stawiają oceny za darmo. Ludzie wykształceni którzy z braku doświadczenia, zaraz po skończeniu studiów owszem przychodzą do Straży Granicznej, zaciskają zęby i przez kilka lat robią kursy szkolenia, nabierają doświadczenia i wieją do porządnych firm. Znam przypadek funkcjonariusza który ukończył prawo, był po aplikacji radcowskie i robił drugą aplikacją, znał kilka języków a siedział na najniższym stanowisku, podczas gdy ktoś inny z wykształceniem średnim w drodze wyróżnienia był kierownikiem choć miał niższe kwalifikacje niż jego podwładni. Jak to mówią nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera.

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie