Regionalny Puchar Polski ZZPN: dwa ćwierćfinały zakończone karnymi

Drużyna Świtu Szczecin po wygranej w Wałczu.
Drużyna Świtu Szczecin po wygranej w Wałczu. Fot. Świt Szczecin facebook
Sensacji w ćwierćfinałach regionalnego Pucharu Polski nie było. Faworyci wygrywali, ale w różnym stylu. Najciekawiej miało być w Niechorzu, gdzie czwartoligowiec – Wybrzeże Rewal – podejmował trzecioligowca Pogoń II Szczecin.

W Niechorzu długo pachniało sensacją, bo gospodarze w I połowie uzyskali prowadzenie (Borys Jałoszyński) i po zmianie stron byli blisko utrzymania skromnej zaliczki. Pięć minut przed końcem wyrównał Doustali.

W serii rzutów karnych – gospodarze byli bardziej nerwowi i przegrali ten konkurs 3:5.

Trening strzelecki urządzili sobie gracze Floty Świnoujście (lider IV ligi), którzy podejmowali ligowego konkurenta – MKP Szczecin. Wyspiarze na swoim boisku nie mieli litości i strzelili aż 13 bramek. Goście nie potrafili odpowiedzieć choćby jednym trafieniem.

Awans wywalczył drugi trzecioligowiec w tej fazie – Świt Szczecin. Patryk Paczuk już w 3. minucie strzelił gola z Orłem Wałcz i świtowcy kontrolowali przebieg rywalizacji, ale kolejne gole uzyskali po przerwie (Piotr Wojtasik, Szymon Kapelusz i Ernest Hulisz). Ostatecznie 4:0.

W ostatnim meczu Wieża Postomino postawiła się Bałtykowi Koszalin. Gospodarze ostatnio słabo spisywali się w IV lidze, a goście walczą o awans do III ligi. W regulaminowym czasie zespoły zdobyły po jednej bramce, a w rzutach karnych koszalinianie wygrali 6:5.