Regionalny Puchar Polski, czyli ostatnie sprawdziany przed ligą [ZDJĘCIA]

W derbach Stargardu trzecioligowy zespół Błękitnych wygrał 1:0 z czwartoligową Kluczevią. Tadeusz Surma
Piłka nożna. Już w najbliższy weekend rozpocznie się wiosna w III i IV lidze. Dla wielu zespołów spotkania w regionalnym Pucharze Polski były ostatnim testem formy.

Broniąca trofeum trzecioligowa Pogoń II Szczecin wiosną chce powalczyć o II ligę oraz obronić PP. Jest na dobrej drodze. W sobotę lider III ligi pokonał na wyjeździe lidera okręgówki - Odrę Chojna 3:1. Bramki strzelali Doustali, Kalenik i Cybulski. - Mecz pod naszą pełną kontrolą od początku do końca - podkreślił Paweł Ozga, trener rezerw Pogoni.

Szczeciński zespół w drodze powrotnej dowiedział się, że w zaległym meczu III ligi - Olimpia Grudziądz zremisowała z Gedanią Gdańsk 1:1. Zwycięzca tego meczu mógł objąć prowadzenie w tabeli, a tak Pogoń ma punkt przewagi nad Olimpią i Gedanią.
Czwartoligowy Chemik podejmował w Policach trzecioligowy Świt Szczecin. Gospodarze prowadzili (gol Bartłomieja Białka), ale szybko wyrównał Szymon Kapelusz. Kapitan Świtu w końcówce I połowy zmarnował karnego, ale w II połowie gole dla świtowców zdobyli Dmytro Sydorenko i Patryk Paczuk.

W derbach Stargardu padła tylko jedna bramka. Zdobył ją w 33. minucie Maciej Liśkiewicz i trzecioligowy zespół Błękitnych pokonał czwartoligową Kluczevię, która była gospodarzem spotkania, ale te rozegrano na sztucznej trawie na obiektach Błękitnych.
W innych sobotnich meczach: Gryf Kamień Pomorski - Ina Goleniów 0:3, Rega Trzebiatów - Iskierka Szczecin 0:1. Wyniki niedzielnych spotkań w regionalnym Pucharze Polski w okręgu szczecińskim: Jeziorak Szczecin - Wybrzeże Rewal 1:4, Flota Świnoujście - Vineta Wolin 2:0, Salos Szczecin - Dąb Dębno 0:8.

Losowanie 1/8 finału w najbliższych dniach.