Real Estate Investor’s Club – nowe podejście do nieruchomości luksusowych od assethome.pl

Materiał informacyjny assethome.pl
Udostępnij:
Rynek nieruchomości luksusowych, to specyficzny segment rynku, w którym dopasowanie i spełnienie oczekiwań nabywców musi się odbywać na możliwie najwyższym poziomie. Dlatego assethome.pl powołał do życia Real Estate Investor’s Club, który jest profesjonalną platforma dająca dostęp do przedpremierowych ofert nieruchomości. Real Estate Investor’s Club odpowiada na potrzeby inwestorów i to od nich wywodzi się pomysł powstania tego klubu. Real Estate Investor’s Club to środowisko, w którym wszyscy uczestnicy mogą wymieniać się doświadczeniami, dzięki czemu na rynek nieruchomości trafia oferta uwzględniająca potrzeby i ryzyka każdej ze stron.

W jakim celu powstał Real Estate Investor’s Club?

Michał Wąsik, CEO - Real Estate Investor’s Club powstał w odpowiedzi na potrzeby osób, które zajmują się inwestowaniem w rynek nieruchomości. Sam pomysł powstania klubu podpowiedzieli nam klienci, którzy wskazywali na brak profesjonalnej platformy z dostępem do nieruchomości oferowanych przedpremierowo. Klub to miejsce wymiany doświadczeń pomiędzy nabywcami, inwestorami, projektantami oraz operatorami turystycznymi. Klub, skupia się przede wszystkim wokół osób, które regularnie śledzą aktualne trendy w branży oraz sukcesywnie powiększają swój portfel nieruchomości.

Wokół Real Estate Investor’s Club skupiamy ludzi, którzy rozumieją, że nieruchomości to inwestycja długoterminowa, a od szybkiego zysku ważniejsze jest bezpieczeństwo, stopniowy wzrost wartości rezydualnej oraz dochód pasywny z inwestycji.

Kto może zostać członkiem Real Estate Investor’s Club?

M.W. - Do Real Estate Investor’s Club może przystąpić każdy, kto zakupił minimum dwa apartamenty od assethome.pl oraz może przeznaczyć na kolejne inwestycje kwotę sześciocyfrową. Ponadto klubowiczami zostają inwestorzy i architekci, którzy mogą się pochwalić zakończonymi z sukcesem realizacjami. Do klubu chętnie zapraszamy osoby rekomendowane przez obecnych członków. Na tym etapie nie skupiamy się na osobach z zewnątrz, których nie znamy.

Obecnie w ramach podejścia do nieruchomości jakie prezentuje Real Estate Investor’s Club skupionych jest około stu osób. Nie ma co ukrywać, że są to najlepsi klienci assethome.pl.

Co daje przynależność do Real Estate Investor’s Club?

Marek Oleśków, CFO - W Real Estate Investor’s Club skupiamy się na kilku filarach. Pierwszy z nich to bezpieczeństwo. Naszym klubowiczom rekomendujemy tylko sprawdzone nieruchomości. Sprawdzone, czyli takie w których nad projektem czuwa doświadczony inwestor, silny kapitałowo i doświadczony w branży, z zakończonymi realizacjami na swoim koncie. Ważnym czynnikiem jest odpowiednie biuro projektowe i generalny wykonawca, którzy już wielokrotnie mierzyli się z wyzwaniami przy projektach podobnej skali.

Drugi filar to wzrost wartości nieruchomości. W dzisiejszych warunkach gospodarczych nie liczy się tylko to, aby nieruchomość powstała. Kluczowe jest to, jaką będzie przedstawiała wartość w czasie za pięć, dziesięć czy piętnaście lat. Aby uprawdopodobnić jej systematyczny wzrost należy szczególną uwagę zwrócić na jej położenie, bowiem w czasie prosperity wzrasta wartość większości nieruchomości ale w czasie kryzysu utrzymują lub zyskują na wartości tylko te w wyjątkowych lokalizacjach. Trzeci filar opiera się na zarządzaniu. Sposób administrowania przez zarządcę nieruchomości, jak i przez operatora, ma ogromny wpływ na profity uzyskiwane z nieruchomości. Niezależnie od tego czy nieruchomość ma przechować wartość pieniądza, zapewnić dochód pasywny, czy po prostu ma być sprzedana z zyskiem, w zaplanowanym przez właściciela czasie warto trzymać się zasady, że każdą nieruchomość należy utrzymać w nienagannym stanie technicznym, co jest zadaniem zarządcy nieruchomości. Nieruchomości na przeznaczone na wynajem muszą mieć zapewnioną odpowiednią liczbę gości przyjeżdżających na wypoczynek o to kolei musi zadbać sprawny i renomowany operator. Brak któregokolwiek z tych elementów może spowodować, że nieruchomość nie osiągnie zakładanych celów inwestycyjnych.

Ostatni, czwarty filar to przywilej pierwszeństwa. Każdemu z klubowiczów Real Estate Investor’s Club przyświecają indywidualne cele i oczekiwania odnośnie nieruchomości. Dzięki informacjom o ofercie w przedpremierze z Real Estate Investor’s Club można zrealizować zakup tego jedynego, wyjątkowego apartamentu, który nie ma sobie równych, jest niepowtarzalny w wybranej inwestycji czy nawet w regionie lub uzupełnić portfel nieruchomości o te, co do których można się spodziewać najwyższej stopy zwrotu. Niezależnie od wymienionych celów przywilej pierwszeństwa ma tu kluczowe znaczenie.

Czy jest jakieś miejsce, gdzie klubowicze przyszli i obecni mogą się spotykać?

Mariusz Kiermasz, CIO – Oczywiście, takim miejscem są eventy. Pierwszy, bardzo uroczysty, premierowy, odbył się na początku lipca. Dla nas było to szczególne wydarzenie z dwóch powodów. Pierwszym z nich to premiera Real Estate Investor’s Club, czyli pierwsze inauguracyjne spotkanie klubowiczów w przygotowanym przez nas formacie. Drugi powód ale nie mniej ważny to premiera wyjątkowego projektu Baltic Jet w Ustroniu Morskim. Inwestycji, która spełnia wszystkie kryteria Real Estate Investor’s Club. Zgodnie z założeniem event był okazją do poznania szczegółów projektu Baltic Jet oraz do rozmowy z kluczowymi osobami związanymi z tą inwestycją, w szczególności z pomysłodawcą i inwestorem, projektantami, operatorem oraz zespołem assethome.pl. Wydarzenie odbyło się w pięknej oprawie w reprezentacyjnej kamienicy w centrum Poznania przy ulicy Młyńskiej 12. Podczas kilku wieczornych godzin mieliśmy przyjemność gościć ponad pięćdziesięciu osób związanych z rynkiem nieruchomości. Najważniejsze, że wymyślona przez nas forma rozmowy o nieruchomościach luksusowych został dobrze przyjęta.

Następne wydarzenia są już zaplanowane i podobnie jak w przypadku pierwszego będziemy je łączyć z premierami kolejnych wyjątkowych projektów spełniających wszystkie kryteria Real Estate Investor’s Club.

www.assethome.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie