Raport z niższych lig piłkarskich: Przełamanie Floty na swoim boisku, ale lider z Wolina też wygrał

Krystian Peda zdobył 1. bramkę w meczu Flota - Darłovia.
Krystian Peda zdobył 1. bramkę w meczu Flota - Darłovia. Piotr Dworakowski/MKS FLota Facebook
Vineta Wolin nie zepsuła sobie świąt i wygrała na wyjeździe z rezerwami Błękitnych Stargard.

Błękitni II szczególnie groźni są na swoim boisku, ale wtedy, gdy ich mecze nie pokrywają się ze spotkaniami pierwszego zespołu klubu w III lidze (wcześniej w II). Wzmocnienia z „jedynki” często procentowały punktami i Vineta w przeszłości też potrafiła się o tym przekonać.

W świąteczną sobotę niespodzianki jednak nie było, a kolejny raz na medal spisali się liderzy wolińskiej drużyny. Przed przerwą gola zdobył Kamil Wiśniewski, czyli jeden z najlepszych napastników w IV lidze, a po przerwie bramkę uzyskał Marek Niewiada, najbardziej doświadczony gracz drużyny. Niewiada już przed tygodniem zdobył jedyną bramkę meczu z Flotą Świnoujście na wagę zwycięstwa, być może kluczowego w walce o awans do III ligi.

Flota też wygrała – 3:0 z Darłovią Darłowo. Miała przewagę od początku, tworzyła sytuacje bramkowe, aż w 23. minucie Krystian Peda wykorzystał dośrodkowanie na 5. m i wślizgiem ubiegł obrońcę i pokonał bramkarza. Gospodarze jeszcze przed przerwą mogli zdobyć przynajmniej jednego gola, ale kibice musieli być cierpliwi.

Na początku II połowy błąd jednego z zawodników Darłovii, który niepotrzebnie przy linii bocznej pola karnego tak agresywnie próbował odebrać piłkę, że sfaulował. Sędzia boczny szybko pokazał, że przewinienie było jeszcze w polu karnym, a arbiter główny wskazał na wapno. Damian Staniszewski został przeczytany, ale strzał był mocny i precyzyjny, więc piłka wpadła do siatki.
Trzecią bramkę uzyskał Paweł Iskra i mocno pomógł w tym bramkarz Darłovii. Zła interwencja przy dośrodkowaniu, w zasadzie podanie do Iskry, który z bliska trafił do pustej bramki.

Wyniki 26. kolejki: Błękitni II Stargard – Vineta Wolin 0:2, Flota Świnoujście – Darłovia Darłowo 3:0, Chemik Police – Gwardia Koszalin 2:1, Jeziorak Szczecin – Dąb Dębno 0:0, Orzeł Wałcz – Wieża Postomino 1:3, Pogoń Połczyn Zdrój – Hutnik Szczecin 2:3, MKP Szczecinek – Ina Goleniów 3:3, Biali Sądów – Zefir Wyszewo 2:0, Rasel Dygowo – Olimp Gościno 1:1, Sokół Karlino – Leśnik Manowo 3:3,

Klasy Okręgowe
Grupa I
Wyniki 21. kolejki: Gryf Kamień Pomorski – Jantar Dziwnów 3:0, Masovia Maszewo – Wybrzeże Rewal 3:3, Spójnia Świdwin – Pomorzanin Sławoborze 3:6, Polonia Płoty – Pomorzanin Nowogard 2:0, Jedność Krosino – Prawobrzeże Świnoujście 1:0, Sparta Gryfice – Iskra Golczewo 4:1, Astra Ustronie Morskie – Mewa Resko 4:0, Kotwica II Kołobrzeg – Rega Trzebiatów 1:5.

Grupa II
Wyniki 21. kolejki: Iskierka Szczecin – Unia Dolice 4:2, Osadnik Myślibórz – Odra Chojna 3:4, Arkonia Szczecin – Łabędź Widuchowa 2:1, Sokół Pyrzyce – Stal Lipiany 0:4, Stal Szczecin – Iskra Banie 6:3, Pogoń Barlinek – Ehrle Dobra 1:0, Czarni Lubanowo – Energetyk Gryfino 1:0, Morzycko Moryń – Mierzynianka Mierzyn 3:1.

Grupa IV
Wyniki 21. kolejki: Sparta Węgorzyno – Zorza Dobrzany 0:2, Calisia Kalisz – Korona Człopa 3:0, Olimp Złocieniec – Światowid Łobez 1:1, Ina Ińsko – Piast Chociwel 0:0, Sarmata Dobra – KP Drawsko 3:4, Orzeł Bierzwnik – Błękitni Pomierzyn 0:0, Iskra Pomień – Lech Czaplinek 1:2, Gavia Choszczno – Drawa Drawno 3:0 (walkower).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani