Ranking uczelni: Uniwersytet Szczeciński pnie się do góry

agra
Uniwersytet Szczeciński awansował w rankingu uczelni.
Uniwersytet Szczeciński awansował w rankingu uczelni. Marcin Bielecki
"Rzeczpospolita" opublikowała coroczny ranking szkół wyższych. Z opublikowanej listy wynika, że cztery szczecińskie uczelnie znalazły się poza podium

W kategorii uczelni akademickich najwyższe miejsce z naszego regionu zdobył Pomorski Uniwersytet Medyczny - 24 na liście. To jednak spadek popularności uczelni. W ubiegłym roku PUM uplasował się na 12 miejscu. Na tej samej 35 pozycji pozostaje Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Oczko niżej niż w ubiegłym roku jest Akademia Morska. Uczelnia zdobyła 84 miejsce.

Najwyższy wzrost popularności odnotował Uniwersytet Szczeciński. Z 53 miejsca awansował na 43.
W rankingu szkół niepublicznych wyższe niż w ubiegłym roku miejsce zdobyła Zachodniopomorska Szkoła Biznesu. Uczelnia z 31 miejsca wskoczyła na 20.

Kolejny już raz zwycięzcą okazał się Uniwersytet Warszawski. Tuż za nim uplasował się Uniwersytet Jagielloński.