MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rainbow Six Extraction – gameplay, Buddy Pass, Xbox Game Pass i najważniejsze wiadomości o grze

Anita Persona
Anita Persona
Najnowsza produkcja Ubisoft, to jedna z najgorętszych premier tego roku. Czy wiesz wszystko, co konieczne o tej produkcji? Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje o Rainbow Six Extraction. Zapraszamy.

Ciekawych gier nigdy za wiele, choć w tym roku takich premier jest całkiem sporo. Niemniej, na ich tle wybija się m.in. Rainbow Six Extraction, czyli najnowsza produkcja od Ubisoft. Jeśli o niej nie słyszeliście, to może warto te zaległości nadrobić, szczególnie, że właśnie jest premiera gry.

Zacznijmy od tego, że Rainbow Six Extraction to gra, która pierwotnie była dodatkowym trybem w innej produkcji. Chodzi konkretnie o serię gier Rainbow Six, opartej na prozie Toma Clancy’ego. Najnowszy tytuł, w przeciwieństwie do poprzednich, jest kooperacyjną grą sieciową PvE, w której trzyosobowe drużyny wykonują określone misje. Jak to wygląda w praktyce? Rainbow Six Extraction jest taktyczną strzelanką drużynową w perspektywie pierwszej osoby. W produkcji walkę prowadzimy głównie za pomocą broni palnej, ataków mili przeprowadzanych z użyciem noża, a do tego wykorzystujemy różnego rodzaju dodatki, jak miny, granaty i urządzenia do namierzania. Najistotniejszą rolę odgrywają jednak zdolności poszczególnych postaci, których odpowiedni wybór do konkretnych misji ma kluczowe znaczenie dla rozgrywki. Tyle tytułem wstępu.

Trzeba przyznać, że Rainbow Six Extraction jest absolutnie jedną z najciekawszych premier gier 2022 roku (pełen kalendarz debiutów znajdziecie tutaj). Warto więc bliżej przyjrzeć się temu tytułowi i sprawdzić czy warto po niego sięgnąć. Dlatego też, postanowiliśmy przybliżyć wam najważniejsze informacje na temat tej produkcji od Ubisoft.

Premiera i Game Pass

Premierę Rainbow Six Extraction wyznaczono na 20 stycznia 2022 roku, a produkcja przeznaczona jest na konsole PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, oraz na PC, Google Stadia i pojawi się w ramach chmury Amazon Luna. Cena gry jest standardowa na poszczególnych urządzenia, biorąc pod uwagę tytułu AAA (ceny wersji cyfrowych na poszczególne urządzenia znajdziecie tutaj), którym R6 Extraction jest. Co istotne, w przypadku konsol firmy Microsoft, już w dniu premiery tytuł trafi do usługi Xbox Game Pass, a szczegóły na ten temat znajdziecie tutaj. Nie trzeba jednak posiadać pełnej wersji gry, aby móc się cieszyć rozgrywką w niej.

Fabuła

Generalnie, fabuła Rainbow Six Extraction jest kontynuacją historii z poprzednich odsłony serii. Oznacz to, że również tu wcielamy się w członka elitarnych jednostek specjalnych, przeznaczonych do walki z największymi zagrożeniami, Tym razem jednak, przeciwnik jest potężniejszy niż kiedykolwiek. Ziemia została bowiem zaatakowana przez nieznanego pasożyta, infekującego poszczególne obszary i chronionego przez istoty rodem z koszmarów.

Rainbow Six Extraction – gameplay, Buddy Pass, Xbox Game Pass i najważniejsze wiadomości o grze
Ubisoft

Zadaniem naszej jednostki jest rekonesans, a głównym celem zebranie w różnoraki sposób jak najwięcej informacji i danych wywiadowczych na temat nieznanego zagrożenia. Aby to zrobić, musimy więc udać się na ogarnięte przez wirusa, zamknięte strefy, wykonać określone cele i powrócić „w jednym kawałku” do bazy. Brzmi łatwo? Nic bardziej mylnego.

Operatorzy

Postacie grywalne w Rainbow Six Extraction nazywane są Operatorami, których jest osiemnastu. Część z nich odblokowujemy w miarę postępów w grze i każdego poszczególnego rozwijamy poprzez grę nim. Maksymalny poziom postaci to 10, a podczas rozwoju naszego Operatora zyskuje on stopniowo nowe cechy lub wzmocnienia już posiadanych. Postacie różnią się nie tylko wyglądem i historią, ale i zdolnościami, a skompletowanie drużyny o odpowiednich do danej misji i uzupełniających się zdolnościach specjalnych ma niekiedy kluczowe znaczenia dla powodzenia całej rozgrywki. Dlatego też widzimy, jakich operatorów wybierają nasi towarzysze (postacie te są wtedy dla nas zablokowane w danej misji) i możemy się do nich dostosować. Każdy z Operatorów ma też przypisane określone bronie i kolejne z nich także odblokowujemy wraz z postępami.

Misje i gameplay

Choć Rainbow Six Extraction jest nastawiony na kooperację, to równie dobrze możemy wykonywać misje solo lub z jednym znajomym. Gra jest podzielona na 4 obszary, a w ramach każdego z nich są dostępne cztery mapy, czyli łącznie 12. Rozpoczynając rozgrywkę, po skompletowaniu drużyny i wybraniu mapy otrzymujemy informacje, jakie trzy losowe zadania będziemy musieli wykonać w ramach danej misji. Jest ona bowiem podzielona na trzy odrębne strefy i na każdej z nich jest jeden cel do wykonania. Ich kolejność także jest losowa, co ma istotne znaczenie, bowiem każdy kolejny etap ma wyższy poziom trudności. We wszystkich strefach znajduje się także lądowisko, dzięki któremu możemy zakończyć misję wracając do bazy. To jednak zależy od całej drużyny, która wspólnie decyduje o powrocie z misji w danym momencie. Jeśli jednak przejdziemy do kolejnego etapu i polegniemy, to przepadają wszystkie nagrody zdobyte podczas tej rozgrywki.

Może się też darzyć, że jeden lub wszyscy Operatorzy polegną podczas misji i nie powrócą do bazy. W większości produkcji nie niosłoby to ze sobą konsekwencji, jednak w Rainbow Six Extraction musimy podczas następnej misji odzyskać tę postać, jeśli będziemy chcieli w przyszłości nią grać. Co więcej, jeśli nie osiągnęliśmy danym Operatorem 10 poziomu (który wiąże się z blokadą postępów), to nawet po jego odzyskaniu tracimy nim wszystkie zdobyte wcześniej PD i musimy „levelować” go od początku. Tym istotniejsze jest rozsądne podejmowanie ryzyka podczas poszczególnych misji, bowiem stawka jest wysoka.

Rainbow Six Extraction – gameplay, Buddy Pass, Xbox Game Pass i najważniejsze wiadomości o grze
Ubisoft

Jak widać, najnowsza produkcja Ubisoft - Rainbow Six Extraction, prezentuje się wyjątkowo ciekawie. Szczególnie, że wywodzi się ona z innej produkcji, jako jej niewielka część. Graczom tryb ten spodobał się jednak na tyle, że oto mamy do czynienia z pełnoprawnym tytułem. Co więcej, wcale nie trzeba być zaznajomionym z serią Tom Clancy’s Rainbow Six, aby zagrać i cieszyć się zabawą w Extraction.

Buddy Pass juz nadchodzi

Ubisoft dołączył do Rainbow Six Extraction system Buddy Pass, dzięki któremu możemy przez określony czas zaprosić do wspólnej gry także znajomych, którzy jej nie posiadają. Jednocześnie pozwoli nam to cieszyć się zabawą ze znajomymi, a im z kolei da możliwość poznania tytułu i zdecydowania, czy w dalszej perspektywie sami go zakupią. Opcja ta jednak nie zadebiutowała wraz z grą i początkowo nie było wiadomo, kiedy to nastąpi. Twórcy gry oficjalnie jednak właśnie ogłosili, że Buddy Pass będzie aktywny od 27 stycznia.

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński