PZU rozszerza pakiet usług assistance dla pojazdów ciężarowych

Materiał informacyjny PZU
Udostępnij:
Największy polski ubezpieczyciel poszerzył swoją ofertę assistance dla samochodów ciężarowych i autobusów. Nowością jest m.in. usługa holowania sprawnej przyczepy lub naczepy w sytuacji, kiedy ubezpieczony pojazd ulegnie awarii, zostanie skradziony lub uszkodzony w wypadku. Do końca czerwca bieżącego roku klienci mogą kupić ubezpieczenie PZU Pomoc w Drodze w wariancie Super Truck ze zniżką aż do 60 procent.

W naszym kraju zarejestrowanych jest ponad 3,5 mln samochodów ciężarowych, a w branży transportowej działa około 36 tysięcy firm. To ogromny i kluczowy rynek dla całej gospodarki, który - niestety - w ostatnim czasie narażony jest na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych. I o ile właściciele firm transportowych nie mają na nie większego wpływu, to jednak bardzo uciążliwe są także zwyczajne, codzienne kryzysowe sytuacje, takie jak wypadki czy awarie pojazdów. Unieruchomienie auta i jego przestój to dla firmy zazwyczaj poważne straty finansowe. Jednak dzięki ubezpieczeniu PZU Pomoc w Drodze w wariancie Super Truck można je realnie ograniczyć, a nawet wyeliminować.

Bezpieczeństwo w każdej sytuacji

By chronić swoich klientów, PZU oferuje kompleksowe ubezpieczenie assistance przeznaczone dla właścicieli firm transportowych i przewozowych. Dzięki niemu mogą oni liczyć na wsparcie i pomoc praktycznie w każdej sytuacji, jaka może zdarzyć się na drodze, zarówno w kraju, jak i za granicą. PZU pomoże naprawić samochód na miejscu lub odholować je do warsztatu. Jeśli zajdzie taka potrzeba zapewniony zostanie także dozór ładunku, organizacja pojazdu zastępczego czy przeładunku towaru.

Firma zapewni także sprzątanie miejsca wypadku, nocleg dla całej załogi auta oraz konsultację lekarską w kraju dla kierowcy, jeśli ucierpi w wypadku.

Ubezpieczenie assistance PZU to także istotne wsparcie w takich sytuacjach, jak np. rozładowanie akumulatora, brak paliwa, awaria ogumienia czy zablokowanie pojazdu na stromym zboczu, na wąskim rondzie lub w ślepej uliczce.

PZU pomaga również w otwarciu auta po zatrzaśnięciu kluczyków w samochodzie, a w razie wypadku za granicą, wysyła części zamienne potrzebne do naprawy na miejscu, jeśli nie są dostępne w kraju, którym doszło do zdarzenia.

Nowością dla klientów PZU jest usługa odholowania sprawnej przyczepy lub naczepy ciągniętej przez ubezpieczony pojazd. Z tej opcji można skorzystać w sytuacji unieruchomienia auta w wyniku wypadku, awarii bądź kradzieży. Przyczepa zostanie wówczas odholowana na najbliższy parking lub do warsztatu, do którego został odholowany uszkodzony pojazd.

Co ważne, do końca czerwca bieżącego roku klienci mogą kupić ubezpieczenie PZU Pomoc w Drodze w wariancie Super Truck ze zniżką od 30 do 60 procent. Wysokość tej zniżki zależy od rodzaju eksploatowanego pojazdu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: PZU rozszerza pakiet usług assistance dla pojazdów ciężarowych - Dziennik Bałtycki

Więcej informacji na stronie głównej Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie