MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Punkty karne. Chcesz zredukować punkty karne? Lepiej się pospiesz!

OPRAC.:
Mariusz Michalak
Mariusz Michalak
Ze szkolenia redukującego liczbę punktów obecnie może skorzystać kierowca, który posiada prawo jazdy przez okres minimum jednego roku i nie przekroczył liczby 24 punktów karnych.
Ze szkolenia redukującego liczbę punktów obecnie może skorzystać kierowca, który posiada prawo jazdy przez okres minimum jednego roku i nie przekroczył liczby 24 punktów karnych. Foto Pawel Skraba
W związku z likwidacją od 17 września br. szkoleń redukujących punkty karne, wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego na notują coraz większe zainteresowanie kursami. W niektórych WORD-ach jest to czterokrotny wzrost liczby chętnych.

Od 17 września w związku ze zmianami wynikającymi z ustawy Prawo o ruchu drogowym zlikwidowane zostaną szkolenia, które umożliwiają kierowcom naruszających przepisy zniwelowanie liczby punktów karnych.

Ze szkolenia redukującego liczbę punktów obecnie może skorzystać kierowca, który posiada prawo jazdy przez okres minimum jednego roku i nie przekroczył liczby 24 punktów karnych. Kurs polega na jednorazowym spotkaniu z policjantem i psychologiem. Na podstawie zaświadczenia wydanego przez dyrektora WORD, komendant wojewódzki policji prowadzący ewidencję punktów karnych zmniejsza liczbę punktów karnych o sześć.

Ogromny wzrost zainteresowania szkoleniami notują w ostatnich dniach Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w województwie lubelskim. W zamojskim ośrodku obserwowany jest czterokrotny wzrost liczby chętnych.

"Wcześniej mieliśmy średnio 15 osób w miesiącu, a teraz jest to około 60 osób. Widać, że informacja o zmianie przepisów dotarła już do kierowców, w szczególności tych zawodowych, którzy są np. przedstawicielami handlowymi, czy daleko dojeżdżają do pracy" – wyjaśnił w rozmowie z PAP dyrektor WORD w Zamościu Marcin Kulig. Dodał, że dla takich osób istotne jest zlikwidowanie nawet kilku punktów karnych.

Przed ogłoszeniem zmiany przepisów, WORD w Chełmie organizował najczęściej raz w miesiącu takie szkolenie dla około 10-15 osób. Teraz są to 2-3 kursy w tygodniu, po 15-20 osób na każdym z nich.

"Mamy jeszcze mnóstwo telefonów z pytaniami, do kiedy będziemy je organizować. W zasadzie jesteśmy w stanie uruchomić kurs z dnia na dzień, jeśli będzie duża liczba chętnych. Myślę, że jeszcze do 16 września uruchomimy 3-4 szkolenia" – dodał szef chełmskiego WORD Mariusz Ostrowski.

Natomiast w ośrodku w Lublinie ze szkoleń dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego korzystało do tej pory około 30 osób w tygodniu.

"Teraz jest to ponad 100 osób w ciągu tygodnia. Jak trzeba będzie, to będziemy robić 2-3 szkolenia dziennie. Dajemy też możliwość szkoleń online dla osób, które nie mogą akurat przyjechać do Lublina" – powiedziała PAP dyrektor WORD w Lublinie Renata Bielecka.

Źródło:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Piknik motocyklowy w Zduńskiej Woli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Punkty karne. Chcesz zredukować punkty karne? Lepiej się pospiesz! - Motofakty

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński