MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Punkt Rzecznika Praw Obywatelskich w Szczecinie. "Każdy może złożyć skargę "

Łukasz Czerwiński
Łukasz Czerwiński
prof. Marcin Wiącek
prof. Marcin Wiącek Andrzej Szkocki
W Szczecinie swoje działanie rozpoczyna punkt Rzecznika Praw Obywatelskich. Korzystać z niego będą mogli mieszkańcy całego regionu, którzy uważają, że ich wolność i prawa zostały naruszone. Punkt będzie czynny raz w miesiącu.

Punkt Rzecznika Praw Obywatelskich mieści się w siedzibie sejmiku województwa przy ulicy Mickiewicza w Szczecinie. Będzie czynny w każdy pierwszy czwartek miesiąca. To drugi punkt w naszym województwie, ponieważ jeden znajduje się już w Koszalinie.

- Bardzo się cieszę, że właśnie w tym miejscu będzie ten punkt. Uważamy, że to idealne miejsce, aby mieszkańcy Pomorza Zachodniego mogli przyjść i uzyskać poradę - mówi Anna Bańkowska, członkini zarządu województwa zachodniopomorskiego.

Kto może zgłosić się do Rzecznika Praw Obywatelskich?

- Zgodnie z konstytucją, każdy może złożyć skargę, jeżeli uważa, że władza naruszyła jego wolności i prawa. Skarga jest pozbawiona formalności i można ją złożyć w dowolnej postaci - mówi prof. Marcin Wiącek, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Swoje skargi można składać:

  • telefonicznie,
  • listownie
  • lub online.

Jest jednak wiele osób, które potrzebują osobistej rozmowy i zasięgnięcia stosownych porad, a główne biuro rzecznika znajduje się w Warszawie. Właśnie dlatego zdecydowano się na uruchomienie szczecińskiego punktu.

- Wiele ludzi potrzebuje spojrzeć w oczy i wykrzyczeć swój problem. Dlatego postanowiliśmy, żeby tu w Szczecinie, powstał punkt przyjęć interesantów. Raz w miesiącu, w każdy pierwszy czwartek miesiąca, będzie w gabinecie pracownik biura rzecznika, z którym będzie można porozmawiać i zgłosić swoją sprawę. Ta sprawa będzie rejestrowana i prowadzona już w biurze w Warszawie. Będę starał się odwiedzać to miejsce i będziemy obserwować, jakie jest zapotrzebowanie na ten punkt interesantów - informuje prof. Marcin Wiącek.

Jak mówi prof. Wiącek w ubiegłym roku wpłynęło 75 tysięcy skarg od obywateli.

- W tym roku spodziewamy się więcej. Dotyczą gównie problemów społecznych związanych ze wzrostem kosztów życia - tłumaczy.

Rzecznik Praw Obywatelskich spotkał się dziś z młodzieżą podczas V sesji pierwszej kadencji młodzieżowego sejmiku województwa zachodniopomorskiego.

Największe miasta woj. zachodniopomorskiego. Szczecin na szczycie. A co dalej? Które miasta znalazły się w TOP 10?

Największe miasta w Zachodniopomorskiem. Szczecin na szczyci...

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński