OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Jonna Sundling wygrała piątkowy sprint rozgrywany w ramach Pucharu Świata w biegach narciarskich. Fot. PAP/EPA/Laurent Gillieron
Maciej Staręga zajął 15. miejsce, a Kamil Bury 19. w sprincie techniką dowolną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich we włoskim Dobbiaco. Zwyciężył Norweg Johannes Hoesflot Klaebo. Wśród kobiet najlepsza była Szwedka Jonna Sundling, Polki nie startowały.

Klaebo, lider klasyfikacji generalnej PŚ, wyprzedził w finale swojego rodaka Haavarda Solaasa Taugboela o 0,56 s. Trzecie miejsce zajął Włoch - Federico Pellegrino ze stratą 0,72 s do zwycięzcy.

W eliminacjach Staręga uzyskał 23. czas, a Kamil Bury 24. Obaj polscy biegacze narciarscy awansowali więc do kolejnej fazy rywalizacji, odpadł natomiast Dominik Bury (34. lokata).

Maciej Staręga i Kamil Bury odpadli w ćwierćfinale sprintu

Staręga w swoim ćwierćfinale zajął trzecie miejsce, ale jego czas nie wystarczył do awansu do półfinału. 33-letni zawodnik został sklasyfikowany ostatecznie na 15. pozycji. Kamil Bury był w swoim biegu ćwierćfinałowym czwarty, a łącznie w zawodach - dziewiętnasty.

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Klaebo - 1821 pkt, a wiceliderem kolejny z Norwegów Paal Golberg - 1640. Dominik Bury zajmuje 41. miejsce (280 pkt), Staręga 50. (240), a Kamil Bury 84. (129).

Szwedki zdominowały sprint kobiet

Wśród kobiet w finale Szwedka Sundling wyprzedziła o 0,65 swoją rodaczkę Maję Dahlqvist i o 0,81 Amerykankę Jessicę Diggins. Decydujący bieg został zdominowany przez reprezentantki Szwecji - w pierwszej piątce były aż cztery zawodniczki z tego kraju. Polki we Włoszech nie startowały.

Liderką klasyfikacji generalnej PŚ pozostała Norweżka Tiril Udnes Weng - 1481 pkt, a druga jest Finka Kerttu Niskanen - 1295. Najwyżej z Polek plasuje się Izabela Marcisz, która z dorobkiem 83 pkt zajmuje 83. pozycję. Dziesięć lokat niżej jest Monika Skinder - 70 pkt. (PAP)