Puchar Regionów: Złota jedenastka dała awans reprezentacji ZZPN

(sz)
Reprezentacja ZZPN w bordowych strojach wygrała w Szczecinku
Reprezentacja ZZPN w bordowych strojach wygrała w Szczecinku Sebastian Szczytkowski
Reprezentacja ZZPN wygrała 1:0 z drużyną z województwa kujawsko-pomorskiego i jest w najlepszej czwórce Pucharu Regionów.

Jak nie śnieg, to oberwanie chmury. Nie mają szczęścia reprezentanci ZZPN do pogody w Pucharze Regionów. Do wyściubienia nosów z szatni przekonali ich dopiero wychowankowie Akademii Piłkarskiej Szczecinek, którzy raźniej udali się trening niż najlepsi piłkarze województwa na rozgrzewkę. Mecz zaczął się 10 minut później niż planowano, ale po ustaniu burzy. W przerwie wyszło nawet słońce.

Na papierze defensywa była prowizorką. Na prawej stronie zagrał Adam Jabłoński z MKP Szczecinek, który nie ma doświadczenia na tej pozycji. Ofensywa oparta na braciach Nagórskich, Szczepanikach, a także Pawle Krawcu wyglądała natomiast imponująco.

Problem w tym, że drużyna Pawła Ozgi wyglądała gorzej na połowie przeciwnika niż na własnej. Dlatego w 40. minucie trener wprowadził napastnika Kamila Walkówa.

Zdegustowany Krzysztof Kapuściński, obecny na meczu szkoleniowiec Błękitnych Stargard, postanowił nie oglądać końcówki pierwszej połowy.

Nic zapowiadało zmianę wyniku.

Można się domyślać, że w szatni nasza drużyna postanowiła spokojniej rozgrywać piłkę i zmienić taktykę "wszystkie podania do Adama Nagórskiego". W 53. minucie goleadora Vinety Wolin nie było już zresztą na boisku. Szansę dostał Łukasz Włodarczyk. Niewiele później Szymon Lizak powinien gwizdnąć faul na napastniku Hutnika Szczecin w polu karnym.

Po roszadach personalnych zarysowała się przewaga piłkarzy z Pomorza Zachodniego. Nie potrafili jednak wepchnąć futbolówki do bramki, a karą za nieskuteczność mogło być trafienie gości. Gdyby nie parada Oskara Rechtziegela.

Przełom nastąpił w 91. minucie. Sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką. Presja spoczęła na barkach Pawła Krawca. Wykonawca jedenastek w Świcie Skolwin nie zawiódł i zdobył gola na wagę awansu do najlepszej czwórki Pucharu Regionów.

Turniej finałowy ma zostać rozegrany we wrześniu.

Zachodniopomorski ZPN - Kujawsko-pomorski ZPN 1:0 (0:0)