Puchar Polski. Sandra Spa Pogoń lepsza od pierwszoligowca

Aleksander Stanuch
Mateusz Zaremba (z piłką) w Gorzowie nie zagrał, ale ma być gotowy na niedzielny mecz ze Spójnią. Andrzej Szkocki
Portowcy nie mieli łatwej przeprawy w starciu ze Stalą Gorzów. Pogoń wygrała 25:24 i znalazła się wśród 16 najlepszych drużyn Pucharu Polski.

Pierwszoligowiec przez pełne 60 minut sprawiał problemy drużynie trenera Piotra Frelka. Pogoń wciąż musi radzić sobie bez kontuzjowanego Mateusza Zaremby. Prawy rozgrywający być może będzie do dyspozycji szkoleniowca podczas niedzielnego meczu ligowego przeciwko Spójni Gdynia.

Od początku bardzo aktywny był Arkadiusz Bosy, dla którego to spotkanie miało szczególne znaczenie. Obrotowy Portowców w barwach Stali debiutował w Superlidze. Żółto-niebieskich w poprzednim sezonie reprezentował także Seweryn Gryszka.

Do przerwy utrzymywał się wynik remisowy i obu drużynom trudno było wypracować sobie przewagę. W końcówce wygrało doświadczenie przyjezdnych, którzy na 20 sekund przed końcem zdobyli dwubramkowe prowadzenie i gospodarzom zabrakło czasu, aby to odrobić.

Następne spotkanie szczeciński zespół rozegra w niedzielę (godz. 16) we własnej hali ze Spójnią Gdynia. W pierwszym meczu gdynianie wygrali 24:18.

KS Stal Gorzów - Sandra Spa Pogoń Szczecin 24:25 (12:12)
Pogoń: Zapora, Teterycz, Bartosik - Krysiak 9, Bosy 4, Krupa 4, Radosz 3, Biernacki 2, Berezhnyi 1, Jedziniak 1, Wąsowski 1, Fedeńczak, Gryszka, Jońca.