Puchar Polski. Pogoń Szczecin lepsza od Polonii Warszawa (relacja, zdjęcia, wideo)

Co prawda Polonia Warszawa jest nisko w tabeli ekstraklasy, ale wygrać z zespołem z wyższej ligi jest zawsze sztuką. Dzisiaj Pogoń Szczecin pokonała u siebie stołeczną ekipę 2:0 w 1/16 Remes Pucharu Polski.

Pogoń Szczecin - Polonia Warszawa

Polonia do meczu z Pogonią w składzie z dwoma byłymi portowcami. W bramce z opaską kapitana na ramieniu wystąpił Radosław Majdan, a w środku pomocy wystąpił Łukasz Trałka. Ten pierwszy tak na dobrą sprawę w pierwszej połowie nie miał zbyt wiele pracy, mimo tego, że pod jego bramką stosunkowo często robiło się gorąco.

Nasi zawodnicy jednak, albo strzelali obok słupka, albo ich uderzenia były zblokowane. Sam Olgierd Moskalewicz oddał kilka groźnych strzałów, ale nie sprawił kłopotu swojemu koledze w bramce. Dobre zawody rozgrywał również partner popularnego Ola z ataku, Piotr Dziuba. W 27. minucie napastnik sam wyprowadził kontrę, przebiegł z piłką ponad połowę boiska, ale nie starczyło mu sił na oddanie dokładnego uderzenia. Dobitka Moskalewicza była nieskuteczna.

Mecz był wyrównany i widać było, że portowcy grali na większym luzie niż zwykle w lidze. Sporo zagrań im wychodziło. Niektóre wyjścia na czystą pozycję robiły dużo zamieszania w szeregach obronnych gości, ale do przerwy bramek nie zobaczyliśmy.

Portowcy rozkręcili się w drugiej odsłonie meczu. W 60. minucie padł pierwszy gol. 18-letni Daniel Wólkiewicz nie dał szans 19 lat starszemu Majdanowi i pokonał go ładnym technicznym strzałem zza pola karnego. Minęło siedem minut i zmoknięci kibice na stadionie przy ul. Twardowskiego mogli się cieszyć po raz drugi. Tym razem gola zdobył Krzysztof Hrymowicz po rzucie rożnym.

Polonia rzuciła się do odrabiania strat, ale najdogodniejszą okazję zmarnował Michał Chałbiński. Jego uderzenie z kilku metrów obronił Krzysztof Pyskaty. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Pogoń awansowała dalej. W kolejnej rundzie pucharu (27 i 28 października) zagra u siebie z Piastem Gliwice. Przed podjęciem pracy w Pogoni ten zespół prowadził trener Piotr Mandrysz. Grało tam również kilku obecnych portowców m.in.: Marcin Nowak i Piotr Petasz.

Pogoń Szczecin - Polonia Warszawa 2:0 (0:0)
Bramki: Wólkiewicz (60), Hrymowicz (67).

Pogoń: Pyskaty - Nowak, Mysiak, Hrymowicz, Petrik - Wólkiewicz (72 Rogalski), Przytuła (84 Koman), Pietruszka, Petasz - Dziuba (68 Prędota), Moskalewicz.

Polonia: Majdan - Sokołowski, Dziewicki, Lemanek, Kokosiński - Sarvas (70 Nikoli), Trałka, Kulcsar (73 Ciarkowski), Zasada - Jaroń, Chałbiński.