Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ptak mówi TAK

Przemysław Sas, Ynona Husaim-Sobecka, 30 marca 2005 r.
Będzie nowe rondo - będzie nowa inwestycja. To warunek zagospodarowania Śnieżnej Górki przez właściciela szczecińskiej Pogoni.

Antoni Ptak chce, by miasto partycypowało w budowie ronda i dróg dojazdowych. Koszt tej inwestycji szacowany jest na ok. 5 milionów złotych. Marian Jurczyk, prezydent Szczecina popiera ten pomysł.

- Inwestycja w Śnieżną Górkę to minimum 3 tysiące miejsc pracy. Dlatego zrobię wszystko, by pomóc w jej realizacji - zadeklarował Marian Jurczyk, prezydent Szczecina.

Wczoraj właściciel Pogoni Antoni Ptak oficjalnie ogłosił chęć rozpoczęcia inwestycji. Warunek jest jeden: miasto pomoże zbudować rondo i drogę dojazdową.

- Nie wiem jeszcze jaki będzie koszt budowy ronda, ale ze wstępnych szacunków wynika, że około 4-5 milionów złotych - mówi Jerzy Krawiec, zastępca Jurczyka. - Najpierw musimy oszacować ile tysięcy aut będzie tamtędy przejeżdżać w ciągu doby.

Prezydent Jurczyk zadeklarował, że jest gotów nawet wziąć kredyt, by inwestycja ruszyła. Na razie nie wiadomo ile miasto miałoby dołożyć do budowy ronda, które powstanie na wysokości hotelu Panorama w Szczecinie Podjuchach.

- Za wcześnie mówić o szczegółach. Na razie chcę wystąpić do rady miasta, by ta wniosła korektę do budżetu i umożliwiła rozpoczęcie inwestycji - dodaje Jurczyk.

- Chciałbym, aby prace ruszyły jak najszybciej. Podstawą jest pozwolenie na budowę i zrobienie dróg dojazdowych - mówi Antoni Ptak.

Dotychczas właściciel Pogoni zwlekał z decyzją o budowie centrum w Śnieżnej Górce, bo Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad nie zgodziła się wybudować w tym miejscu zjazdu z autostrady.

- Wspólnie doszliśmy do wniosku, że ominiemy ten problem budując rondo tuż przed wjazdem na autostradę. Takie rozwiązanie powinno wystarczyć. Każda złotówka włożona w drogę zwraca się potrójnie - kończy Krawiec.

"Więcej w papierowym wydaniu "Głosu"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński