MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pstryk i zdjęcie. Fotoradar w Szczecinie jest rekordzistą na skalę województwa

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Fotoradar na ul. Gdańskiej w Szczecinie.
Fotoradar na ul. Gdańskiej w Szczecinie. Andrzej Szkocki
Fotoradar przy ulicy Gdańskiej w Szczecinie zarejestrował najwięcej przekroczeń dopuszczalnej prędkości w całym regionie.

W ubiegłym roku fotoradary znajdujące się na terenie naszego województwa zarejestrowały 31 300 wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości.

- Najwięcej naruszeń zarejestrowano w Szczecinie, ul. Gdańska-Basen Górniczy to 13 100 - mówi Wojciech Król z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

To miejsce znane szczecińskim kierowcom ze złej sławy licznych wypadków - także śmiertelnych, ale dobrze oznakowane. Fotoradar działa w tym miejscu od niespełna dwóch lat. Teraz jedziemy tutaj z "50" na liczniku, jeszcze kilka lat temu można było tu docisnąć i jechać nawet 70. Na łuku drogi niektórzy kierowcy tracili panowanie nad pojazdem i kończyli uderzeniem w słup. Niestety były to również wypadki śmiertelne. W ubiegłym roku na całej ulicy Gdańskiej nikt nie zginął w wypadku.

- W 2022 roku na całej długości ulicy Gdańskiej (w obu kierunkach) doszło do 85 zdarzeń drogowych, w tym: 7 wypadków z 12 osobami rannymi i 78 kolizji - informuje młodszy aspirant Paweł Pankau, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego wskazał również niechlubnego "rekordzistę" wśród kierowców.
- Największym wykroczeniem zarejestrowanym w 2022 było naruszenie zarejestrowane 29 lipca w Karlinie. Kierujący mercedesem pomimo ograniczenia do 70 kilometrów na godzinę jechał z prędkością 144 km/h - podaje Wojciech Król.

Znamy też plany dotyczące systemu pomiaru prędkości.

- W ramach rozbudowy systemu fotoradarowego planowana jest instalacja urządzenia do odcinkowego pomiaru średniej prędkości pojazdów na drodze wojewódzkiej 151 Łubianka-Brynka. To droga prowadząca z Barlinka do Gorzowa Wielkopolskiego.

- Obecnie trwają prace przygotowawcze związane z montażem urządzenia. Prace te obejmują m.in. przeprowadzenie uzgodnień związanych z zapewnieniem przyłącza energetycznego. Dopiero po przeprowadzeniu prac przygotowawczych zapadną ostateczne decyzje dotyczące wskazanej lokalizacji - wyjaśnia GITD.

od 7 lat
Wideo

Od dzisiaj kierowcy Ubera i Bolta muszą mieć polskie prawo jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński