PSPS Chemik Police lepszy od lidera, gorszy od sąsiada

Sebastian Szczytkowski
PSPS Chemik Police nie poszedł za ciosem we własnej hali
PSPS Chemik Police nie poszedł za ciosem we własnej hali Andrzej Szkocki
Siatkarki PSPS Chemika Police nie poszły za ciosem i przegrały we własnej hali 1:3 z Jokerem Świecie.

Podopieczne Mariusza Bujka rozpoczęły mecz natchnione swoją grą i wynikiem sprzed tygodnia. PSPS Chemik pokonał ŁKS, a wartość ich sukcesu wzrosła kilka dni później, kiedy łodzianki pokonały drużynę z Orlen Ligi - BKS Aluprof Bielsko-Biała.

Chemiczki wygrały pierwszą partię 25:17, prowadząc od początku do końca. Joker potrafił jednak wyciągnąć kilka silnych kart z talii i doprowadzić do remisu 1:1 w setach. "Będzie się działo" - popłynęło z głośników na zapowiedź nadchodzącej, zaciętej walki.

W trzecim secie Joker wypracował sobie przewagę dzięki doskonałej grze w ataku Patrycji Flakus, a także serii prostych błędów policzanek w serwisie.

Do odrobienia było ponad pięć punktów. Policzanki podjęły wyzwanie przy zagrywce Widery i dzięki brawurowym obronom Nickowskiej, ale nie dały rady i świecianki wygrały 21:25.

Na tablicy wyników zamiast "Joker Świecie" widniało "Świeci" i faktycznie siatkówka przyjezdnych była do końca jaśniejszą stroną widowiska. Dzięki wynikowi 1:3 powiększyły o trzy oczka przewagę w tabeli nad PSPS Chemikiem.

PSPS Chemik Police - Joker Świecie 1:3 (25:17, 21:25, 21:25, 18:25)