MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przy Duńskiej w Szczecinie trwa budowa nowej siedziby pogotowia. Zobacz zdjęcia - 14.05.2020

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Przy ul. Duńskiej 1 powstaje jedna z dwóch planowanych siedzib WSPR w Szczecinie. Na powierzchni 4856 m kw. zostanie wybudowany dwukondygnacyjny budynek, w którym znajdą się pomieszczenia dla ratowników medycznych i zaplecze garażowo-techniczne dla ambulansów

Nie zabraknie serwerowni, pomieszczeń na odpady medyczne, do mycia sprzętu czy dezynfekcji ambulansów.

- Prace budowlane przy ul. Duńskiej przebiegają zgodnie z planem. Obecnie trwają roboty ziemne. Wykonano już m.in. palowanie i prace żelbetowo-zbrojarskie. W ciągu najbliższych dwóch tygodni rozpocznie się wznoszenie stanu surowego, pojawi się płyta fundamentowa, a następnie mury budynku - informuje Paulina Targaszewska, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Projekt siedziby przy ul. Duńskiej wykonało konsorcjum CH2 Architekci i NAAN Architekci. W ubiegłym roku na terenie przy ul. Duńskiej wykonano remediację.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy prac budowlanych został ogłoszony 24 grudnia 2019 roku. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło Przedsiębiorstwo Budowlane CALBUD sp. z o.o. ze Szczecina, z którym 13 marca 2020 roku została podpisana umowa. Od tego momentu wykonawca ma 15 miesięcy na ukończenie prac.

ZOBACZ TAKŻE:

Budowa kosztować będzie 15 927 927 zł.

Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków własnych WSPR oraz z funduszy z Urzędu Marszałkowskiego.

CZYTAJ TEŻ:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pogotowie Ratunkowe w Szczecinie zostało powołane 11 sierpnia 1949 roku i początkowo mieściło się w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża przy al. Wojska Polskiego 63. 24-godzinne dyżury zabezpieczali lekarze medycyny i felczerzy. Zakres usług obejmował także działalność ambulatoryjną, stomatologię i wenerologię. Obszar działalności obejmował Szczecin i jego okolice.

Pogotowie ratunkowe w Szczecinie dawniej i dziś. Warszawa i ...

Ugryzienie przez domowego żółwia, połknięta zawleczka od puszki z piwem, drapiące palce, egzorcyzmy... - oto najdziwniejsza zgłoszenia, które w Szczecinie odebrali pracownicy pogotowia. A kiedy należy wzywać pogotowie? Zobacz szczegóły!Pogotowie powinniśmy wzywać wyłącznie w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowia i życia. - Niestety wielu mieszkańców naszego regionu wciąż dzwoni pod numery alarmowe prosząc o interwencje w sprawach błahych lub takich, w których pomoc powinni uzyskać np. u lekarza rodzinnego lub stomatologa – informuje Paulina Targaszewska, rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.Pacjenci notorycznie błędnie dzwonią do dyspozytorni i proszą o przewiezienie do przychodni lub transport do szpitala, bo mają skierowanie na badania. Nierzadko powody wezwania karetki przez pacjentów są kuriozalne, zabawne lub zaskakujące. Zobacz przykłady niektórych takich niezasadnych wezwań na kolejnych podstronach! >>>WIDEO: Wypadki drogowe - pierwsza pomoc

Najdziwniejsze zgłoszenia na pogotowie w Szczecinie. Zobacz,...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński