Przetrzebiony Liverpool

prz, 7 marca 2005 r.
Scott Carson próbuje interweniować po strzale Laurenta Roberta z Newcastle.
Scott Carson próbuje interweniować po strzale Laurenta Roberta z Newcastle. Fotorzepa
Polacy mało strzelali, a ich zespoły przegrywały. To nie był nasz weekend.

Bezbarwny Krzynówek

Niewiele pokazali polscy piłkarze w Bundeslidze. Jacek Krzynówek grał słabo, a Bayer uległ HSV 0:1. Euzebiusz Smolarek i jego Borussia Dortmund zremisowała w Norymberdze (2:2). Smolerek dostał żółta kartkę. Na uwagę zasługuje pierwsza bramka Mariusza Kukiełki strzelona dla Dynama Drezno. W 24. kolejce 2.Bundesligi Dynamo ograło niedawnego uczestnika Pucharu UEFA - TSV Alemannie Aachen 2:0. Były piłkarz sprowadzony do drugoligowca z Wisły Kraków wpisał się na listę strzelców w 40 minucie otwierając wynik meczu.

Regularny Szymkowiak

Mirosław Szymkowiak strzelił bramkę dla Trabzonsporu w wyjazdowym meczu 23. kolejki tureckiej ekstraklasy przeciwko Gaziantepsporowi (2:3). Polski piłkarz wpisał się na listę strzelców w 65 minucie. To jego drugie trafienie w rozgrywkach. Szymkowiak zdobył gola w drugim z rzędu spotkaniu Trabzonsporu, poprzednio trafił tydzień temu do siatki Denizlisporu (3:0). Niespodziewana porażka z Gaziantepsporem sprawiła jednak, że drużyna z Trabzonu straciła drugą pozycję w tabeli na rzecz Galatasaray Stambuł.

Liderem jest inny stołeczny klub - Fenerbahce. 28-letni Szymkowiak trafił do Trabzonsporu w przerwie zimowej na zasadzie transferu definitywnego z Wisły Kraków. W reprezentacji Polski rozegrał 19 meczów i strzelił dwie bramki.

Dudek na ławce

Piłkarze Liverpoolu przegrali na wyjeździe z Newcastle United 0:1 (0:0). W bramce gości nie zagrał lekko kontuzjowany Jerzy Dudek. Jego miejsce zajął debiutant, Scott Carson. Pod nieobecność mających kłopoty zdrowotne Dudka (całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych) i Chrisa Kirklanda, hiszpański trener Liverpoolu Rafael Benitez zdecydował się postawić na 20- letniego Carsona, sprowadzonego kilka tygodni temu z Leeds United. Niestety zaspał on przy rzucie wolnym i Newcastle wygrało.

Oprócz Dudka, w składzie "The Reds" zabrakło kilku innych graczy narzekających na kontuzje - Hiszpana Fernando Morientesa, Niemca Dietmara Hamanna, reprezentanta Mali Djimi Traore i Australijczyka Harry' ego Kewella. Jedyną bramkę strzelił w 70. minucie Francuz Laurent Robert. Mecz obserwowało ponad 52 tysiące widzów.