Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przetarg powtórzony. Energopol będzie remontował al. Niepodległości

mdr
Energopol - Szczecin odwołał się po jego wykluczeniu z przetargu.
Energopol - Szczecin odwołał się po jego wykluczeniu z przetargu. Sebastian Wołosz
Przetarg na remont al. Niepodległości został za sprawą opinii Krajowej Izby Odwoławczej powtórzony. Dziś została podpisana umowa z Energopolem - Szczecin S.A. Tym samym Eurovia, która miała to robić, remontu nie wykona.

Chodzi o odcinek al. Niepodległości (tzw. wschodnia jezdna czyli przeciwna do tej, gdzie stoi Kaskada) od Bramy Portowej do pl. Żołnierza Polskiego. Energopol ma 90 dni na wykonanie wszystkich prac. Wartość umowy to kwota 5, 5 mln zł.

W tym czasie zostanie przebudowana jezdnia, chodniki, zbudowana droga dla rowerów, uporządkowany system parkowania wraz ze zmianą lokalizacji miejsc postojowych, parkingi będą teraz znajdować się po stronie budynków, a nie torowiska. Przesunięta zostanie także oś jezdni.

Powtórny przetarg odbył się nie bez przyczyny. Energopol Szczecin wprawdzie zaproponował w przetargu najkorzystniejszą ofertę, ale konkursu nie wygrał. Zdaniem Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego złożył nieprawdziwe informacje i dlatego został wykluczony z postępowania. Tym samym wyznaczono do prac firmę Eurovię.

Energopol - Szczecin odwołał się po jego wykluczeniu z przetargu. Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że firma ma rację, co oznaczało w praktyce, że ZDiTM jeszcze raz musiał zbadać oferty, co dodatkowo przesunęło remont w czasie.

De facto - o pracach na alei Niepodległości miasto wiedziało już w roku 2012. Minęły trzy lata na przygotowanie się do przetargu i odpowiednie jego wcześniejsze przeprowadzenie. Szczecińska Energetyka Cieplna, który kładła tu rury systemu cieplnego inwestycję wykonał szybko i w terminie. Ale to firma prywatna, dla niej liczy się pieniądze. A samorząd może sobie pozwolić na blokowanie al. Niepodległości, na przeciąganie w czasie zakończenia prac, bo to nie jego pieniądze, a szczecinian.

- Al. Niepodległości na odcinku od Bramy Portowej do pl. Żołnierza Polskiego nadal pozostaje wyłączona z ruchu, do czasu zakończenia przebudowy - przypomina Marta Kwiecień-Zwierzyńska, Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Komunikacja miejska kursuje tak jak podczas prac wykonywanych przez SEC.

Tramwaje linii 7 kursują na trasie Krzekowo - Plac Rodła. Od Bramy Portowej w kierunku Placu Rodła tramwaje jadą al. Niepodległości i al. Wyzwolenia. Nawrót w kierunku Bramy Portowej i dalej Krzekowa odbywa się ul. Matejki i przez Plac Żołnierza Polskiego. Nieczynne są przystanki "Dworcowa" i "Wyszyńskiego".

Autobusy linii 62 jadące w kierunku Placu Zwycięstwa kursują z pominięciem ul. Łokietka. Kursy wykonywane są ul. Krzywoustego.

Nieczynne są dotychczasowe przystanki "Plac Kościuszki" i "Łokietka".

Na Placu Kościuszki autobus linii 62 zatrzymuje się na przystanku wspólnym z linią 75.

Zmienioną trasą jeżdżą tramwaje linii nr 3. Tramwaje kursują w obu kierunkach z pominięciem ul. Dworcowej i Nowej. Kursy wykonywane są ul. Nabrzeże Wieleckie i ul. Wyszyńskiego.

Zawieszone są przystanki "Plac Tobrucki". Przystanki "Brama Portowa" przeniesione są na przystanki autobusów linii pośpiesznych A, B, C, G oraz linii 807 zlokalizowane na ul. Wyszyńskiego (w kierunku Lasu Arkońskiego) oraz w al. Niepodległości (w kierunku Pomorzan).

Jednocześnie wraz z zamknięciem dla ruchu al. Niepodległości zmieniona jest lokalizacja przystanku "Brama Portowa" dla autobusów linii nocnej 529 jadących w kierunku Placu Rodła.

Autobusy zatrzymują się w al. Niepodległości na przystanku tramwajowym "Brama Portowa" zlokalizowanym pomiędzy ul. Dworcową a ul. Wyszyńskiego (stały peron linii 3).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński