Przełamanie Patryka Dobka. Najlepszy czas sezonu i minimum na Mistrzostwa Świata

Patryk Dobek
Patryk Dobek Lucyna Nenow / Polska Press
Rozkręcił się lekkoatletyczny sezon letni. Za nami dwie duże międzynarodowe imprezy w Polsce z udziałem sportowców z Pomorza Zachodniego.

Patryk Dobek (MKL Szczecin) wygrał bieg na 800 m podczas 68. Mityngu Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. Dobek we wcześniejszych startach nie prezentował się najlepiej, ale na Stadionie Śląskim „odpalił” na ostatniej prostej. Czas 1:44,49 to jego najlepszy wynik sezonu.

W skoku o tyczce Piotr Lisek (OSOT Szczecin) był 5. z wynikiem 5,71 m.

W biegu na 1500 m startowały Renata Pliś (Maraton Świnoujście) i Oliwia Sarnecka (MKL). Zajęły 3. i 7. miejsce.

Memoriał Kusocińskiego odbył się w niedzielę, a w piątkowy wieczór Michał Rozmys był szósty w Mityngu Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Zawodnik Barnima Goleniów biegł na 1500 m.

W Bydgoszczy walczył też Lisek, który zajął 4. lokatę w skoku o tyczce. Konkurs zakończył z wynikiem 5,70 m.

W drugi weekend czerwca najlepsi polscy lekkoatleci wystartują w Suwałkach w mistrzostwach Polski. To jedna z ostatnich szans na uzyskanie minimów na MŚ lub ME.