Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przedszkola z językiem hiszpańskim i francuskim powstaną w Szczecinie

Anna Miszczyk [email protected]
Fot. Archiwum
Miasto planuje utworzenie przedszkoli publicznych z językiem francuskim i hiszpańskim. Ma to pomóc dzieciom osłuchać się z językami i zachęcić do dalszej nauki.

Tutaj uczą języka obcego

Tutaj uczą języka obcego

- język niemiecki: Przedszkole Publiczne nr 8 ul. Różowa 24, PP nr 72 ul. Felczaka 14, PP nr 80 ul. Łokietka 15/16
- język angielski: Przedszkole Publiczne nr 31 ul. Monte Cassino 17, PP nr 23 w Szczecinie ul. Ofiar Oświęcimia 12, PP nr 61 ul. Maciejowicka 26
- język włoski: Przedszkole Publiczne nr 54 ul. Jaracza 3, PP nr 66 ul. Czesława 7

- Trwają prace nad projektem - informuje Tomasz Klek z Urzędu Miasta. - Jesteśmy po rozmowach z ambasadą Francji i Hiszpanii. Pracujemy też nad przygotowaniem kadry mającej kwalifikacje do pracy w przedszkolu.

Urzędnicy chcieliby, aby nowe języki zostały wprowadzone w przedszkolach od września. Dziś w Szczecinie w ośmiu przedszkolach publicznych prowadzone są grupy dwujęzyczne z językiem angielskim, niemieckim oraz włoskim. W programie uczestniczy 39 grup.

- Głównym celem tworzenia takich oddziałów w przedszkolu jest uwrażliwienie dziecka na języki obce, tworzenie warunków, w których dziecko "osłuchuje się" z wybranym językiem oraz jest motywowane do dalszej nauki tego języka - mówi Klek. - Dzięki temu przedszkole rozwija wyobraźnię i kreatywność, a także umożliwia opanowanie umiejętności komunikowania się nie tylko w języku ojczystym, ale również w obcym.

W każdej placówce zatrudniony jest nauczyciel z kwalifikacjami do wczesnego nauczania języków obcych. Nabór do przedszkoli "językowych" odbywa się na takich samych zasadach jak do każdego innego przedszkola. Klasy dwujęzyczne (z językiem angielskim, niemieckim oraz dodatkowo z językiem hiszpańskim i włoskim) są już także w ośmiu szczecińskich szkołach podstawowych. Absolwenci podstawówek mogą kontynuować naukę języków obcych w oddziałach dwujęzycznych w czterech gimnazjach. A po ukończeniu gimnazjum - (także w systemie dwujęzycznym) w czterech szczecińskich liceach ogólnokształcących.

- Na przełomie ostatnich kilku lat program wspierający naukę języków obcych stał się priorytetem w naszym mieście. Przeznaczony jest zarówno dla uczniów szczególnie uzdolnionych językowo, jak i uczniów z trudnościami w nauce języków obcych - mówi Tomasz Klek.

Bądź na bieżąco - zasubskrybuj news'y ze Szczecina

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński