Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przedsiębiorca dostanie nawet 80 proc. dofinansowania do wynagrodzeń swoich pracowników: 6.06.2020 r. Sprawdź, jak załatwić i nie zwracać

Zbigniew Biskupski
Zbigniew Biskupski
W "swoim" powiatowym urzędzie pracy skorzystaj z dofinansowania nawet 80 proc. kosztów wynagrodzeń dla swoich pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne w przypadku spadku obrotów w wyniku pandemii koronawirusa.
W "swoim" powiatowym urzędzie pracy skorzystaj z dofinansowania nawet 80 proc. kosztów wynagrodzeń dla swoich pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne w przypadku spadku obrotów w wyniku pandemii koronawirusa. Wojciech Wojtkielewicz / Polska Press
Dofinansowanie z Funduszu Pracy części kosztów wynagrodzeń dla swoich pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne mogą otrzymać mikro- małe i średnie firmy. W wysokości nawet do 80 proc. kosztów. Jeśli środki zostaną wydatkowane zgodnie z przeznaczeniem, dofinansowanie jest bezzwrotne.

Oprócz dofinansowania do pensji pracowników finansowanego z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń pracowniczych, któe dostępne jest dla wszystkich przedsiębiorstw, mikrofirmy, małe firmy i średnie firmy mogą skorzystać z innej formy dofinansowania części kosztów wynagrodzeń dla swoich pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne.

W przypadku spadku obrotów możesz uzyskać dofinansowanie z Funduszu Pracy na pokrycie części kosztów wynagrodzeń dla swoich pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne. To drugie dedykowane jest małym i średnim firmom gdyż mikrofirmy, jak wiadomo, zwolnione są na okres trzech miesięcy ze składek ZUS od wynagrodzeń.

Dbasz o swoje pieniądze, kliknij!:

Skorzystaj z dofinansowania części kosztów wynagrodzeń dla swoich pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne w przypadku spadku obrotów w wyniku pandemii koronawirusa.

Wysokość wsparcia uzależniona jest od wysokości spadku obrotów

  • W przypadku spadku obrotów o:
  • co najmniej 30 proc. – dofinansowanie może być przyznane w wysokości nieprzekraczającej kwoty stanowiącej sumę 50 proc. wynagrodzeń poszczególnych pracowników objętych wnioskiem o dofinansowanie wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne należnymi od tych wynagrodzeń, jednak nie więcej niż 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę powiększonego o składki na ubezpieczenie społeczne od pracodawcy w odniesieniu do każdego pracownika;
  • co najmniej 50 proc. – dofinansowanie może być przyznane w wysokości nieprzekraczającej kwoty stanowiącej sumę 70 proc. wynagrodzeń poszczególnych pracowników objętych wnioskiem o dofinansowanie wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne należnymi od tych wynagrodzeń, jednak nie więcej niż 70 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia powiększonego o składki na ubezpieczenie społeczne od pracodawcy w odniesieniu do każdego pracownika;
  • co najmniej 80 proc. – może być przyznane w wysokości nieprzekraczającej kwoty stanowiącej sumę 90 proc. wynagrodzeń poszczególnych pracowników objętych wnioskiem o dofinansowanie wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne należnymi od tych wynagrodzeń, jednak nie więcej niż 90 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia powiększonego o składki na ubezpieczenie społeczne od pracodawcy w odniesieniu do każdego pracownika.

Ważne dla rodziny - Kliknij!:

Dofinansowanie jest wypłacane w okresach miesięcznych

Przedsiębiorca nie może otrzymać dofinansowania w części, w której te same koszty prowadzenia działalności gospodarczej zostały albo zostaną sfinansowane z innych środków publicznych. Przedsiębiorca nie może mieć m.in. zaległości finansowych związanych z odprowadzaniem podatków oraz składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Pracy lub Fundusz Solidarnościowy do końca III kwartału 2019 r.

Gdzie złożyć wniosek

Wniosek składa się w Powiatowym Urzędzie Pracy (PUP) właściwym ze względu na miejsce prowadzenie działalności gospodarczej. Wnioski powinny zostać złożone w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia naboru przez dyrektora powiatowego urzędu pracy. Nabory są prowadzone w trybie ciągłym.

Wniosek składa się za pomocą formularza elektronicznego dostępnego w portalu Praca.gov.pl. lub w wersji papierowej bezpośrednio w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Ważne dla Twojej firmy i pracy, przeczytaj!:

Szczegółowych informacji udzielają Powiatowe Urzędy Pracy właściwe ze względu na siedzibę firmy lub miejsce wykonywania pracy przez pracowników. Możesz też je znaleźć na stronie Praca.gov.pl.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Chcesz być szybko i dobrze poinformowany w sprawie pieniędzy: zarabiania, oszczędzania, wydawania, inwestowania? Zapewniamy szybkie informacje, analizy i porady ekspertów. Kliknij w ten tekst i polub nas na Facebooku! Wtedy wszystkie godne Twojej uwagi nowości i porady znajdziesz na swojej osi czasu bez zbędnego szukania. Naprawdę warto!

Dbasz o swoje pieniądze, kliknij!:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Przedsiębiorca dostanie nawet 80 proc. dofinansowania do wynagrodzeń swoich pracowników: 6.06.2020 r. Sprawdź, jak załatwić i nie zwracać - Strefa Biznesu

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński