MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa węzła "Wyszyńskiego" w Szczecinie. Torowa rewolucja i nieciekawe otoczenie - 16.06.2020

Oskar Masternak
Przebudowa Wyszyńskiego w Szczecinie
Przebudowa Wyszyńskiego w Szczecinie Andrzej Szkocki
Pod koniec maja rozpoczęła się przebudowa torowiska przy Moście Długim. Szereg zapowiadanych zmian nie obejmuje jednak otoczenia węzła i dopiero za kilka miesięcy będzie możliwa jakakolwiek ingerencja w istniejącą zabudowę.

Przebudowa węzła "Wyszyńskiego" w Szczecinie

W pierwszym etapie prac zaplanowane zostało:

  • zdjęcie sieci trakcyjnej wzdłuż Nabrzeża Wieleckiego i na łuku w ul. Kardynała Wyszyńskiego,
  • demontaż słupów trakcyjnych
  • oraz wiercenie i wykonanie nowych fundamentów słupów.

Dzięki zawieszeniu linii 6 możliwa jest także rozbiórka torowiska Nabrzeże Wieleckie od strony dworca, następnie od Jana z Kolna bez rozbiórki przejazdu na Małej Odrzańskiej.

W ramach pierwszych robót zaplanowana została budowa kanalizacji deszczowej od strony dworca następnie od Jana z Kolna, prace ziemne - wykonanie koryta torowiska od strony dworca, wykonanie drenażu i rozpoczęcie podbudów torowiska.

ZOBACZ TEŻ:

Co z pawilonami na Wyszyńskiego w Szczecinie?

W bezpośrednim sąsiedztwie tej inwestycji stoją dawno zapomniane przez przedsiębiorców pawilony. Wydawać by się mogło, że obecnie prowadzona inwestycja to dobry czas również na zagospodarowanie otaczającego węzeł terenu i uprzątnięcie zdewastowanych obiektów.

- Zgodnie z dokumentacją projektową istniejące obiekty nie kolidują z inwestycją - informuje odpowiedzi na zapytanie radnego Michał Przepiera, zastępca prezydenta miasta.

Nie oznacza to jednak, że nic nie da się zrobić z opuszczonymi i mało estetycznymi zabudowaniami. Na przykład wiata przystankowa (w kierunku Prawobrzeża) wraz z przylegającymi do niej obiektami zostanie usunięta po 20.04.2021 r. Podobne daty pojawiają się przy pozostałych wolnostojących sklepach i punktach usługowych znajdujących się w tej okolicy. Obiekty te mają aktualne zezwolenia na zajęcia pasa drogowego.

Dopiero wraz z wygaśnięciem zezwolenia będzie możliwa likwidacja budek.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zawiera jednak możliwość funkcjonowania w tym miejscu punktów usługowo-handlowych.

- Dopuszczone zostanie postawienie obiektów na nowo wyżej wymienionym podmiotom pod warunkiem postawienia nowych pawilonów, których estetyka uzyska akceptację Architekta Miasta - podkreśla Michał Przepiera.

Rusza przebudowa węzła "Wyszyńskiego" w Szczecinie. Zmiany w...

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński