MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa ulic Górnej i Koralowej w Bezrzeczu. Sprawdziliśmy stan prac

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Na chwilę obecną prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.
Na chwilę obecną prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. Andrzej Szkocki
Trwa przebudowa drogi powiatowej Bezrzecze - Wołczkowo na odcinku od granicy ze Szczecinem do pętli autobusowej w rejonie ul. Parkowej.

Długość przebudowywanych ulic Koralowej i Górnej wynosi 973 metrów. W ramach zadania budowana jest również ulica Miodowa na odcinku o długości 260 m.

- Na ulicy Miodowej wykonano wszystkie roboty branży sanitarnej oraz konstrukcję jezdni. Na połowie odcinka wbudowano również warstwę wiążącą. Na końcu ulicy Miodowej budowany jest zbiornik na wody opadowe z ulicy Górnej. Zakończono tam roboty ziemne i te związane z kanalizacją deszczową. Obecnie trwają prace brukarskie polegające na umocnieniu dna i skarp płytami ażurowymi - informuje Małgorzata Nowakowska, dyrektor ds. Komunikacji w Eurovia S.A., wykonawca prac. - W chwili obecnej realizowany jest odcinek ulicy Górnej od skrzyżowania z ul. Miodową w kierunku skrzyżowania ulic Koralowej, Górnej oraz Szkolnej, gdzie według dokumentacji projektowej ma powstać w ramach przebudowy minirondo. Na głębokości 4 metrów budowana jest kanalizacja deszczowa wraz z przyłączami i wpustami deszczowymi, trwają też roboty branży elektrycznej i teletechnicznej. Do realizacji pozostało wykonanie oświetlenia, konstrukcji oraz nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów.

Budowa ronda i zmiany w organizacji ruchu

13 lutego br. rozpoczną się prace związane z budową minironda. W związku z tym, nastąpi zmiana tymczasowej organizacji ruchu. Znikną dwa odcinki z ruchem wahadłowym sterowanym światłami. Będzie jeden odcinek z ruchem wahadłowym, który obejmie swoim zakresem skrzyżowanie ulic Koralowej, Górnej i Szkolnej oraz niewielkie odcinki ulic Koralowej i Górnej. Dodatkowo zamknięty będzie w obie strony przejazd ulicą Szkolną.

- Przed nami sporo pracy i wyzwań. Będziemy się sukcesywnie przesuwać z robotami sieciowymi w kierunku pętli autobusowej. Na wiosnę czekają nas kolejne roboty związane z budową nawierzchni asfaltowych, a potem budowa chodników, zjazdów, nowej pętli autobusowej i parkingów. W dalszej kolejności planujemy również realizację oznakowania pionowego i poziomego, montaż wiat przystankowych i barierek przy szkole – tłumaczy Dawid Owczarczyk, Kierownik Budowy Eurovia Polska S. A.

Na realizację zadania główny wykonawca ma 18 miesięcy od dnia podpisania umowy tj. od 2 czerwca 2022 r. Na chwilę obecną prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.

Co w Szczecinie?

Praca wre również na szczecińskim odcinku inwestycji, gdzie trwa modernizacja ulic Modrej i Koralowej. Roboty są zaawansowane w ponad 80 procentach. Wykonawcą jest STRABAG Sp. z o.o.

- Większość zadań skupia się na pracach sieciowych i teletechnicznych – układaniu kabli, wykonywaniu przejść teletechnicznych. Wciąż obowiązuje ograniczenie ruchu i ruch wahadłowy na odcinku od wysokości sklepu Netto do ulicy Zaściankowej. W przebudowie jest połowa jezdni. Brakujący fragment zostanie wyasfaltowany za kilka tygodni. Wykonywane są ponadto chodniki i wjazdy do posesji - mówi Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński