MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa Szarych Szeregów w Szczecinie. Po raz kolejny zmieni się organizacja ruchu w centrum miasta

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Przebudowa Szarych Szeregów w Szczecinie
Przebudowa Szarych Szeregów w Szczecinie Sebastian Wołosz
Od 14 marca w nową fazę wchodzi przebudowa torowiska na placu Szarych Szeregów w Szczecinie. To oznacza spore zmiany dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Najważniejsze informacje z regionu:

Przebudowa placu Szarych Szeregów w Szczecinie

- Roboty na placu Szarych Szeregów nie zwalniają. Zostało już wykonane torowisko tramwajowe na relacji al. Wojska Polskiego - Piastów. To oznacza wejście w kolejny etap prac i wprowadzenie nowej organizacji ruchu - mówi Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - W kolejnym etapie prace związane z przebudową torowiska będą prowadzone w obrębie ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Od 14 marca:

  • zostanie zamknięty przejazd przez torowisko tramwajowe w ciągu ul. Piłsudskiego,
  • dopuszczony do ruchu zostanie przejazd tramwajowy w kierunku Głębokiego,
  • nadal zajęty będzie wewnętrzny pas ruchu na placu Szarych Szeregów,
  • kierowcy powinni też uważać na zajęcie torowiska na odcinku od placu Szarych Szeregów do placu Odrodzenia wraz z częścią przyległych jezdni.

ZOBACZ TAKŻE:

Zmiany dla pasażerów

  • W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy torów od 14 marca wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Piłsudskiego od pl. Szarych Szeregów do pl. Rodła oraz ruch kołowy na przejeździe przy ul. Piłsudskiego.
  • Jednocześnie czasowo wznowiony zostanie ruch tramwajowy w ciągu al. Wojska Polskiego od ul. Wawrzyniaka do pl. Szarych Szeregów.
  • Tramwaje linii nr 1 będą kursować na zmienionej trasie: z pętli Głębokie przez al. Wojska Polskiego - al. Piastów -Pomorzany i według specjalnego rozkładu jazdy, bez zmian częstotliwości. Poza godzinami szczytu linia kursować będzie na skróconej trasie z zajezdni Pogodno na Pomorzany.
  • Linia 4 kursować będzie na stałej trasie wg specjalnego rozkładu jazdy. W dni powszednie w godzinach 18-20, w soboty w godzinach 9-18 oraz w dni świątecznie w godzinach 11-18 uruchomiona zostanie dodatkowa linia wspomagająca nr 14, kursująca na trasie Pomorzany - ul. Jagiellońska - pl. Gałczyńskiego (powrót przez al. Wojska Polskiego).
  • Linia 11 kursować będzie na zmienionej trasie: (Ludowa) Stocznia Szczecińska - pl. Rodła - Brama Portowa - Potulicka.
  • Natomiast „dwunastka” pojedzie objazdem od pl. Kościuszki przez ul. Krzywoustego, Bramę Portową do pl. Rodła i dalej do Dworca Niebuszewo.

Nowością będzie autobusowa komunikacja zastępcza na trasie pl. Rodła - al. Piastów (w godz. 6 - 20 kursy co 6 minut).

Autobusy linii nr 812 będą kursować trasą: ul. Piłsudskiego - al. Piastów - ul. Ściegiennego - ul. Bolesława Śmiałego - ul. Jagiellońska.

Zmiany na pl. Szarych Szeregów w Szczecinie. Jak sobie porad...

Stan prac

- Zostało już wykonane torowisko tramwajowe na relacji al. Wojska Polskiego - Piastów oraz tymczasowe połączenie umożliwiające przejazd tramwajów przez przejazd na kierunku al. Piastów. Gotowe jest także przejście dla pieszych przez torowisko w al. Piastów - mówi Hanna Pieczyńska - Trwają roboty bitumiczne na rondzie, a także te z uszczelnieniem strefy przyszynowej oraz budowa infrastruktury podziemnej. Kontynuowany jest montaż osprzętu na słupach trakcyjnych wraz z regulacją odchylenia słupa.

ZOBACZ TEŻ:

SZCZEGÓŁY:

Zmiany na pl. Szarych Szeregów. Zobacz Mapy i zdjęcia! >>>

Zmiany na pl. Szarych Szeregów w Szczecinie i okolicy. Zobac...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński