MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa S3. Kto wyremontuje kawałek ekspresówki z Dargobądza do Świnoujścia? Oferty są bardzo drogie

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szacowała, że na modernizację 17-kilometrowego odcinka S3 wyda 562 mln złotych. Tymczasem najtańsza oferta z sześciu, które wpłynęły od potencjalnych wykonawców, jest wyższa o 126 mln złotych.

- Otworzyliśmy oferty złożone w przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S3 na odcinku Świnoujście - Dargobądz o długości 17 km. Wpłynęło 6 ofert wykonawców, najniższą ofertę z kwotą 688,8 mln złotych złożyła firma POLAQUA Sp. z o.o. – mówi Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Złożone oferty będą obecnie sprawdzane w celu wybrania oferty najkorzystniejszej.

W przyszłym tygodniu planowane jest otwarcie ofert dla odcinka Dargobądz - Troszyn. Cała trasa S3 od Świnoujścia do Troszyna ma być gotowa w 2024 roku.

Póki co nie ma decyzji odnośnie unieważnienia przetargu lub uzyskania dodatkowych pieniędzy, brakujących do najtańszej oferty. Najdroższą ofertę złożyła firma Porr, bo aż 1 190 271 000,00 zł. Wszyscy potencjalni wykonawcy dali pięcioletnią gwarancję

Zwycięzca przetargu wybuduje drogę ekspresową posiadającą po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Początkiem inwestycji będzie rondo na wylocie z tunelu w Świnoujściu. Droga będzie przebiegała w rejonie obecnej DK3, na jej przebiegu powstanie węzeł łączący S3 z gazoportem, oraz węzeł Łunowo w rejonie połączenie DK3 i DK93.

Trasa między Świnoujściem i Międzyzdrojami będzie przebiegała na północ od linii kolejowej. Trasa S3 włączy się w obecny węzeł Międzyzdroje, który zostanie przebudowany.

Na obwodnicy Międzyzdrojów powstanie bliźniacza estakada. Droga dalej będzie przebiegała przez tereny leśne, biegnąc w obecnym przebiegu.

Odcinek zakończy się przed węzłem Dargobądz, który będzie wchodził w zakres realizacyjny odcinka Dargobądz - Troszyn.


ZDJĘCIA z budowy drogi S3 na odcinku Miękowo-Brzozowo

ZOBACZ TEŻ:

Wbicie przysłowiowej łopaty z udziałem ministrów Andrzeja Adamczyka, Małgorzaty Zielińskiej i Joachima Brudzińskiego

Ruszyła inwestycja na S3. Początek budowy kolejnych odcinków drogi


WIDEO: Świnoujście - budowa tunelu, plac budowy, postępy, widać drogi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński