MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa placu Szarych Szeregów w Szczecinie. Sprawdzamy stan prac

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Trwają prace przy przebudowie torowiska na placu Szarych Szeregów i sąsiednich ulic. Zakończyły się już prace rozbiórkowe i ziemne w korycie torowiska tramwajowego.

Wieści z przebudowy placu Szarych Szeregów

Wprowadzono podetap II na relacji Al. Wojska Polskiego – ul. Piłsudskiego na odcinku pl. Szarych Szeregów – pl. Odrodzenia.

- Zakończono prace rozbiórkowe i ziemne w korycie torowiska tramwajowego na etapie II. Zakończono także roboty rozbiórkowe starych fundamentów i słupów trakcyjnych. Nie ma też śladu po starych peronach tramwajowych i wygrodzeniach - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o. - Wykonane są już fundamenty wraz z posadowieniem nowych, na ten moment, 27 słupów. Trwają prace związane z kanalizacją deszczową i teletechniczną. Za półmetkiem są te roboty, które dotyczą warstw podbudowy torowiska.

O inwestycji

Roboty wykonuje firma ZUE S.A. za kwotę 44.894.559,07. Zakres zmian na węźle "Szarych Szeregów" obejmuje między innymi całkowitą zmianę konstrukcji torów na trójwlotowej siatce rozjazdów, zabudowę torowiska wraz z przebudową przystanków w al. Marszałka Józefa Piłsudskiego (do jezdni placu Odrodzenia), przebudowę torowiska w al. Wojska Polskiego oraz al. Piastów z rozjazdami.

W ramach prac wykonany zostanie także remont jezdni ronda Szarych Szeregów oraz zagospodarowanie samej wyspy ronda i peronów przystankowych. Prace obejmą również sieć trakcyjną, system ogrzewania i sterowania zwrotnic, smarownice oraz częściowo uzbrojenie terenu.

Układ relacji torowych na węźle trójwlotowym trójkątnym na Placu Szarych Szeregów pozostanie niezmieniony. Długość przebudowywanych torów to prawie 900 metrów toru pojedynczego.

ZOBACZ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński