Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa na placu Szarych Szeregów. Wielkie zmiany dla pasażerów i kierowców

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Od 1 czerwca czekają nas zmiany w organizacji ruchu na placu Szarych Szeregów. Zajęty będzie przejazd w kierunku Piastów, co wiąże się z innymi utrudnieniami dla kierowców i nowościami dla pasażerów komunikacji miejskiej. Ten etap będzie trwał około półtora miesiąca.

- Na placu Szarych Szeregów prace postępują bardzo sprawnie. Gotowe jest torowisko w ciągu Piłsudskiego wraz z zabudową drogową. Widać już perony, wiaty, wygrodzenia peronów i ciągów pieszych oraz przejścia dla pieszych

– mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie.

Na placu trwa przebudowa nie tylko torowiska, ale również przystanków, zagospodarowanie samej wyspy ronda. Zakończenie prac zaplanowane jest na połowę lipca.

- Zakres zmian na węźle "Szarych Szeregów" obejmuje między innymi całkowitą zmianę konstrukcji torów na trójwlotowej siatce rozjazdów, zabudowę torowiska wraz z przebudową przystanków w al. Marszałka Józefa Piłsudskiego (do jezdni placu Odrodzenia), przebudowę torowiska w al. Wojska Polskiego oraz al. Piastów z rozjazdami – informuje pani rzecznik.

Obecnie prace prowadzone będą w rejonie alei Piastów. W dalszym ciągu zajęty będzie wewnętrzny pas na rondzie, ale od poniedziałku 1 czerwca udostępniony zostanie przejazd przez torowisko tramwajowe w ciągu ul. Piłsudskiego. W ramach zmian przejścia dla pieszych przez al. Piastów będą przesunięte w stronę ul. Jagiellońskiej. Na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i al. Piastów na relacji Szarych Szeregów dopuszczony zostanie manewr zawracania w stronę ronda.

Sporo zmian dotknie pasażerów. Od 1 czerwca do odwołania wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu al. Piastów od ul. Jagiellońskiej do pl. Szarych Szeregów oraz ruch kołowy na przejeździe przy al. Piastów. Jednocześnie wznowiony zostanie ruch tramwajowy od al. Wojska Polskiego do ul. Piłsudskiego.

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Jak będą jeździć tramwaje?

 • „Jedynka” kursować będzie na stałej trasie wg specjalnego rozkładu jazdy (z uwagi na przebudowę pętli Głębokie) bez zmian częstotliwości. „Czwórka” zostaje zawieszona.
 • Linia 5 kursować będzie na trasie objazdowej: z Krzekowa od ul. Mickiewicza przez ul. Wawrzyniaka – pl. Gałczyńskiego – al. Wojska Polskiego do pl. Szarych Szeregów i dalej do Stoczni Szczecińskiej.
 • „Siódemka” w dni powszednie kursować będzie wg letniego rozkładu jazdy bez zmian częstotliwości. Kursy zjazdowe z Krzekowa do zajezdni Pogodno będą realizowane skróconą trasą przez pl. Gałczyńskiego.
 • Linia 9 kursować będzie na stałej trasie wg specjalnego rozkładu jazdy (z uwagi na przebudowę pętli Głębokie) bez zmian częstotliwości.
 • „Jedenastka” kursować będzie na trasie objazdowej: z Pomorzan od przystanku Piastów przez ul. Jagiellońską – al. Bohaterów Warszawy – ul. Wawrzyniaka – pl. Gałczyńskiego – al. Wojska Polskiego do pl. Szarych Szeregów i dalej do Ludowej.
 • „Dwunastka” jak dotychczas kursować będzie na dotychczasowej trasie objazdowej: od pl. Kościuszki przez ul. Krzywoustego – Bramę Portową do pl. Rodła i dalej do Dworca Niebuszewo ze zmianą rozkładów jazdy we wszystkie dni tygodnia (w dni powszednie obowiązywać będzie rozkład letni), bez zmian częstotliwości kursowania.
 • Z rozkłady wypada linia 14 oraz autobusowa komunikacja zastępcza – linia 812.

CZYTAJ TEŻ:

Prace na Wyszyńskiego

Przebudowa węzła "Wyszyńskiego" w Szczecinie. Rozpoczęły się...

Co z autobusami?

 • Na linii 87 przywrócony zostanie stały rozkład jazdy. W kierunku pętli „Podbórz” autobusy kursować trasą jak w I etapie prac – od przystanku „Plac Szarych Szeregów” przez pl. Szarych Szeregów i al. Wojska Polskiego do ul. Felczaka i dalej bez zmian. W kierunku pętli „Dworzec Główny (Owocowa)” nastąpi zmiana trasy: od ul. Felczaka autobusy kursować będą przez al. Wojska Polskiego, pl. Szarych Szeregów, al. Piastów i ul. Jagiellońską do al. Wojska Polskiego i dalej bez zmian. Nieczynny w tym kierunku będzie przystanek „Plac Szarych Szeregów” (nr 11722). W zamian autobusy linii 87 zatrzymywać się będą na przystanku „Piastów” (nr 11811) zlokalizowanym w ciągu al. Piastów (między pl. Szarych Szeregów a ul. Jagiellońską).
 • Autobusy linii 523 i 524 w kierunku Przecławia, Cukrowej i Pomorzan na przystanku „Piastów” wycofane zostaną z torowiska i zatrzymywać się będą na przystanku zlokalizowanym przy jezdni.
 • Autobusy linii 531 w kierunku Osiedla Bukowego kursować będą zmienioną trasą: od al. Wojska Polskiego przez pl. Szarych Szeregów, al. Piastów, ul. Jagiellońską, pl. Zamenhofa i ul. Rayskiego do pl. Grunwaldzkiego i dalej bez zmian. Dla tej linii nieczynny w tym kierunku będzie przystanek „Plac Szarych Szeregów” (nr 11714). W zamian autobusy linii 531 zatrzymywać się będą na przystanku „Piastów” (nr 11811) zlokalizowanym w ciągu al. Piastów (między pl. Szarych Szeregów a ul. Jagiellońską).
 • Pasażerowie posiadający bilety okresowe na linie 5, 11 i 12 upoważnieni są do korzystania z nich na stałych i objazdowych trasach linii wraz z liniami pokrywającymi się oraz dodatkowo z biletem na linię 11 – z linii na trasie Matejki/Plac Rodła – Brama Portowa – Plac Kościuszki.

ZOBACZ TAKŻE:

ZOBACZ TEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński