Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa Grota-Roweckiego w Szczecinie zbliża się ku końcowi

Redakcja
Gotowa jest już kanalizacja deszczowa i zakończone są prace związane z wykonaniem nowej sieci oświetlenia ulicznego na przebudowywanej ulicy Grota-Roweckiego w Szczecinie - informuje ZDiTM. Za wykonawcą są już także roboty bitumiczne, bez warstwy ścieralnej, oraz brukarskie. Oddanie ulicy do użytku zbliża się wielkimi krokami.

Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Szczecinie

Na odcinku od skrzyżowania ul. Roweckiego z ul. Witkiewicza do skrzyżowania z ul. Dwernickiego wykonano w całym zakresie prace brukarskie oraz roboty bitumiczne bez warstwy ścieralnej. Gotowe są także fundamenty podporowe pod kładkę dla pieszych.

Obecnie prowadzone są prace na odcinku wyłączonym z ruchu pojazdów - od skrzyżowania z ul. Waleriana Łukasińskiego do skrzyżowania ul. Grota-Roweckiego z ul. Józefa Dwernickiego. Chodzi o warstwy konstrukcyjne jezdni, nawierzchnie chodników i parkingi.

Do końca miesiąca planowane jest między innymi wykonie warstw asfaltowych oraz regulacja infrastruktury podziemnej na odcinku od ul. Dwernickiego do ul. Łukasińskiego. Montowana będzie także konstrukcja kładki dla pieszych.

W ramach zadania zaplanowana została przebudowa drogi, miejsc postojowych, ciągów pieszych wraz z odwodnieniem, budowa elementów uspokojenia ruchu, przebudowa zjazdów oraz remont kładki dla pieszych zlokalizowanej nad rurociągiem ciepłowniczym wraz z dostosowaniem jej dla osób niepełnosprawnych.

- Przebudowa ulicy Grota-Roweckiego wpłynie na jakość poruszania się w tej okolicy. Zmiany będą zauważalne dla pieszych, pasażerów komunikacji miejskiej, ale także kierowców - informuje ZDiTM.

ZOBACZ TEŻ:

Dla uspokojenia ruchu wszystkie skrzyżowania wzdłuż ul. Grota-Roweckiego zostaną wyniesione ponad powierzchnię jezdni. Po południowej stronie ul. Witkiewicza zaprojektowano brakujący fragment chodnika oraz przejście dla pieszych.

Wzdłuż ul. Grota-Roweckiego po zachodniej stronie ulicy zostanie wykonany chodnik o szerokości 2,50 m z kostki betonowej w kolorze szarym, natomiast po wschodniej stronie ulicy zostanie wykonany chodnik w okolicy ul. Dwernickiego o szerokości 2,0 m, prowadzący do stanowisk postojowych.

Przy ul. Chłopickiego chodnik o szerokości 1,5 m będzie doprowadzony do projektowanych zatok postojowych. W okolicy kładki dla pieszych zaprojektowany został chodnik tak, aby doprowadzić pieszych od strony ul. Tadeusza Kutrzeby oraz od strony przystanku autobusowego „Roweckiego”.

Inwestycja jest dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawca — Konsorcjum firm: BEN-BRUK Sp. z o.o., BEN-BRUK Benedykt Chłap - na wykonanie prac wartych 7 298 921,88 zł ma 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.

ZOBACZ TAKŻE:

Węzeł Granitowa

Węzeł Granitowa w Szczecinie. Nie ustają prace przy przebudo...

ZOBACZ TEŻ:

Nie ma przerwy na placu budowy Węzła Łękno. Zobaczcie zdjęcia

ZOBACZ TAKŻE:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński