MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa drogi w Stargardzie. Zobacz co już zrobili

Grzegorz Drążek
Grzegorz Drążek
Przebudowa ulicy Pierwszej Brygady na odcinku od ulicy Ceglanej do Towarowej
Przebudowa ulicy Pierwszej Brygady na odcinku od ulicy Ceglanej do Towarowej Tadeusz Surma
Rozpoczęła się przebudowa ulicy Pierwszej Brygady. Na odcinku od ulicy Ceglanej do Towarowej wprowadzono ruch wahadłowy. Kto nie musi, niech na razie tamtędy nie jeździ.

Prace na ulicy Pierwszej Brygady rozpoczęły się 23 września. Pas ruchu od strony wiaduktu jest nieprzejezdny, wyłączony z ruchu jest także chodnik po tej stronie ulicy. Nie ma wjazdu w ulicę Towarową i wyjazdu z tej ulicy na Pierwszej Brygady

- Przebudowę Pierwszej Brygady podzielono na trzy etapy - informują pracownicy stargardzkiego starostwa. - Prace obejmą część jezdni, przy utrzymaniu wahadłowego ruchu kierowanego sygnalizacją świetlną.

Prace na odcinku od skrzyżowania z ul. Ceglaną do ul. Towarowej zaplanowane zostały na dwa tygodnie.

- Obejmą one sfrezowanie jezdni, połączone z układaniem tak zwanej wiążącej warstwy bitumicznej, montaż krawężników oraz instalację i regulację nowych studzienek kanalizacji deszczowej - wyliczają powiatowi urzędnicy. - Nowa nakładka asfaltowa ułożona zostanie także na chodnikach, po obu stronach remontowanego odcinka.

Przebudowa całej ulicy Pierwszej Brygady ma potrwać 71 dni.

- Przez ten czas należy liczyć się ze sporymi utrudnieniami w tej części śródmieścia Stargardu - podkreślają pracownicy starostwa. - Zmiany w kursowaniu autobusów wprowadza również MPK Stargard, którego linie biegną przez remontowany odcinek drogi powiatowej.

Te zmiany dotyczą trasy linii 36, na odcinku od centrum przesiadkowego do pętli Tesco.

- Autobus linii nr 36 do ulicy Ceglanej, w obie strony, przejeżdżać będzie ulicami: Szczecińską, plac Zgody, Pierwszej Brygady - poinformował miejski przewoźnik. - Autobus zatrzymywać się będzie na wszystkich przystankach po trasie przejazdu. Nieczynne będą przystanki na ulicy Pierwszej Brygady, przy Powiatowym Urzędzie Pracy, przy sklepie Black Red White oraz sklepie Metalik.

Przebudowa ulicy Pierwszej Brygady to część większej inwestycji powiatu stargardzkiego. Remontowana będzie też ulica Konopnickiej, która jest przedłużeniem tej pierwszej. Koszt całej inwestycji to około 3,6 mln zł. Wykonawcą robót jest firma Strabag. Po obu stronach wiaduktu kolejowego łączącego ulice Pierwszej Brygady i Konopnickiej będzie sygnalizacja świetlna.

Obejrzyj też jak budowali rondo u zbiegu ulic Bydgoskiej, Skłodowskiej-Curie, Kazimierza Wielkiego i Obwodnicy Staromiejskiej w Stargardzie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński