MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa al. Jana Pawła II w Szczecinie. W weekend oddanie wschodniej jezdni i zmiana organizacji ruchu

Maria Jędrzejewska
Maria Jędrzejewska
Przebudowa al. Jana Pawła II w Szczecinie
Przebudowa al. Jana Pawła II w Szczecinie mat. prasowe
Trwa przebudowa alei Jana Pawła II w Szczecinie. Jakiś czas temu zmieniła się organizacja ruchu na przebudowywanym odcinku i piesi oraz rowerzyści mogą korzystać z dłuższego odcinka alei. W najbliższy weekend planowane jest oddanie do ruchu wschodniej jezdni z wyłączeniem jezdni zachodniej na odcinku od Placu Grunwaldzkiego do ul. Felczaka. Nowości czekają na kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Na odcinkach:

  • Pl. Grunwaldzki – Mazurska oraz
  • Mazurska – Wielkopolska (część wschodnia),
  • Wielkopolska – Niedziałkowskiego
  • Niedziałkowskiego – Felczaka (część wschodnia)

trwają prace przy wykończaniu nawierzchni chodników i zjazdów i roboty brukarskie przy wykonywaniu nawierzchni jezdni. Rozpoczęły się także nasadzenia. W ramach zadania wykonano również przebudowę sieci wodociągowej wraz z wybudowaniem nowych elementów sieci kanalizacji deszczowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zmiany w alei Jana Pawła II. Spory odcinek już gotowy. Ucieszą się szczecińscy rowerzyści

Rowerzyści już mogą korzystać ze ścieżek na alejach Jana Pawła

Zmiany w alei Jana Pawła II. Spory odcinek już gotowy. Ucies...

W części Wielkopolska – Niedziałkowskiego oraz Niedziałkowskiego – Felczaka (część zachodnia) wraz z pasem rozdziału wykonano elementy kanalizacji deszczowej oraz przebudowę istniejących hydrantów naziemnych. Wykonawca przystąpił do układania nawierzchni z kostki granitowej.

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac w niedzielę 29 sierpnia 2021 roku planowane jest oddanie do ruchu wschodniej jezdni ul Jana Pawła II z wyłączeniem jezdni zachodniej na odcinku od Placu Grunwaldzkiego do ul Felczaka. Do ruchu zostanie dopuszczony tylko jeden pas dla ruchu jednokierunkowego od Placu Grunwaldzkiego do Felczaka.

Od niedzieli nastąpią zmiany w kursowaniu linii 70. Od pl. Grunwaldzkiego autobusy kursować będą przez al. Jana Pawła II, Felczaka, Monte Cassino, pl. Odrodzenia do pl. Grunwaldzkiego i dalej bez zmian.

Na zmienionej trasie funkcjonować będą przystanki:

  • „Plac Grunwaldzki” nr 11622 (kier. Urząd Miasta), zlokalizowany na wschodniej jezdni al. Jana Pawła II za zjazdem z pl. Grunwaldzkiego,
  • „Urząd Miasta” nr 12592 (końcowy), zlokalizowany na wschodniej jezdni al. Jana Pawła II przed skrzyżowaniem z ul. Wielkopolską,
  • „Urząd Miasta” nr 12522 (kier. Dworzec Główny), zlokalizowany w ciągu ul. Felczaka po zachodniej stronie skrzyżowania z al. Jana Pawła II, wspólny z liniami 87 i 90,
  • „Plac Grunwaldzki” nr 11631 (kier. Dworzec Główny), zlokalizowany na pl. Grunwaldzkim między ul. Rayskiego i ul. Śląską, wspólny z liniami nocnymi.

Nie będą obsługiwane dotychczasowe przystanki „Plac Grunwaldzki” nr 11621 i 11623 oraz „Urząd Miasta” nr 12591. W związku ze zmianą trasy odjazdy z przystanku początkowego „Urząd Miasta” realizowane będą 1 minutę wcześniej w stosunku do obecnie obowiązującego rozkładu jazdy.

ZOBACZ TEŻ:

Trwa przebudowa al. Jana Pawła II

Poślizg w przebudowie alei Jana Pawła II. Na finał prac pocz...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński