Prowadzisz swój biznes? Zapytaj o to, jakie wsparcie możesz otrzymać!

Partnerem cyklu jest Bank BNP Paribas
Tarcza antykryzysowa, tarcza 2.0, Tarcza 3.0 to przede wszystkim wiele zmian i nowości dla przedsiębiorców. Mikro, małe i średnie firmy chcą teraz przede wszystkim przetrwać kryzys i wyjść z dołka, który spowodowany ograniczeniem działalności przez pandemię. Jak państwo czy samorząd może pomóc lokalnym biznesom? Co konkretnie gwarantują zapisy Tarczy Antykryzysowej? Zapytaj ekspertów i korzystaj z wiedzy z pewnego źródła.

Eksperci wytłumaczą zapisy Tarczy antykryzysowej prostszym i bardziej przyswajalnym językiem. Dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców to szansa na przetrwanie w czasie krysyzu.

Zapytaj o możliwość wsparcia Twojej firmy

Zastanawiasz się, czy powinieneś przystąpić do Tarczy antykryzysowej? Nie możesz rozgryźć zapisów umowy? Myślisz nad tym, żeby zawiesić raty kredytu? Zapytaj o to ekspertów.

Do 28 maja 2020 możesz wpisać pytania w poniższej ankiecie. Eksperci do 15 czerwca 2020 będą udzielali szczegółowych odpowiedzi na pytania czytelników.

Kliknij i dowiedz się więcej:

Zapytaj eksperta

Tarcza antykryzysowa i pomoc państwa dla biznesu

Tarcza 2.0 to powiększenie wartości pomocy dla polskich przedsiębiorców o 11 miliardów złotych. Pierwszy punkt projektu zakłada rozszerzenie pomocy i zwolnienie z ZUS-u dla pracodawców zatrudniających od 10 do 49 osób. Na umowach cywilnoprawnych - rozszerzenie z jednego miesiąca pomocy do 3 miesięcy. Dla pracowników objętych kwarantanną zasiłek w wysokości 50% minimalnej krajowej.

Proponujemy też zabezpieczenie środków przekazywanych w ramach Tarczy Antykryzysowej przed egzekucją komorniczą - powiedział minister Łukasz Schreiber.

Tarcza antykryzysowa to pomoc dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Szczegóły poszczególnych projektów są skomplikowane. Wszystkie pytania i wątpliwości warto odnosić do źródła.

Kliknij i dowiedz się więcej:

Zapytaj eksperta

Działania online, czyli co możesz zyskać w internecie

Biznes, który do tej pory był jedynie stacjonarny, teraz musi stać się internetowy. Jeśli przedsiębiorstwa myślą o przetrwaniu, muszą pojawić się online. To teraz jest najlepszy moment na powstanie nowych e-commerce`ów, reklam internetowych, dbanie o wizerunek w social mediach i na forach internetowych.

Firmy prywatne i instytucje państwowe wspierają polskie przedsiębiorstwa w czasie kryzysu.

Kredyt w czasie kryzysu. Wszystko, co musisz wiedzieć o zawieszeniu spłat rat kredytu

Firma do przetrwania potrzebuje pieniędzy. W tym szczególnym okresie wsparcie państwa jest konieczne.

Tarcza antykryzysowa daje co najmniej dwie możliwości kredytowania.

  • Automatyczny kredyt obrotowy
    Jeśli kredyt obrotowy zaciągnięty przez firmę dobiega końca, przedsiębiorca będzie mógł ten kredyt wznowić automatycznie. Dzięki regulacjom Komisji Nadzoru Finansowego banki zdolność kredytową obliczą na podstawie danych finansowych na koniec 2019 r.
  • Program gwarancji de minimis BGK dla MŚP
    Do końca 2020 r. mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa dostaną możliwość uzyskania kredytu z gwarancją de minimis do wysokości 3,5 mln zł. Zmiana pozwala na objęcie gwarancjami do 80 proc. kwoty kredytu. Również do końca bieżącego roku BGK odstępuje od pobierania prowizji od gwarancji już istniejących i należnych. Więcej informacji na temat zmian na stronie www.bgk.pl.

bnp paribas

Materiał oryginalny: Prowadzisz swój biznes? Zapytaj o to, jakie wsparcie możesz otrzymać! - Polska Times

Dodaj ogłoszenie