Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Protest rolników w Szczecinie. W obronie elektrociepłowni Pomorzany [wideo, zdjęcia]

mdr
Protest rolników w Szczecinie.
Protest rolników w Szczecinie. Sebastian Wołosz
Protest przed Elektrociepłownią Pomorzany w obronie miejsc pracy i z hasłem modernizacji zakładu. Zorganizowały go wszystkie najważniejsze centrale związkowe, w tym Solidarność, Solidarność' 80 i OPZZ. Solidarność Wiejska solidaryzując się z protestem przysłała 12 ciągników rolniczych. Większość rolników 18 autokarami pojechała na protest do Warszawy.
Protest rolników w Szczecinie

Protest rolników w Szczecinie

Mieczysław Jurek, przewodniczący Solidarności na Pomorzu Zachodnim odczytał apel do premier Ewy Kopacz. Przypomniał o degradacji gospodarczej i marginalizacji Pomorza Zachodniego przez kolejne ekipy rządowe. Zakończył go apelem: Nie chcemy być jedynie zielonymi płucami dla Berlina. To w kontekście wyprowadzania polskich firm ze Szczecina i coraz większej ilości firm zachodnich, które je zastępują.

W związku z blokadą rolniczą ulicy Szczawiowej ZDiTM zmienił trasę linii autobusowej nr 70.

W kierunku "Kamieńca" kursowały one od przystanku "Nadodrzańska" ul. Dąbrowskiego do placu Szyrockiego i dalej trasą linii nr 61 przez ul. Południową do przystanku "Ustowska 31". W kierunku Urzędu Miasta tą samą trasą od przystanku "Ustowo 12" do przystanku "Nadodrzańska". Kursy do "Elektrowni Pomorzany" zostały skrócone do ul. Zapadłej.

Zupełnie niepotrzebnie. Rolnicy ustawili swoje traktory na parkingu przy eletrociepłowni i w żadnej mierze nie blokowali przejazdu.

- Nie przyjechaliśmy do Szczecina, aby zablokować miasto i utrudnić życie Bogu ducha winnym szczecinianom - mówi Tomasz Kosmal. - Solidaryzujemy się jedynie z pracownikami ZEDO, którzy bronią miejsca pracy.

W proteście uczestniczyło około stu osób. Przebiegł szybko i sprawnie. Policja cały czas filmowała ciągniki rolnicze.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński