MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prokuratura nadal chce uniewinnienia Arkadiusza Kraski?

Karolina Nowak
Karolina Nowak
Do Sądu Najwyższego trafiła poprawiona wersja wniosku w sprawie skazanego na dożywcie Arkadiusza Kraski. Nie wiadomo, czy prokuratura nadal chce uniewinnienia skazanego za podwójne zabójstwo szczecinianina.

Dokumenty wysłano w ostatnim dniu jaki Sąd Najwyższy dał prokuraturze na uzupełnienie braków.

- Pismo procesowe trafi jeszcze w czwartek do Sądu Najwyższego. Na razie nie informujemy o jego treści - powiedział nam prokurator Marcin Lorenc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

ZOBACZ TEŻ:

Miesiąc temu Sąd Najwyższy ostro skrytykował prokuraturę za zamieszenie w sprawie Kraski. Prokuratura Regionalna w Szczecinie chciała jego uniewinnienia, ale Prokuratura Krajowa uznała, że nowe dowody nie świadczą o niewinności skazanego.

Dlatego na pięć dni przed posiedzeniem sądu wycofano wniosek o uniewinnienie pozostawiając jedynie wniosek o nowy proces.

- Składanie w Sądzie Najwyższym w terminie tygodnia przed wyznaczonym posiedzeniem pism i to o takiej treści, jest co najmniej niestosowne i zaskakujące oraz skutkujące powstaniem wątpliwości, które w trybie procesowym muszą zostać wyjaśnione. Powinnością prokuratora w zakresie zainicjowanego przez niego nadzwyczajnego postępowania jest, aby przedstawiona finalnie argumentacja prawna (...) była merytorycznie i logicznie spójna - powiedziała sędzia SN Barbara Skoczkowska.

ZOBACZ TEŻ:

I sąd dał miesiąc prokuraturze na uzgodnienie stanowiska. Termin upłynął. Teraz z nowymi wnioskami będzie mógł się zapoznać obrońca Kraski. Dopiero wtedy sąd wyznaczy kolejny termin rozprawy.

- Jest rozbieżność i dualizm w pismach prokuratury i tak naprawdę nie wiemy, czego prokurator oczekuje i jaka jest jego ocena dowodów w tej sprawie - komentował mecenas Michał Kałużny, obrońca Arkadiusza Kraski.

Kraska do tej pory spędził w więzieniu 19 lat z zasądzonego dożywocia. Został skazany za zastrzelenie dwóch złodziei samochodowych 1999 r. na ulicy Kopernika w Szczecinie. Nie przyznał się do winy. Prokuratura twierdzi, że ma dowody jego niewinności.

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

Arkadiusz Kraska wychodzi na wolność. Ale to jeszcze nie kon...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński