Programy pomocowe 2021. Kto i ile może dostać, ile w Polsce jest plusów? Nawet 12.000 zł na dziecko - 10.01.2022

OPRAC.:
Michał Borkowski
Michał Borkowski
12.000 PLUS NA NOWE DZIECITo pieniądze na drugie dziecko i każde kolejne między 12. a 36 miesiącem życia, wypłacane w transzach:-po 500 zł przez 2 lata lub-po 1.000 zł przez rok.Rodzice zdecydują, który wariant wolą. Sposób wypłaty jak w przypadku 500 plus.
12.000 PLUS NA NOWE DZIECITo pieniądze na drugie dziecko i każde kolejne między 12. a 36 miesiącem życia, wypłacane w transzach:-po 500 zł przez 2 lata lub-po 1.000 zł przez rok.Rodzice zdecydują, który wariant wolą. Sposób wypłaty jak w przypadku 500 plus. archiwum
Udostępnij:
Kilka dni temu rząd przyjął projekt ustawy o kolejnym 500 plus na dziecko, czyli 12.000 zł w ramach świadczenia Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. To element Polskiego Ładu, pierwsze wypłaty na początku 2022 roku. Sprawdź wszystkie programy pomocowe, które już funkcjonują lub zaczną funkcjonować w najbliższych latach.

12.000 plus, czyli krótkie nowe 500: jest już projekt ustawy. Ile w Polsce jest plusów? Przejrzyj wszystkie aktualne 2021/23.

Programy pomocowe 2021. Kto i ile może dostać, ile w Polsce jest plusów? Nawet 12.000 zł na pierwsze dziecko

Świadczenie będzie wypłacane na wniosek osoby uprawnionej i nie będzie uzależnione od dochodów rodziny ani od dotychczasowego 500 plus. Rząd szacuje, że w 2022 r. wsparcie obejmie 410 tys. dzieci. – W Polsce mamy długi urlop rodzicielski, 80 proc. płatny, i potem przychodzi okres między 12 a 36 miesiącem życia dziecka, gdzie przewidujemy wprowadzenie właśnie rodzinnego kapitału opiekuńczego w wysokości 12.000 zł – wyjaśnia minister rodziny i polityki społecznej. Ale uwaga! Nie na pierwsze dziecko!

Wysokość świadczenia:

  • na pierwsze dziecko – 0,
  • na drugie dziecko – 12.000 zł,
  • przy trójce dzieci – 24.000 zł,
  • dla czwórki – 36.000 zł itd.

Jak to będzie wypłacane, jakie 2 warianty proponuje rząd, w jakich ratach i kto o nich zdecyduje, a przede wszystkim – na dzieci w jakim wieku? O tym poniżej. A także wszystkie inne plusy w Polsce: 4 x 500 plus, w tym dla seniorów, 300 plus, 1000 plus, 4 plus i inne aktualne plusy 2021/23. Sprawdź i nie pomiń należnej ci korzyści (13 pomocnych slajdów).

Zobacz także: Premier: Program Rodzina 500+ nie spełnił naszych oczekiwań proludnościowych, ale spełnił nasze oczekiwania społeczne

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Programy pomocowe 2021. Kto i ile może dostać, ile w Polsce jest plusów? Nawet 12.000 zł na dziecko - 10.01.2022 - Głos Koszaliński

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
20 sierpnia, 16:53, Gość:

Nie ujmując ani nie odejmując dzieciom pieniędzy to ja się zastanawiam jak do tej pory dało radę wychować dzieci bez tych wszystkich dopłat.

Wszyscy jakoś dali radę i część to nawet z dużymi sukcesami.

20 sierpnia, 19:36, Gość:

Był szczaw były mirabelki no i 5zł/h lub ucieczka z kraju na zmywak.

Ten szczaw i mirabelki w przyszłości jadły te dzieci, które korzystały z tych 500 . Nie bardziej nie psuje wartości pieniąfza , jak pieniądz, który nie pochodzi z pracy własnych rąk wyciśnięty z potu.Ten pieniądz jest traktowany na zadzierał lekko przyszło lekko pójdzie.Zarobiony pracą trzy razy jest ogladnięty, zanim raz zostanie wydany. Dziecko jest najlepszym obserwatorem. Mamusia nie pracowała i jej dzawli i mie wychowała, to ja zrobięvkak samo pójdę do MOPS-u i też ayxhowam swoje dzieci.To prosta droga do gardzenis pracą.. Pomoc tsk, ale tylko tym xo pracują i okreslona wysokością dochodu.

G
Gość
20 sierpnia, 16:53, Gość:

Nie ujmując ani nie odejmując dzieciom pieniędzy to ja się zastanawiam jak do tej pory dało radę wychować dzieci bez tych wszystkich dopłat.

Wszyscy jakoś dali radę i część to nawet z dużymi sukcesami.

Był szczaw były mirabelki no i 5zł/h lub ucieczka z kraju na zmywak.

G
Gość
Może od razu każdemu dać maszynkę do drukowania pieniędzy i niech każdy sobie drukuje według własnych potrzeb. Po co rządowe bydło ma zajmować się tym.problemem, czy najpierw dać sobie bo im się należy,. Szydło już raz o tym wspominała a teraz wyskoczył z tym jak filip z konopii ojcirec naszego Andrzeja, bo trudno jest go nazwać prezydentem. Jeszcze niech dalej """porządzą"" to nam wszystkim te ich plusy gardłem wyjdą w postaci wzrostu cen i inflacji.Dla siebie mają tysiące, dla ratowników medycznych nie mają. Plusami chcą sobie poprawić słupki, które ostatnio spadają na pysk.
G
Gość
Nie ujmując ani nie odejmując dzieciom pieniędzy to ja się zastanawiam jak do tej pory dało radę wychować dzieci bez tych wszystkich dopłat.

Wszyscy jakoś dali radę i część to nawet z dużymi sukcesami.
A
Andy
No jeszcze Podwyżki plus. Prezes PGE już zapowiada uwolnienie cen prądu, no bo przecież trzeba będzie z czegoś sfinansować gigantyczne straty jakie powstaną przy budowie fabryki samochodów elektrycznych.

https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8229258,podwyzki-ceny-pradu-pge-pieniadze-gospodarka.html
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie