Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Krzystek wzywa na wybory, ale kim jest ten człowiek z grafiki?

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Piotr Krzystek uważa, że bez względu na dzielące nas różnice, cała Polska powinna 28 czerwca iść do urn. Dziś ogłosił szczegóły kampanii społecznej. Przygotował apel do mieszkańców na którym jest postać człowieka w rewolucyjnym geście wzywającym na wybory. Nam nie udało się ustalić kto to jest. Może Wy macie jakieś typy?

- Cała Polska. Na wybory! Startujemy z akcją zachęcającą do udziału w wyborach na Prezydenta RP. Niech łączy nas to, że idziemy na wybory, a nie dzieli to, na kogo chcemy głosować - zadeklarował dzisiaj prezydent Szczecina na tle magistratu.

Akcja ruszyła w Szczecinie i w regionie. Organizatorzy chcą, aby kampania obiektywnie zachęcała, pomagała i promowała udział w wyborach. Zdaniem prezydenta to praktyczna realizacja ustawy o samorządzie, która mówi o wspieraniu i upowszechnianiu idei samorządowej, w tym tworzeniu warunków do działania i rozwoju jednostek pomocniczych i wdrażaniu programów pobudzania aktywności obywatelskiej. Zauważa, że nadchodzące wybory będą jednymi z najważniejszych.

- W naszej inicjatywie ważne jest to, aby łączyć siły i unikać tego co dzieli. Dlatego swoje sympatie zostawiamy na boku i apelujemy o wspólne działanie w myśl zasady: Niech łączy nas to, że idziemy na wybory, a nie dzieli to na kogo chcemy głosować - dodaje.

ZOBACZ TEŻ:

Do udziału w kampanii Piotr Krzystek zaprasza liderów, samorządowców, prezydentów miast (w tym prezydentów miast z Unii Metropolii Polskich), liderów opinii oraz osoby zaangażowane społecznie z regionu i całej Polski. Akcja prowadzona będzie głównie w internecie i mediach społecznościowych. W ramach kampanii powstanie m.in. strona internetowa na której w prosty sposób będzie można porównać programy poszczególnych kandydatów na Prezydenta RP.

Dla mieszkańców prezydent przygotował odezwę, w które chwali szczecinian za otwartość na zmiany i odwagę w szukaniu nowych rozwiązań.

- My szczecinianie, jesteśmy otwarci na zmiany, potrafimy odważnie poszukiwać nowych rozwiązań. Angażujemy się
i nie boimy się mieć własnego zdania. Tak było w przeszłości, tak jest i teraz. Dlatego dziś, w kolejną rocznicę pierwszych
częściowo wolnych wyborów z czerwca 1989 r. i w przededniu kolejnych, chcemy dać miastu, regionowi i całej Polsce,
impuls do wspólnego działania - napisał Piotr Krzystek.

Apel ozdabia grafika postaci człowieka, który ruchem ręki, niczym rewolucjonista zachęca do udziału w wyborach. Nie udało nam się ustalić kim jest mężczyzna z grafiki. Na pewno nie jest podobny do prezydenta Piotra Krzystka i do żadnego z jego zastępców. Ani do skarbnika, ani do sekretarza. Kto kto to może być. Pomożecie?

ZOBACZ TEŻ:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński