Prezes, szykuj kasę!

dc, 8 czerwca 2006 r.
Już tylko punktu brakuje piłkarzom Regi-Meridy Trzebiatów, by awansować do III ligi. Wczoraj w zaległym meczu pewnie pokonali GKS Mierzyn 4:1. - Płacić, prezes, płacić! - krzyczeli w szatni piłkarze Regi pod adresem swego prezesa, który obiecał im premie za awans.

GKS Mierzyn - REGA Trzebiatów 1:4 (0:2)

Bramki: Bielawski (73) - Gosik 2 (32, 90), Bonifrowski (6), Ignaszewski (89)

GKS: Szutowicz - P. Karczmarczuk, Siniakiewicz, A. Karczmarczuk, Cymanowski, Maciejewski, Tyranowski, Zieliński (70 Machiński), Dąbrowski, Feliński (60 Knyszyński), Bielawski.

REGA: Twarzyński - Muzyczuk, Ruszczak, Wawiórko, Ignaszewski, Frączczak, Jarmoszewicz, Cebulski, Bonifrowski (86 Yahaya), Gosik, Polakowski (79 Murawski).

Kto wie, jak potoczyłby się wczorajszy mecz, gdyby w 4 minucie Bielawski nie zmarnował dobrej okazji. To się zemściło już w 6 minucie, gdy Bonifrowski strzałem z 10 metrów w krótki róg zdobył prowadzenie dla gości. Potem widoczny na boisku był Gosik, który po podaniu od Bonifrowskiego objechał zagubionego we wczorajszym spotkaniu bramkarza GKS i posłał piłkę do pustej bramki.

W 73 minucie goście nie złapali mierzynian na spalonego, Machiński podał wzdłuż bramki do Bielawskiego, któremu piłka odbiła się od nogi i wpadła do bramki. Jednak później GKS nie był w stanie stworzyć żadnej okazji do wyrównania. Za to w 89 minucie padł gol kuriozum. Za zagranie wysoko podniesioną nogą arbiter podyktował rzut wolny pośredni dla Regi. Ignaszewski strzelił na bramkę GKS i gdyby piłka wpadła do siatki - bramki by nie było. Ale odbiła się od słupka i... trafiła w Szutowicza, po czym wpadła. Gospodarzy dobił Gosik znów "objeżdżając" Szutowicza i strzelając do pustej bramki.