MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w Szczecinie. Mówił o programie partii i krytykował rządzących

Marek Jaszczyński
PSL chce pomóc przedsiębiorcom.
PSL chce pomóc przedsiębiorcom. Andrzej Szkocki
Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL w czasie wizyty w Szczecinie przedstawił założenia programu "Uczciwa Polska".

- "Uczciwa Polska" to jest projekt ustaw, ale "Uczciwa Polska to jest coś więcej, to jest swego rodzaju filozofia państwa, filozofia działania społecznego odpowiedzialności za drugiego człowieka. To jest zakończenie i rozliczenie, również też tych wszystkich afer, z którymi mamy dzisiaj do czynienia - mówił Władysława Kosiniak - Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Spotkanie odbyło się w hotelu "Dana". Na spotkanie przyszło więcej osób, niż organizatorzy przygotowali miejsc. Nie przeszkodziło to w wysłuchaniu programu partii w najbliższych wyborach. Partia zamierza złożyć pakiet trzech ustaw skierowanych do ludzi młodych, pracujących i seniorów. Pierwsza z nich dotyczy dziedziczenia emerytury.

- Nie może być tak, że wdowa zostaje z emeryturą 1500 zł po śmierci swojego męża. Ona powinna dostać całą najwyższą emeryturę, którą jedno ze współmałżonków pobierało i 50 proc. drugiej — podkreślił szef ludowców. Kolejna propozycja to program "Własny Kąt". To nisko oprocentowany kredyt, 1,5 proc. w Banku Gospodarstwa Krajowego oraz wkład własny w wysokości 100 tys. na zakup mieszkania na rynku pierwotnym lub wtórnym, lub początek budowy domu. Trzeci pomysł jest skierowana do osób pracujących na dwóch etatach. - Państwo nie pobierze podatków i składek od dodatkowej pracy czy nadgodzin - mówił szef ludowców.

Ważnym punktem programu ludowców jest zielona energia.

- Mam nadzieję, że na najbliższym Sejmie uwolnimy wiatraki na lądzie, że jeszcze bardziej pójdziemy w stronę fotowoltaiki, że postawimy na biogazownie, o których się bardzo mało mówiło przez ostatnie 7 lat. Niewiele się robi. Niemcy mają podobny areał upraw i mają 1000 biogazowni. U nas w każdym województwie to na palcach 2 rąk można policzyć biogazownie, a to jest alternatywa dla rolnictwa - mówił Kosiniak - Kamysz.

PSL chce pomóc przedsiębiorcom.

- "Uczciwa Polska" to też rozwój Polski regionalnej postawienie na różnorodność, które mamy w regionach, różnorodność lokalną. "Uczciwa Polska" to jest docenienie każdej małej firmy. My jesteśmy partią polskich przedsiębiorców. To co się dzieje w ostatnich tygodniach, jak czyta się doniesienia prasowe, że 4000 małych firm zamknęło swoją działalność w 2022 roku. 4000 małych sklepów spośród 10 000 małych sklepów zawiesiło działalność. To jest tylko jedna branża, która przecież miała być wyniesiona na piedestał. To małe sklepy, miały za tych rządów rozwijać się najlepiej, jak to się rozwija? Wielkie dyskonty i korporacje międzynarodowe mają najwięcej przestrzeni. Jak likwiduje się mały sklep, to później likwiduje się kiosk ruchu. Później likwiduje się kolejną przestrzeń działalności gospodarczej i tak mały wspólnoty lokalne - usłyszeli zebrani na spotkaniu z liderem PSL.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński