Prezentacja drużyny Wilki Morskie Szczecin i przedsmak ekstraklasy w hali Arena [wideo]

old
Zawodnicy Wilków Morskich w hali Arena w Szczecinie.
Zawodnicy Wilków Morskich w hali Arena w Szczecinie. old
Przed meczami memoriału w sobotę na hali Arena odbyła się prezentacja zawodników Wilków Morskich. Prezentacji towarzyszyło wiele atrakcji: występ czirliderek oraz premiera hymnu zaśpiewanego przez szczecińskich raperów

W pierwszej kwarcie spotkania obie drużyny grały bardzo twardo. Fakt ten miały spory wpływ na tempo meczu. Zarówno Wilki, jak i AZS wykonywały masę rzutów wolnych. Premierowa ćwiartka była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem 14:14. Kolejna odsłona była bardzo podobna do swojej poprzedniczki. Gospodarze grali dobrze w obronie, ale brakowało skuteczności, by uciec z wynikiem. Do połowy koszalinianie wygrywali 36:32.

Po przerwie na parkiecie lepiej odnaleźli się podopieczni trenera Igora Milicicia. Dobrze dysponowany z dystansu był Piotr Stelmach. W tej odsłonie Wilki Morskie przegrały zbiórkę, co pozwoliło AZS odskoczyć z wynikiem. Szczecinianie przegrali tę część meczu 14:22. W ostatniej ćwiartce zerwali się do odrabiania strat. Na kilka minut przed końcem zmniejszyli prowadzenie Akademików do 6 oczek, ale tej różnicy nie udało się już zniwelować. Wilki przegrały 63:69 i w kolejnym dniu turnieju zmierzą się z Polpharmą Starogard Gdański w meczu o drugie miejsce Memoriału im. Romana Wysockiego.

King Wilki Morskie Szczecin - AZS Koszalin 63:69 (14:14, 18:22, 14:22, 17:11)

Wilki: Kikowski 16, Releford 15, Flieger 10, Harris 8, Nowacki 5, Pytyś 4, Bojko 4, Sroka 1, Majcherek.

AZS: Sherman 19, Stelmach 12, Woods 9, Swanson 7, Vrbanc 7, Łukasiak 6, Dąbrowski 4, Mielczarek 4, Pacocha 1, Kadej.

W pierwszym meczu drugiego dnia memoriału Spójnia Stargard mierzyła się z Polpharmą Starogard Gdański. Pierwsza kwarta tego spotkania była bardzo wyraźnie przegrana przez stargardzian, bo aż 3:22. W kolejnych odsłonach dwóch odsłonach Spójnia zdobywała już więcej punktów, ale nadal przewaga Polpharmy była miażdżąca, 77:30. W ostatniej kwarcie, podopiecznym trenera Aleksandra Krutikowa udało się zmniejszyć przewagę drużyny ze Starogardu Gdańskiego. Całe spotkanie Spójnia przegrała jednak 91:55.

Polpharma Starogard Gdański - Spójnia Stargard 91:55 (22:3, 27:14, 28:13, 14:25)

Polpharma: Ravenel 25, Bochno 11, Robak 10, Sapp 10, Lebiedziński 9, Blackmon 8, Meier 8, Struski 7, Sęk 3.

Spójnia: Żytko 14, Ł. Bodych 10, Mieczkowski 8, Wróblewski 8, Bigus 6, Litwin 4, Kasprzak 3, Soczewski 2, Stokłosa, P. Bodych, Pluta.