Prawo – stawiamy na praktykę! Studiuj w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu

Artykuł sponsorowany Wyższa Szkoła Biznesu National- LOUIS- University
Prawnik powinien mieć wszechstronną wiedzę. W nowosądeckiej WSB–NLU ją zdobędzie! Rekrutacja dobiega końca! Nie zwlekaj, dołącz no nas!
Prawnik powinien mieć wszechstronną wiedzę. W nowosądeckiej WSB–NLU ją zdobędzie! Rekrutacja dobiega końca! Nie zwlekaj, dołącz no nas!
Praktyka i zdobywanie wiedzy poprzez doświadczenie, a także poszerzenie studiów bazowych o przedmioty specjalistyczne z zakresu biznesu i administracji – to wyróżnia kierunek prawo, który od października 2022 r. uruchomiła Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. Warto zapoznać się z nową ofertą edukacyjną tej uczelni. Rekrutacja trwa.

W ramach nowego kierunku WSB–NLU oferuje pięcioletnie jednolite studia magisterskie, dające doskonałe przygotowanie z zakresu prawa, zarówno w teorii, jak i w praktyce. Do wyboru są dwie specjalności: prawo w biznesie oraz prawo w administracji.

Prawnik powinien mieć wszechstronną wiedzę. W nowosądeckiej WSB–NLU ją zdobędzie! Rekruatacja dobiega końca! Nie zwlekaj, dołącz no nas!
Prawnik powinien mieć wszechstronną wiedzę. W nowosądeckiej WSB–NLU ją zdobędzie! Rekruatacja dobiega końca! Nie zwlekaj, dołącz no nas!

– Prawo w biznesie ma ubogacić studenta o wiedzę biznesową. Jesteśmy przecież Wyższą Szkołą Biznesu, a zatem nie wyobrażamy sobie, by nie oferować studentom – również na kierunku prawo – pełnej wiedzy z zakresu zarządzania, jak choćby zarządzania projektami i procesami, zarządzania strategicznego, systemu zamówień publicznych, koncepcji zarządzania, prawa finansowego, kwestii związanych z restrukturyzacją czy też prawa upadłościowego – wymienia dr Michał Mółka, prodziekan ds. kierunku prawo WSB–NLU w Nowym Sączu.

Z kolei druga specjalność – prawo w administracji – przygotowuje młodych ludzi do pracy np. w organach administracji, w różnych instytucjach czy organizacjach. Studenci mają tutaj dodatkowe przedmioty, takie jak np. zarządzanie mieniem publicznym, wybrane aspekty funkcjonowania samorządu terytorialnego, prawo podatkowe, przygotowanie dokumentów dotyczących zamówień publicznych czy prawo urzędnicze.

Sądecka Wyższa Szkoła Biznesu przywiązuje bardzo dużą wagę do praktyki, bo przecież absolwentom wkraczającym na rynek pracy sama teoria nie wystarczy. Dlatego na kierunku prawo nie brakuje przedmiotów o charakterze praktycznym, ekonomicznym, biznesowym, a studenci mają aż 900 godzin praktyk, podczas których zdobywają doświadczenie m.in. w sądach i prokuraturach oraz kancelariach notarialnych, adwokackich i radcowskich.

Dodajmy, że także kadrę stanowią nie tylko doświadczeni dydaktycy, ale i praktycy – specjaliści z różnych dziedzin: prawnicy, ekonomiści. Ćwiczenia prowadzą m.in. czynni adwokaci, radcowie prawni i sędziowie. Dodatkowo wiedzę ekspercką i specjalistyczną w ramach określonych programów dostarczają również przedsiębiorcy, doradcy podatkowi, urzędnicy czy specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa. – W praktyce tkwi wielka siła. To również wyróżnia studia prawnicze na naszej uczelni – podkreśla dr Michał Mółka.

Absolwenci prawa w WSB–NLU, dzięki oferowanym przez uczelnię specjalnościom, mają doskonałe perspektywy na rynku pracy. Nie tylko bowiem mogą wykonywać klasyczne zawody prawnicze, oczywiście po uprzednim odbyciu aplikacji – adwokackiej, radcowskiej, notarialnej, komorniczej, prokuratorskiej bądź sędziowskiej.

Po ukończeniu specjalności prawo w biznesie można nie tylko założyć własną kancelarię prawniczą, ale także pracować np. w firmach consultingowych, bankach, organach administracji publicznej czy też w organizacjach non-profit lub działach prawnych w firmach. Zdobyte umiejętności absolwent wykorzysta przy sporządzaniu np. pism procesowych, zeznań podatkowych czy zamówień publicznych.

Z kolei specjalność prawo w administracji daje absolwentom możliwość pracy m.in. w urzędach, jednostkach samorządowych lub terytorialnych, w różnych instytucjach, organizacjach publicznych i niepublicznych, izbach gospodarczych, związkach przedsiębiorców, organizacjach pozarządowych, firmach, przedsiębiorstwach, spółkach prawa handlowego bądź w innych instytucjach finansowych. To prestiżowy zawód, który pozwala m.in. na rozpatrywanie spraw interesantów, sporządzanie wniosków do organów administracji czy zajmowanie się zastosowaniem prawa w sektorze publicznym.

Teraz Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu oferuje na kierunku prawo studia niestacjonarne, natomiast w przyszłym roku akademickim oferta zostanie poszerzona również o formułę stacjonarną. Obecnie otwarta jest rekrutacja na semestr letni, potrwa do końca lutego.

Więcej informacji: www.wsb-nlu.edu.pl
https://www.wsb-nlu.edu.pl/pl/prawo
Paulina Szymczewska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Prawo – stawiamy na praktykę! Studiuj w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu - Dziennik Bałtycki

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie