Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Prawo i Sprawiedliwość krytykuje prezydenta Szczecina. "Powinien w tę sytuację włączyć się w sposób zdecydowany"

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Archiwum
Radni PiS krytykują prezydenta Piotra Krzystka za podejście do rządowego pomysły dotyczącego dystrybucji węgla przez samorządy. W ocenie radnych tym zadaniem w Szczecinie mogłaby zająć się SEC czy ZUK.

- Pan prezydent woli iść na walkę z rządem, zachowuje się jak totalna opozycja. Każdy pomysł neguje. Woli odcinać balony na stadionie, a nie zajmuje się prawdziwymi problemami, które mogą dotknąć naszych mieszkańców - uważa Agnieszka Kurzawa, radna PiS.

Radni powołują się na artykuł z Ustawy o Samorządzie. Artykuł 18 głosi, że do zadań własnych gminy w zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną, ciepło i paliwa gazowe należy planowanie i organizacja zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe na obszarze gminy.

- Pan prezydent stosuje zasadę: na złość rządowi Prawa i Sprawiedliwości, odmrożę uszy mieszkańcom Szczecina. Sytuacja jest nadzwyczajna i tłumaczenia prezydenta, że nie ma do tego typu zadania infrastruktury, ludzi i sprzętu, jest po prostu nieprawdą. Prezydent jest największym pracodawcą w mieście Szczecinie i powinien w tę sytuację włączyć się w sposób zdecydowany. Po prostu to nie jest prezydent, który dba o mieszkańców Szczecina - komentuje Leszek Duklanowski, radny PiS.

Suchej nitki na prezydencie Krzystku nie zostawił radny Krzysztof Romianowski, według którego dystrybucją węgla mogłaby się zająć Szczecińska Energetyka Cieplna czy Zakład Usług Komunalnych.

- Nie mamy dobrego prezydenta na trudne czasy, chociażby ze względu na jego wypowiedź dotyczącą dystrybucji węgla w naszym mieście. Wiele samorządów: Świnoujście, Gryfino, Otwock Olsztyn, Kalisz, Przemyśl już zaczyna dystrybucje, ponieważ to są samorządy, którym zależy na tym, żeby mieszkańcy ich gmin mieli dostęp do węgla - mówi Krzysztof Romianowski.

Radni wystosowali apel węglowy do prezydenta Piotra Krzystka o pomoc w dystrybucji węgla dla szczecinian.

Czym zawinił prezydent Szczecina?

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina wypowiedział się negatywnie o pomyśle dystrybucji węgla przez samorządy.

- Niestety, to zdaje się kolejny z absurdalnych pomysłów rządzącej ekipy. Chciałoby się powiedzieć, jak trwoga to do samorządu - komentował prezydent Szczecina.

- Do tego potrzeba miejsc i specjalnego sprzętu, bo chyba nikt nie uważa, że tę pracę można wykonać łopatą. Mógłbym też zapytać, na jakiej podstawie mamy sprzedawać dziś węgiel jako miasto?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński