MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prawie dwieście pomysłów na wydanie ponad czternastu milionów złotych z Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Mieszkańcy w tym roku tylko elektronicznie złożyli 147 lokalnych i 30 ogólnomiejskich projektów do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego oraz dodatkowo 15 projektów złożono w formie papierowej. Teraz każdy zgłoszony pomysł zostanie poddany trzystopniowej weryfikacji.

- Chcemy podziękować za każdy pomysł i propozycję, które wpłynęły do nas w trakcie tegorocznego naboru – mówi Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – Szczególne podziękowania należą się jednej z najstarszych projektodawczyń w historii SBO, 87 letniej mieszkance naszego miasta, która zdecydowała się w tym roku złożyć dwa swoje projekty, jednocześnie udowadniając, że aktywność społeczna i zaangażowanie są możliwe w każdym wieku.

Obecnie wnioski są opiniowane pod względem formalnym przez Biuro Dialogu Obywatelskiego. Projekty zostaną opublikowane na stronie sbo.szczecin.eu po weryfikacji formalnej (I ETAP), gdzie będzie mógł się z nimi zapoznać każdy mieszkaniec naszego miasta. Te, które pozytywnie przejdą weryfikację formalną zostaną poddane weryfikacji pod kątem możliwości ich realizacji (weryfikacja merytoryczna – II ETAP). Projekty, które przejdą pozytywnie całą procedurę i zostaną zatwierdzane przez Zespół Opiniujący (III ETAP), trafią na listę do głosowania. Mieszkańcy wybiorą najlepsze z nich jeszcze w tym roku.

ZOBACZ TEŻ:

Tegoroczna pula SBO to 14 606 083 zł do wydania. Każdy mieszkaniec mógł złożyć nieograniczoną liczbę propozycji.

- W tym roku pod względem ilości złożonych wniosków w obszarach lokalnych mamy bardzo wyrównaną sytuację – podsumowuje Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego UM. – W każdym z obszarów mieszkańcy złożyli przynajmniej 5 wniosków, najwięcej, bo 11 złożyli mieszkańcy obszaru: Żydowce – Klucz, Podjuchy, Zdroje.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szczeciński Budżet Obywatelski 2021 pomimo pandemii. Ponad 14 milionów do podziału

Projekty mogły być:

- ogólnomiejskie – takie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy, na które przeznaczono 30% środków.
oraz
- lokalne - na które przeznaczono 70% środków. Podział środków został rozdysponowany pomiędzy 22 obszary lokalne na podstawie ilości mieszkańców poszczególnych obszarów oraz ich powierzchni.

Liczba projektów może zostać zmieniona w przypadku ew. złożenia wniosku drogą listowną, w wymaganym terminie, o czym decyduje data stempla pocztowego.

W ubiegłym roku do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszonych zostało 199 projektów.

Zobacz także: Na pierwszy romantyczny rejs po Rusałce jeszcze trochę poczekamy

Na pierwszy romantyczny rejs po Rusałce jeszcze trochę poczekamy

CZYTAJ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński