Prawda to czy prima aprilis? Odróżnicie fakty od mitów popkultury? Top 10. Sprawdź się!

Redakcja
1. Wizyta Michaela Jacksona w Lubiążu pod Wołowem na Dolnym Śląsku. W maju 1997 roku największa gwiazda muzyki pop przyjechała do małej wsi, bo zamierzała budować park rozrywki Neverland.Tak, to prawda. Było to jedno z najbardziej niezwykłych wydarzeń czasów polskiej transformacji. Nad wizytą czuwała wtedy nawet Państwowa Agencja Inwestycji Zagranicznych. Oczywiście z inwestycji Jacksona w pocysterski zespół klasztorny w Lubiążu nic nie wyszło.
1. Wizyta Michaela Jacksona w Lubiążu pod Wołowem na Dolnym Śląsku. W maju 1997 roku największa gwiazda muzyki pop przyjechała do małej wsi, bo zamierzała budować park rozrywki Neverland.Tak, to prawda. Było to jedno z najbardziej niezwykłych wydarzeń czasów polskiej transformacji. Nad wizytą czuwała wtedy nawet Państwowa Agencja Inwestycji Zagranicznych. Oczywiście z inwestycji Jacksona w pocysterski zespół klasztorny w Lubiążu nic nie wyszło. Wikipedia
Udostępnij:
Top 10 faktów i mitów, które obiegły mass media. Odróżnicie prawdę od fałszu? Sprawdźcie!

Oto 10 pytań. Spróbujcie Państwo na nie odpowiedzieć. Prawda to czy fałsz.

1. Wizyta Michaela Jacksona w Lubiążu pod Wołowem na Dolnym Śląsku. W maju 1997 roku największa gwiazda muzyki pop przyjechała do małej wsi, bo zamierzała budować park rozrywki Neverland.

2. Jeden z wpisów na Twitterze prawdziwej posłanki PiS Krystyny Pawłowicz brzmi tak: „UE i PL NIE ŁĄCZĄ WSPÓLNE WARTOŚCI. UE:budowa Eurolandu-IV Rzeszy walka z chrześcijaństwem i islamizacja wynaturzenia obyczajowe PL:ochrona suwerenności PL chrześcijaństwo dziedzictwem narod. rodzina pod ochroną konstytucji”.

3. W 2006 roku jedna z gazet w Polsce odnotowała obecność wieloryba w Wiśle, ubogacając materiał wieloma wypowiedziami świadków, którzy widzieli ssaka w wodzie. Gazeta pisała miedzy innymi, że „Na nadwiślańskich bulwarach witały go (wieloryba) setki zachwyconych mieszkańców stolicy…”. Czy rzeczywiście wieloryb pojawił się wtedy w Wiśle?

4. Zanim w 1959 roku przyjęto projekt Spodka w kształcie, jaki znamy dzisiaj, zaproponowano postawienie mniej więcej w tym miejscu Katowic trochę mniejszego owalnego obiektu, ale za to obok dwóch stożkowych obiektów (nawiązujących do stylu space age), w których miała się mieścić m.in. pływalnia.

5. Instytucje Unii Europejskiej są dość często krytykowane za zbytnie wtrącanie się w zwykłe życie Europejczyków. W 2005 roku jedna z komisji Parlamentu Europejskiego zaproponowała rozważenie zakazu obchodzenia Prima Aprilis „ze względu na zbyt duże koszty społeczne”.

6. W Radomiu jest cywilny port lotniczy z którego rocznie korzysta tylko 10 tysięcy ludzi (Katowicach, dla porównania, rocznie jest 3,9 mln pasażerów). Czy to możliwe?

7. 10 lipca 2002 roku Aleksandra Miller, żona Leszka Millera, ówczesnego premiera RP, powitała japońską parę cesarską w kreacji z napisami „sexy”, „cute”, „romance”, „love”, „pretty”, „pink”.

8. Czy symbol ciężkich brzmień i w latach 80. ambasador thrash metalu, czyli zespół Metallica, zagrał z popową ikoną Lady Gaga?

9. Z powodu strachu przed pechem w japońskich hotelach obowiązkowo nie ma trzynastego piętra. Czy to tylko żart, czy tak jest w rzeczywistości?

10. Prezydent USA Donald Trump zagrał w komedii „Kevin sam w Nowym Jorku”. Przed wejściem w politykę nie był aktorem - jak Ronald Reagan - ale widać go w jednej scenie tej popularnej komedii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Prawda to czy prima aprilis? Odróżnicie fakty od mitów popkultury? Top 10. Sprawdź się! - Dziennik Zachodni

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

V
VEGA
Kulisy tej wizyty przedstawił w "Slużbach specjalnych" serialu Patryk Vega. Była to akcja jak stąd do Kaliforni. Takie jaja.
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie