Prasówka 7.07.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 6.07. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Nadchodzą nowości w kodeksie pracy. Dwa dodatkowe urlopy, a umowy na czas określony pod ochroną, sprawdź [7.07.2022]”?

Prasówka 7.07: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Nadchodzą nowości w kodeksie pracy. Dwa dodatkowe urlopy, a umowy na czas określony pod ochroną, sprawdź [7.07.2022]

To już pewne - będą nowe urlopy zapisane w znowelizowanym kodeksie pracy jeszcze w tym roku! Formalnym powodem szykowanych rewolucyjnych zmian w kodeksie pracy jest konieczność wdrożenia do prawa krajowego unijnych dyrektyw dotyczących zatrudnienia i rodzicielstwa. Pierwsza nakazuje zrównanie w prawach osób zatrudnionych na podstawie różnych umów o pracę – w tym zwłaszcza umowy o pracę na czas określony. Drugi – danie dodatkowych uprawnień ojcom zajmującym się dziećmi.

Nie przegap promocji!

📢 Jest nowe 500 plus dla seniora: znamy wszystkie zasady. Jak złożyć wniosek o to świadczenie i otrzymywać je co miesiąc [7.07.2022]

500 plus dla seniora to umowna nazwa świadczenia uzupełniającego, które – podobnie jak emerytura – wypłacane jest uprawnionej do niego osobie dożywotnio co miesiąc. Co ważne, na dodatkowe pieniądze mogą liczyć nie tylko osoby uprawnione do emerytury, ale także te, które jej nie otrzymują. Po zmianie przepisów w 2022 r. grupa uprawnionych wyraźnie się zwiększyła.

📢 Lidl, Biedronka, IKEA i inne sklepy wycofują ten towar. Tego nie kupuj - oto nowe ostrzeżenia GIS [7.07.2022]

Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenia, dotyczące wycofania z obrotu niektórych produktów ze sklepów. Uważaj, niektóre towary nie nadają się do spożycia. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Wyniki kontroli pracowników GIS zostały opublikowane i wiemy, których produktów nie wolno spożywać i kupować. Zobacz, jakie towary zostały wycofane ze sklepowych półek.

Prasówka 7.07: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Gigantyczna budowla z piasku stanęła na plaży w Niechorzu. Za nami Plażowe Mistrzostwa Budowniczych

Łopatki, grabki, wiaderka, dłonie i oczywiście mnóstwo energii - tylko tyle i aż tyle było potrzebne, by stanąć w szranki Plażowych Mistrzostw Budowniczych w Niechorzu. Mimo kapryśnej pogody, chętnych do wzniesienia gigantycznego zamku nie zabrakło.

📢 Ofiary remontu węzła Łękno... Schną drzewa na al. Wojska Polskiego w Szczecinie!

Jeden wielki dąb usechł, dwa kolejne dogorywają - nie przetrwały modernizacji skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Romualda Traugutta (tzw. węzła Łękno). Jak informują Czytelnicy "Głosu", usycha również drzewko posadzone już po zakończonym remoncie krzyżówki.

📢 Obwodnica Mierzyna: znamy projektantów budowy drogi krajowej nr 10

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o wyborze pracowni projektowej, która zajmie się dokumentacją dotyczącą budowy drogi krajowej nr 10.

📢 To były szalone imprezy w Grey Clubie. Tak bawiliście się w 2019! Zobaczcie ZDJECIA z imprez

Tak bawiliście się w Grey Clubie w Szczecinie w 2019 r. Byliście na którejś z imprez? Może znajdziecie się na zdjęciach. Dużo się zmieniło przez te kilka lat?

📢 Wakacje 2022. Jak zarezerwować kwaterę na urlop i nie stracić pieniędzy? Oto 6 wskazówek

Wybierasz się na wakacje? Oto kilka bardzo praktycznych rad, jak się zachować zamawiając miejscówkę przez internet i nie stracić pieniędzy. To mini poradnik jaki przygotowała Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego.

📢 Gracze Pogoni pokonają "islandzką klątwę"? Portowcy czują odpowiedzialność i pamiętają o przestrodze z przeszłości

  • Mamy przestrogę w historii naszego klubu w postaci meczu z Fylkirem Reykjavik - mówi przed spotkaniem z KR Reykjavik, w ramach Ligi Konferencji Europy, kapitan Pogoni Szczecin, Damian Dąbrowski. - Islandczycy na boisku nam na pewno niczego nie oddadzą - przestrzega z kolei trener Portowców, Jens Gustafsson.

📢 Świnoujście czeka na turystów. "Jest 50 procent obłożenia" [ZDJĘCIA]

Choć wakacje w pełni, na Świnoujskiej plaży zmieści się jeszcze wiele osób. I nie chodzi o to, że to najszersza plaża w Polsce. - Nie jest dobrze. Ten sezon jest dużo gorszy, niż poprzedni - mówi Piotr Piwowarczyk, prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej.

📢 Co powstanie w dole przy ul. Unii Lubelskiej?

Ma być jednym z najnowocześniejszych centrów badawczych w tej części Europy. Powstanie przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie - w miejscu, w którym przed wojną Niemcy wykopali olbrzymi dół pod budowę stadionu sportowego. Działać tu będzie Centrum Medycyny Translacyjnej, Collegium Pharmaceuticum i Centrum Badań Klinicznych. Prace ruszą jeszcze w tym roku - wkrótce zostanie rozstrzygnięty przetarg mający wyłonić wykonawcę. Koszt inwestycji sięga 600 mln. zł!

📢 W Szczecinie może powstać nowa galeria handlowa. To powrót do koncepcji sprzed wielu lat

Nowa galeria handlowa miałaby pojawić się na Gumieńcach, w sąsiedztwie działającego już CH Ster. Inwestycję na działce znajdującej się na pograniczu Szczecina i Mierzyna planuje deweloper z Warszawy.

📢 Tak Szczecin stał się polski. Zobacz archiwalne ZDJĘCIA z 5 lipca 1945 roku

5 lipca 1945 r. Szczecin stał się polski. Dzień później Piotr Zaremba pisał: „Nasz wysiłek, nasza praca i trudy nie poszły na marne”

📢 Jezioro Dąbie z nowym narybkiem. Ponad sto tysięcy węgorzy znalazło się w zbiorniku wodnym [ZDJĘCIA]

Akcja zarybiania rozpoczęła się na w marinie Centrum Żeglarskiego i trwała prawie 2 godziny. Węgorzy w całym regionie ma być o wiele więcej, bo ponad milion ryb.

📢 Milion złotych na ratowanie XIII-wiecznych murów obronnych w Stargardzie

Prawie milion złotych dofinansowania otrzymały władze Stargardu na wzmocnienie XIII-wiecznych murów obronnych wzdłuż ul. Klasztornej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace powinny się zakończyć w tym roku.

📢 Pomysły na gminę Police. Tak mogą wyglądać niektóre miejscowości. Zobaczcie wizje studentów [ZDJĘCIA]

Studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego zaprezentowali koncepcje zagospodarowania gminy Police. To już kolejna wystawa prac, która odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

📢 Ostateczny finał tragedii w Multikinie w Szczecinie. Michel F. spędzi resztę życia w więzieniu. Sąd Najwyższy odrzucił kasację

29-letni Michel F., który z zazdrości zabił byłego partnera i zranił jego przyjaciela, resztę życia spędzi w więzieniu. Sąd Najwyższy odrzucił wczoraj skargę kasacyjną. - Zazdrość nie może być okolicznością łagodzącą - uzasadniał sędzia.

📢 Zachodniopomorski sanepid nałożył kary na lokale gastronomiczne na ponad trzynaście tysięcy złotych

Niewłaściwe warunki sanitarne i wykorzystywanie przeterminowanej żywności znalazły się wśród uchybień, które stwierdzili pracownicy stacji sanepidu w lokalach gastronomicznych w Zachodniopomorskiem. Mandatami ukarano 52 osoby, łącznie na 13,5 tys. zł.

📢 Wyłoniliśmy laureatów konkursu "Wymaluj swoje wymarzone wakacje". Zapraszamy do zapoznania się z nagrodzonymi i wyróżnionymi pracami.

Wymaluj swoje wakacje – to temat tegorocznego konkursu plastycznego. Tak więc, drogie dzieciaki, – rysujcie, malujcie, wyklejajcie. Wasza praca może mieć dowolną formę, obowiązuje tylko jedna zasada: pokażcie nam swoje wakacje marzeń!

📢 Powódź tysiąclecia we Wrocławiu. 7 lipca 1997 roku wielka woda zaatakowała Dolny Śląsk. Tak było dzień po dniu [ZDJĘCIA]

Powódź tysiąclecia zaatakowała Dolny Śląsk dokładnie 25 lat temu. 6 lipca trwały ulewne deszcze, dzień później zalane zostały okolice Kłodzka. Kolejne godziny oznaczała kolejne wsie i miasteczka pod wodą. Do Wrocławia wielka woda dotarła 12 lipca. Zobaczcie jak wówczas opisywaliśmy to co działo się w południowo-zachodniej Polsce.

📢 Władysławowo. Turysta potraktował koktajlem Mołotowa pensjonat, z którego został wcześniej wyrzucony. ZDJĘCIA

Do kuriozalnej, i niebezpiecznej sytuacji doszło w nadmorskim kurorcie Władysławowo. Turysta rzucił koktajlem Mołotowa w pensjonat, z którego został wcześniej wyrzucony za skandaliczne zachowanie. Groźna sytuacja została szybko opanowana.

📢 Protest w WORD-ach w Szczecinie i Barlinku. Egzaminy praktyczne na prawo jazdy odwołane

Ze względu na brak egzaminatorów od wtorku nie odbywają się egzaminy na prawo jazdy w Szczecinie i Barlinku. To skutek ogólnopolskiego protestu egzaminatorów.

📢 Bolid C42 zespołu Alfa Romeo F1 Team Orlen znów w Szczecinie. Można go oglądać do piątku [ZDJĘCIA]

Fani Formuły 1 i Roberta Kubicy znów mają okazję z bliska zobaczyć bolid C42 zespołu Alfa Romeo F1 Team Orlen. Ruszyła trasa prezentacji po 12 miastach Polski. Wyścigówka do piątku jest w Szczecinie na stacji benzynowej przy ulicy Hrubieszowskiej.

📢 Śmierć dziecka w samochodzie w Szczecinie. Lekarze zbadają poczytalność matki. Trwa śledztwo w sprawie tragedii

Psychiatrzy ocenią, czy kobieta, która zostawiła syna w samochodzie na kilka godzin była w chwili zdarzenia poczytalna. 1,5 roczny chłopiec zmarł.

📢 Budowa S3 pod Świnoujściem. Tak wygląda plac budowy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pokazała jak wygląda budowa drogi S3 na odcinku Świnoujście - Dargobądz.

📢 Dzień Radcy Prawnego. Wiemy, ile zarabiają prawnicy oraz jakich specjalistów z sektora prawa i podatków poszukują przedsiębiorcy

6 lipca obchodzony jest Dzień Radcy Prawnego. Ile wynoszą najczęściej proponowane miesięczne zarobki w sektorze prawa i podatków? Wywołana przez pandemię niechęć do zmiany miejsca zatrudnienia zaowocowała zmniejszoną responsywnością na oferty pracy przez doświadczonych kandydatów na stanowiska prawnicze i wysoką liczbą odrzuconych ofert, najczęściej na rzecz kontroferty ze strony obecnego pracodawcy. Jak zauważa ekspertka Manpower w konsekwencji pracodawcy często byli zmuszeni uelastyczniać swoje wymagania wobec kandydatów oraz redefiniować widełki wynagrodzenia na korzyść pracownika. Jak prezentują się płace w 2022 roku?

📢 Uważajcie na nich! To oszuści poszukiwani przez zachodniopomorską policję [ZDJĘCIA] 6.07.2022

Policja w województwie zachodniopomorskim poszukuje kilkadziesiąt osób w związku z dokonanymi oszustwami. Sprawdźcie listę poszukiwanych.

📢 Kierowcy poszukiwani przez zachodniopomorską policję. Wsiedli za kierownicę po alkoholu, bądź narkotykach 6.07.2022

Policja zachodniopomorska poszukuje kilkadziesiąt osób, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu, bądź narkotyków. Sprawdź, kogo poszukuje policja.

📢 Tabela wyliczeń emerytur od lipca 2022. Nowe stawki- brutto i netto. Jak będą wyglądały emerytury? 6.07.2022

Reforma (PIT 12 proc.) ma wejść w życie od 1 lipca. Po zmianie podatku z 17% na 12% zmienią się stawki wypłacanych emerytur. Sprawdź, ile pieniędzy od lipca 2022 otrzymają seniorzy. Sprawdź o ile wzrośnie Twoja emerytura po wprowadzeniu nowych zasad rozliczenia PIT. Zobacz tabelę wyliczeń- stawki brutto i netto.

📢 Kłopot z wykonawcami w Policach: albo ich nie ma, albo chcą więcej pieniędzy. Jak go rozwiązać?

Gmina Police ma receptę na brak chętnych wykonawców. W ostateczności będzie negocjować remont ośrodka kultury i budowę ronda.

📢 Kamienica na ulicy Krasińskiego jest regularnie zalewana podczas deszczy. Studzienki nie radzą sobie ze spływającą wodą

Piątkowa burza i ulewny deszcz dały się we znaki mieszkańcom Szczecina i w wielu miejscach doprowadziły do podtopień. Ucierpieli m.in. mieszkańcy kamienicy przy ulicy Krasińskiego, którzy sygnalizują, że to nie jest jednorazowy przypadek.

📢 Pękające ściany budynku w Stargardzie. Kiedy ekspertyza techniczna? PINB nadal oczekuje

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Stargardzie nadal oczekuje na ekspertyzę techniczną budynku przy ulicy Armii Krajowej. Od tego będzie zależała decyzja o wykonaniu robót naprawczych w budynku.

📢 Nieciekawe znalezisko przy Moście Długim w Szczecinie. Zapach do przyjemnych też się nie zalicza...

Z samego rana napisał do redakcji pan Marcin. Przy Moście Długim w Szczecinie znalazł on dosyć... nieciekawe znalezisko.

📢 Kolizja na ulicy Struga w Szczecinie. Są utrudnienia

Na ulicy Struga w kierunku Szczecina (na wysokości salonu samochodowego) doszło do kolizji.

📢 Ceny owoców i warzyw na szczecińskim Manhattanie. Teraz już czereśnie wypierają ze straganów truskawki. Co jeszcze podbija ryneczek?

Teraz to czereśnie dominują na owocowo-warzywnych straganach. Ostatnio wyraźnie potaniały. Ale klienci nadal pamiętają te z ceną 260 zł za kilogram. Przyznają, że to one zrobiły w tym roku furorę. A to dzięki mediom społecznościowym i politykom, którzy ochoczo podchwycili temat.

📢 Nowy Vlog o Szczecinie. Tajemnicze czerwone linie i schowane atrakcje miasta

Co robić w Szczecinie, gdy nie wiadomo, co robić? – Zwiedzać – spieszy z odpowiedzią Tomasz Smolarek, twórca nowego vloga o Szczecinie, i dzieli się autorskim filmem, w którym odkrywa tajemnice Miejskiego Szlaku Turystycznego.

📢 Spacerkiem po bulwarach w Szczecinie. Śmieci i zdechłe szczury w Odrze

"Śmieci i zdechłe szczury pływają po Odrze!" - takiej treści alarmistyczną wiadomość otrzymaliśmy od naszych Czytelników spacerujących szczecińskimi Bulwarami. - To normalne zjawisko po tak gwałtownych opadach deszczu - dowiedzieliśmy się w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji.

📢 Wakacje Polaków będą w tym roku krótsze i tańsze. Dlaczego?

Aż jedna trzecia Polaków nie wyjedzie w tym roku na dłuższe wakacje. Dlaczego? Bo nie stać ich na to – tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego przez Quality Watch dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

  • A to ma dla nas swoje konsekwencje – mówią przedstawiciele branży turystycznej.

📢 Mężczyzna napastował kobiety w Trzebieży. Szuka go policja

„Mężczyzna zaczął wymachiwać językiem, klepać i łapać za tyłek” relacjonuje jedna z poszkodowanych kobiet. Napastnik zaczepił cztery panie spacerujące w Trzebieży. Zdarzenie zbulwersowało lokalną społeczność.

📢 Wojewoda zachodniopomorski powołał czterech konsultantów medycznych

Prof. dr hab. Krystyna Widecka (hipertensjologia), dr hab. Andrzej Białek (gastroenterologia), dr n. zdr. Łukasz Lewandowski (pielęgniarstwo onkologiczne) i dr hab. Andrzej Brodkiewicz (nefrologia dziecięca). To nowi konsultanci wojewódzcy w ochronie zdrowia, których powołał wojewoda zachodniopomorski.

📢 Przebudowa dworca kolejowego w Stargardzie. Trwają prace na peronie 3. A co dokładnie dzieje się na placu budowy? [ZDJĘCIA]

Przebudowa stacji w Stargardzie realizowana jest w ramach wartej ponad 4 miliardy złotych modernizacji linii Poznań – Szczecin. Zakończenie zasadniczych prac przy przebudowie stacji planowane jest do końca 2023 roku.

📢 Stłuczka w centrum Szczecina. Utrudniony przejazd aleją Wyzwolenia

Cztery samochody zderzyły się na alei Wyzwolenia. Po kraksie utworzył się spory zator w kierunku ronda Giedroycia.

📢 Masz te objawy? Nie bagatelizuj ich, bo mogą oznaczać grzybicę organizmu. Jakie dolegliwości świadczą o kandydozie ogólnoustrojowej?

Grzybicę ogólnoustrojową w 80 proc. przypadków wywołują drożdżaki Candida spp., które obecne występują nawet w zdrowym organizmie. W momencie, gdy dochodzi do ich nadmiernego namnażania się, organizm staje się bardziej podatny na rozwój zakażenia. Objawy kandydozy bywają niespecyficzne, dlatego łatwo pomylić je z ogólnym osłabieniem organizmu lub przemęczeniem. Podpowiadamy, jakie dolegliwości mogą świadczyć o drożdżycy ogólnoustrojowej.

📢 Wojewoda zachodniopomorski odznaczył bohaterów na wniosek: Grudzień 70/Styczeń 71 [ZDJĘCIA]

W grudniu 1981 r. był przewodniczącym "Solidarności" w Szczecińskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" - najdłużej wówczas strajkującym zakładzie pracy. Skazany przez Sąd Pomorskiego Okręgu Wojskowego na 5 lat więzienia i 4 lata pozbawienia praw obywatelskich. Szykanowany w stanie wojennym. Za działalność opozycyjną Józef Kalemba został odznaczony przyznanym przez prezydenta RP Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. We wtorek odznaczenie wręczył mu Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.

📢 Matka dziecka, które zmarło w samochodzie, usłyszała zarzuty

Zarzuty postawiono kobiecie podczas pobytu w szpitalu, gdzie przebywa po tragedii.

📢 Pogoń Szczecin z nowym napastnikiem. Szwed wypożyczony na rok. ZDJĘCIA

Kibice upominali się o transfery jeszcze przed startem europejskiej przygody. No to mają! Nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin został Pontus Almqvist. Szwedzki napastnik został wypożyczony do Pogoni na rok.

📢 Orkiestra i karateka - poznaliśmy nowych Ambasadorów Szczecina [ZDJĘCIA z gali]

Smyczkowa orkiestra kameralna Baltic Neopolis Orchesta oraz karateka Paweł Bombolewski – w uznaniu zasług dla promocji miasta w kraju i na świecie dołączyli do prestiżowego grona Ambasadorów Szczecina.

📢 Uwaga kierowcy! Utrudnienia na Estakadzie Pomorskiej w Szczecinie

Po piątkowych ulewach, które nawiedziły Szczecin, obie jezdnie Estakady Pomorskiej wymagają porządków. Miasto zapowiada, że potrwają dwa dni.

📢 Lato 2022 - najlepsze memy zarówno na upały jak i te deszczowe dni [śmieszne obrazki, demotywatory, zabawne zdjęcia]

Lato i wakacje na memach. Ten wyjątkowy czas w roku, jakim bez wątpienia jest lato, nie mógł umknąć uwadze internautów. Gdy jest za gorąco - narzekamy. Gdy pada deszcze, tak jak dziś we Wrocławiu, również to wyśmiewamy, ale cóż - taki mamy klimat. Zobaczcie najlepsze memy związane z latem!

📢 Przemyt na światową skalę przez klub motocyklowy. Zobacz ZDJĘCIA CBŚ

Szczecińska prokuratura zatrzymała pięć osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej przemycającej narkotyki z Hiszpanii do Polski oraz z Niderlandów do Niemiec i Polski. Wśród nich są członkowie międzynarodowego klubu motocyklowego. To ciąg dalszy śledztwa, w którym zabezpieczono już... awionetkę do przemytu narkotyków.

📢 Co łączy wikingów, bluetooth i województwo zachodniopomorskie? Harald Sinozęby! Słynny król Wikingów spoczywa pod Wolinem?

Niewielkie Wiejkowo pod Wolinem znalazło się na ustach całego świata naukowego za pomocą badań satelitarnych. Pod kościołem w Wiejkowie (gmina Wolin) kryje się kopiec, w którym spoczął król Danii i Norwegii z X wieku, chrystianizator Skandynawii.

📢 Jagodzianki u Magdy Gessler. Tak drogo jeszcze nie było. Piekarz tłumaczy skąd biorą się wysokie ceny

Sezon na jagodzianki rozpoczęty. Na straganach pojawiają się stoiska sprzedające jagody w słoikach. Wzrost cen na produkty spożywcze istotnie wpłynął na ceny drożdżówek w Polsce. Nadal marzymy o puszystych drożdżówkach z dużą ilością kruszonki i obficie nadzianych jagodami. Zapytaliśmy piekarza Maksa Smółkę, skąd biorą się wysokie ceny jagodzianek i dlaczego tak je lubimy.

📢 Likwidacja przejść dla pieszych w Szczecinie. Są wątpliwości, ale statystyki są jednoznaczne

  • Od kilku lat spada liczba wypadków z udziałem pieszych, co może wskazywać na dobry kierunek wprowadzanych rozwiązań w obszarze ruchu drogowego - mówi Anna Szotkowska, zastępca prezydenta Szczecina, broniąc likwidacji przejść dla pieszych i stref 30.

📢 Czarna skrzynka w samochodzie. Od 6 lipca nowe obowiązkowe wyposażenie samochodu. I nowy wydatek!

Od 6 lipca nowe samochody będą musiały być wyposażone m.in. w system ISA oraz tzw. czarną skrzynkę. Jak mają działać te rozwiązania w praktyce?

📢 W Międzyzdrojach tłumy, gwiazdy i celebryci. Festiwal Gwiazd i piękna pogoda przyciągnęły turystów [ZDJĘCIA]

W pierwszy weekend lipca Międzyzdroje opanowali turyści i oczywiście gwiazdy. Gwiazdy przyjechały nad morze z okazji 25. edycji Festiwalu Gwiazd. A za nimi oczywiście przyjechali turyści.

📢 Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach: Sześć znanych artystów odcisnęło swoje dłonie na Promenadzie Gwiazd [ZDJĘCIA]

Michał Milowicz, Przemysław Sadowski, Joanna Trzepiecińska, Lesław Żurek i Katarzyna Maciąg osobiście odcisnęli swoje dłonie na Promenadzie Gwiazd.

📢 Tak zarabiają prezesi miejskich spółek w Szczecinie: Zwykle niemniej niż 200 tysięcy [RANKING]

Zdecydowana większość prezesów szczecińskich spółek zarobiła w ubiegłym roku ponad 200 tys. zł. Kilku z nich ma też dodatkowe źródła dochodu - zasiadają w radach nadzorczych innych miejskich spółek. Rekordzista zarobił w ubiegłym roku ponad 300 tysięcy.

📢 5 lipca 1945: Szczecin nareszcie polski. Jak do tego doszło? Jak wyglądały początki polskiej historii miasta?

O 77. rocznicy przejęcia Szczecina przez polską administrację rozmawiamy z dr. Jakubem Ciechanowskim, szczecińskim historykiem.

📢 Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje sprzęty do warsztatu, ogrodu i prac porządkowych. Zobacz ofertę AMW

W kolejnych przetargach Agencji Mienia Wojskowego do kupienia jest sprzęt warsztatowy oraz przydatny na każdym podwórku, czy w ogródku. Prezentujemy ofertę AMW oraz ceny.

📢 Pracownik znanego marketu torturował kota i chwalił się tym w internecie. Zdjęcia szokują!

Mężczyzna z Kujawsko-Pomorskiego torturował swojego kota i chwalił się zdjęciami w internecie. Czy uda się zidentyfikować sprawcę? Zdjęcia zmaltretowanego zwierzęcia zszokowały internautów.

📢 Ceny najmu mieszkań w Szczecinie powoli spadają. A jak jest ze sprzedażą?

W tej chwili koszt najmu jednego metra kwadratowego mieszkania w Szczecinie (bez opłat licznikowych i administracyjnych) to 50 zł. W porównaniu do maja 2021 roku wzrosła cena metra o 25 proc., ale porównując do ceny z kwietnia tego roku - jest niższa o 2 proc. Ale niższa cena dotyczy tylko najmu mieszkania. Mimo że już w ośmiu dużych miastach w Polsce cena kupna mieszkania jest niższa niż miesiąc wcześniej, to w Szczecinie w ostatnim czasie nadal rosła. W tej chwili jeden metr kwadratowy kosztuje 9 tys. zł. To o 4 proc. więcej niż w kwietniu 2022 roku, a o 21 proc. więcej porównując ceny rok do roku.

📢 Kolizja dwóch samochodów się na pl. Kościuszki w Szczecinie

Dwa samochody osobowe zderzyły się na pl. Kościuszki. Blokują przejazd.

📢 Wakacje w PRL-u. Zobacz, jak Polacy spędzali urlopy i czas wolny w środku lata

Wypoczynek w PRL-u miał niepowtarzalny klimat. Nie każdego było stać na urlop z prawdziwego zdarzenia, ale Polacy chętnie odpoczywali na świeżym powietrzu. Częstym widokiem byli plażowicze opalający się w trawie i mieszkańcy bloków wylegujący się na balkonach. Przypominamy, jak Polacy spędzali czas w upalne dni.

📢 Za nami Międzynarodowy Festiwal „41. Pyrzyckie Spotkanie z Folklorem”. Było mnóstwo dobrej zabawy i kolorów! [ZDJĘCIA]

W weekend w stargardzkim Teatrze Letnim odbył się wyjątkowy Koncert Folklorystyczny. Na scenie wystąpili Mali WIYRCHOWIANIE z Bukowiny Tatrzańskiej i Kapela Ludowa PYRZYCZANIE.

📢 Ekofestyn z Bridgestone w Stargardzie. Świetna zabawa najmłodszych i dorosłych [DUŻA GALERIA ZDJĘĆ]

Odbył się kolejny Festyn Ekologiczny, którego organizatorem był SCK, a partnerem firma Bridgeston. W Teatrze Letnim na terenie Parku Chrobrego w Stargardzie bawili się mali i ci trochę więksi mieszkańcy Stargardu. Poza licznymi atrakcjami można było wymienić odpady na sadzonki roślin.

📢 Radny Dzionek usmażył jajecznicę na ławce w Gnieźnie. „To miejsce jest symbolem betonozy” [ZDJĘCIA]

Radny miejski Tomasz Dzionek słynie ze swoich działań na rzecz pomnażania zieleni miejskiej w Gnieźnie. Tym razem zwrócił uwagę na to, że plac przed Teatrem im. A. Fredry to miejsce, w którym można przygotować jajecznicę.

📢 Betonoza szczecińskim placu Rodła po remoncie. Internauci nie odpuszczają. Jak to wygląda na zdjęciach i "wizualizacjach"?

Kierowcy na pewno odetchnęli z ulgą - od piątku 1 lipca pl. Rodła, czyli jedno z najważniejszych skrzyżowań w Szczecinie, wreszcie jest przejezdny. Ale czy się podoba? Sądząc po treści komentarzy zamieszczanych na portalach społecznościowych, raczej nie. "Betonoza", to jest najczęściej używane sformułowanie.

📢 Słynna naleśnikarnia już działa w Szczecinie. Czy sporo ludzi czekało na swoje naleśniki? Zobaczcie zdjęcia wnętrz

Kręte kolejki gości przed lokalami i naleśniki na kilka, a nawet kilkanaście sposobów to znaki rozpoznawcze ogólnopolskiej sieci naleśnikarni Manekin. Po latach spekulacji i oczekiwań restauracja w końcu pojawiła się również w Szczecinie. Otwarcie odbyło się w środę, 29 czerwca, a wraz z nim prezentacja wszystkich lokalnych akcentów włączonych do oferty.

📢 Potrącenie 13-letniej dziewczynki w Przecławiu. Wbiegła na przejście dla pieszych

Osobowe volvo potrąciło na pasach 13-letnią dziewczynkę w Przecławiu. Żyje. Została opatrzona przez ratowników pogotowia ratunkowego.

📢 Urodziny Szczecina. Zabawa na Różance, tort, koncerty i potańcówka [ZDJĘCIA]

Dwa śmietankowo-truskawkowe torty miały przynajmniej po dwa metry długości. Każdy ważył 77 kg, czyli tyle, ile lat ma polski Szczecin - co roku tort waży o kilogram więcej. W niedzielę w Różance, popularnym ogrodzie różanym, szczecinianie obchodzili urodziny swojego miasta.

📢 Hotel Gołębiewski w Pobierowie coraz bliżej ukończenia. A te wnętrza zachwycają [ZDJĘCIA]

Aby obejść wszystkie pomieszczenia hotelu trzeba zarezerwować sobie kilka godzin. Nam spacer po inwestycji zabrał ponad 4 godziny. Przeszliśmy ponad 3,5 kilometra, ale nie wszędzie zajrzeliśmy (w wielu miejscach trwają przecież prace budowlane czy wykończeniowe i nie odwiedzaliśmy wszystkich pięter). Na kolejną wizytę umówiliśmy się na wiosnę.

📢 Ulewa w Szczecinie i regionie. Powtórka w powodzi 40-lecia? – 1.07.2022 [ZDJĘCIA]

Wystarczyło kilkanaście minut ulewy, żeby zalane zostały ulice w wielu miejscach w Szczecinie. Sprawdzamy dla Was aktualny raport z dróg i miast.

📢 Tłumy odpoczywających w Dziwnowie. Liczne atrakcje czekają na przyjezdnych [ZDJĘCIA]

Już od pierwszego weekendu wakacji turyści licznie pojawili się w Dziwnowie. Kurort od lat jest jednym z ulubionych nadmorskich punktów wypoczynkowych polskich wczasowiczów. Aby podtrzymać tę opinię gmina, poza standardową ofertą wypoczynkowo – gastronomiczną, przygotowała dla gości serię wydarzeń i atrakcji.

📢 Pierwszy wakacyjny weekend w Pobierowie za nami. Tak było! A jakie ceny gofrów, lodów i ryby? [ZDJĘCIA]

Pierwszy weekend wakacji w Pobierowie można zaliczyć do udanych. Choć do pełni sezonu zostało jeszcze kilka tygodni, większość punktów noclegowych, gastronomicznych i rozrywkowych już działa. Przyjezdnych nie odstraszyło nawet to czego wszyscy obawiali się najbardziej – ceny.

📢 Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach jak zwykle rozpoczął się w deszczu, ale pokaże się w nowej odsłonie – 2.07.22

Wczoraj, w piątek rozpoczął się 25. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach, ale to w sobotę jest najważniejszy punkt imprezy. O godzinie 21 kolejnych sześciu artystów odciśnie swoje dłonie na festiwalowej promenadzie. Będzie się działo!

📢 Piorun uderzył w dach domu w Bezrzeczu. Na szczęście mieszkańcy nie zostali sami

Dzięki poprawie pogody trwa naprawianie szkód po pożarze, który wybuchł w czasie piątkowej burzy - od uderzenia pioruna. Zapalił się wówczas dwurodzinny dom przy ul. Promiennej w Bezrzeczu. Po ugaszeniu ognia przez strażaków pogorzelcom pomagają sąsiedzi.

📢 Spacer po starym Szczecinie. TOP 10 miejsc do spacerowania i odkrywania historii miasta [ZDJĘCIA]

Zastanawialiście się jak dziś wyglądają miejsca uwiecznione na starych widokówkach? Dziś zabieramy was na spacer po mieście sprzed stu lat i dla porównania pokazujemy obecny Szczecin.

📢 Pogoń Szczecin pokazała koszulki na sezon 2022/23. Zasadnicza zmiana [ZDJĘCIA]

Trzy komplety będzie miała Pogoń Szczecin na nowy cykl rozgrywkowy. Pierwszy - w klubowych barwach, ale już nie w postaci pasiaków. Drugi - błękitny to nawiązanie do sezonu 1986/87 i wicemistrzowskiej ekipy. Trzeci komplet - czarny, ale oczywiście z granatowo-bordowymi elementami. Reakcja fanów w mediach społecznościowych - bardzo, bardzo pozytywna.

📢 Rocznica ulewy 40-lecia w Szczecinie. Ponad sto litrów wody na metr kwadratowy przykryło ulice miasta [ZDJĘCIA]

W środę 30.06.2021 zaczęło padać, skutkiem czego 1.07.2021 Szczecin w dużej części schował się pod wodą. Miejscami na parkingach wystawały jedynie dachy samochodów. Przypomnijmy sobie ten dzień i skutki, jakie za sobą niósł.

📢 Pierwszy weekend wakacji w Międzyzdrojach za nami. Upał na plaży i masa ludzi [ZDJĘCIA]

Upał był niesamowity. Nikogo wiec nie powinno zaskoczyć liczba kąpiących się w Bałtyku turystów. Plażowiczów tez było sporo. Za to ulice Międzyzdrojów nie były zatłoczone. Wszyscy szukali schronienia nad woda. Spore kolejki odnotowali tez sprzedawcy lodów i napojów chłodzących.

📢 Hotel Gołębiewski w Pobierowie stoi zaledwie 150 metrów od wybrzeża! Zobacz zdjęcia z wnętrz - stan 24.03.22

Budowa hotelu Gołębiewski w Pobierowie idzie pełną parą. Jedno - zachodnie skrzydło jest już prawie gotowe. - Ale tylko prawie - zaznacza Robert Skraburski dyrektor budowy obiektu.

📢 UŚMIECH DZIECKA - MALUSZKI Sprawdź, kto ma szasnę na zdobycie głównych nagród i awans do ogólnopolskiego finału akcji

Zobacz ranking regionalny prezentujący dzieci, które dotychczas uzyskały najwięcej głosów w każdym mieście i powiecie. Dziecko, które zdobędzie najwięcej głosów w tym rankingu trafi na okładkę gazety, otrzyma główne nagrody i awansuje do ogólnopolskiego finału akcji. Dzieci, które w rankingu regionalnym zajmą miejsca od 2 do 5 także zdobędą nagrody.

📢 UŚMIECH DZIECKA - DZIEWCZYNKI Sprawdź, kto ma szasnę na zdobycie głównych nagród i awans do ogólnopolskiego finału akcji

Zobacz ranking regionalny prezentujący dzieci, które dotychczas uzyskały najwięcej głosów w każdym mieście i powiecie. Dziecko, które zdobędzie najwięcej głosów w tym rankingu trafi na okładkę gazety, otrzyma główne nagrody i awansuje do ogólnopolskiego finału akcji. Dzieci, które w rankingu regionalnym zajmą miejsca od 2 do 5 także zdobędą nagrody.

📢 Stargardzianie bawili się na święcie miasta. Było ponad 20 tysięcy widzów w trzy upalne dni - 27.06

Topowi wykonawcy. 7 koncertów i ponad 20 tysięcy widzów. Za nami Muzyczne Dni Stargardu, które w tym roku odbywały się w upalne wieczory.

📢 Szczecin Paryżem Północy. Zobacz jak miasto inspiruje młodych twórców [ZDJĘCIA]

Gęsta zabudowa kamienic, kameralne kawiarenki, ale przede wszystkim układ przestrzenny ulic Śródmieścia wzorowany na paryskich placach, w tym placu Charles’a de Gaulle’a, sprawiły, że Szczecin doczekał się miana Paryża Północy. Zainspirowana tym określeniem Maria Antonina Satława, młoda fotografka, zrealizowała oryginalną sesję zdjęciową.

📢 Najlepszy kebab w Szczecinie według mieszkańców. Tu zjesz najlepszego kebaba [RANKING 2022]

Szczecin podobno kebabami stoi. Czy to przez bliskie sąsiedztwo Niemiec?.. Które "budy z kebabem" i kababownie najczęściej odwiedzają mieszkańcy Szczecina? My już wiemy! Teraz Wy sprawdźcie, gdzie szczecinianie najchętniej jedzą kababa.

📢 Najlepsze lody w Szczecinie to... Wiemy, gdzie zjeść najlepsze lody według szczecinian. Top 7 lodziarni na lato 2022 [RANKING]

Sezon letni to także sezon na lody. No bo kiedy jak nie latem smakują najlepiej? Lodziarnie w Szczecinie prześcigają się w coraz wymyślniejszych połączeniach smakowych i nieoczywistych propozycjach w lodowym menu. A które lodziarnie najczęściej odwiedzają mieszkańcy Szczecina? My już wiemy! Teraz Wy sprawdźcie, gdzie szczecinianie najchętniej chodzą na lody.

📢 Jest dochodzenie w sprawie tragicznej śmierci dziecka w rozgrzanym aucie

Szczecińska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 1,5 rocznego Szymona. Chłopiec zmarł w nagrzanym aucie. Na razie nie jest jasne dlaczego matka zostawiła chłopca w pojeździe na kilka godzin.

📢 Najlepsze żarty i memy o Szczecinie. Czytelnicy gs24.pl nie zawiedli TOP 15 memów o Szczecinie [ZDJĘCIA]

Czasami nie zostaje nam nic innego jak śmiać się z zastałych przez nas sytuacji. Szczególnie, gdy mieszka się w Szczecinie, ponoć "nieistniejącym mieście". Dlatego postanowiliśmy zapytać czytelników gs24.pl, o najśmieszniejsze żarty i memy dotyczące stolicy województwa zachodniopomorskiego.

📢 Wały Chrobrego: Jedno z najładniejszych miejsc w Szczecinie. Zobaczcie, jak wyglądały kiedyś [ZDJĘCIA]

Trudno znaleźć bardziej reprezentacyjne miejsce w Szczecinie niż Wały Chrobrego. Racja, bo które z miast ma zachwycający półkilometrowy taras na skarpie wzdłuż rzeki?

📢 Znane osoby urodzone w Szczecinie: Young Leosia, Bartosz Zmarzlik. Są rozpoznawalni nie tylko w Polsce, ale i na świecie! [ZDJĘCIA]

Są sławni i utalentowani. Piłkarze, wokaliści, dyrygenci, a nawet modelki. Łączy ich miejsce urodzenia, Szczecin!

📢 UŚMIECH DZIECKA Wybieramy dzieci na okładkę gazety - już dziś finał głosowania! Czeka mnóstwo nagród!

Z tej okazji Dnia Dziecka stworzyliśmy wielką galerię pełnych uśmiechu zdjęć dzieci naszych Czytelników. Spośród nich wybierzemy maluchy, które trafią na okładkę. Czeka mnóstwo wspaniałych nagród, a wśród nich rodzinne sesje fotograficzne, vouchery na zakupy w sklepach SMYK, wyjazdy do Energylandii oraz główna nagroda - wycieczka do Paryża i do Disneylandu.

📢 Tak wyglądał Szczecin 20 lat temu. Powspominaj i zobacz na ARCHIWALNYCH ZDJĘCIACH

A pamiętacie jeszcze szczeciński fast food z Mik Maka, dziewczyny (i nie tylko!) w butach Buffalo, jelcze i hotel Arkona ? Przenieśmy się w czasie o 20 lat i zobaczmy, jak wyglądał Szczecin w 2002 roku!

📢 30 lat temu powstał pierwszy McDonald's w Polsce. Zobacz zdjęcia z otwarcia w Warszawie. Gdzie są najstarsze fast foody w kraju?

17 czerwca 1992 roku u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej w Warszawie otwarto pierwszą restaurację McDonald’s w Polsce. Na inauguracji pojawiły się tłumy, w tym wiele znanych osób, m.in. trener Kazimierz Górski i Agnieszka Osiecka. Wstęgę przecinał ówczesny minister pracy i polityki socjalnej Jacek Kuroń. W ciągu kilkunastu godzin lokal odwiedziło ponad 45 tys. osób. To był bez wątpienia powiew Zachodu. W latach 90. XX wieku bary szybkiej obsługi zaczęły wyrastać w Polsce jak grzyby po deszczu. Sprawdziliśmy, gdzie są najstarsze fast foody w kraju.

📢 Wieżowce w Międzyzdrojach pną się do góry! Tak mogą wyglądać wnętrza Wave Międzyzdroje Resort & Spa! [ZDJĘCIA]

Pierwsze trzy wieżowce Wave Międzyzdroje Resort & Spa są już prawie gotowe. Trwa budowa kolejnych dwóch budynków. Ale terminu oddania ostatnich z pięciu wieżowców nie jest znany, bo deweloper czeka na decyzję o możliwości nadbudowy kolejnego piętra na dwóch wieżach.

📢 Szczecin na zdjęciach. Zobacz niesamowite ujęcia szczecińskiego fotografa Tomasza Smolarka! GALERIA

Tomasz Smolarek zdjęcia robi hobbystycznie, udziela się również w lokalnych inicjatywach. Zorganizował miedzy innymi sprzątanie Szczecińskiej Wenecji. Zobaczcie te ujęcia! Zapierają dech w piersi.

📢 Wesołe miasteczko Holiday Park Szczecin: CENNIK i atrakcje. Zobacz ZDJĘCIA, WIDEO - 28.08.2020

Wesołe miasteczko Holiday Park Szczecin miało działać całe wakacje. Park rozrywki nie zamyka jednak swych bram w ten weekend, a będzie działać do 13 września! Sprawdziliśmy jak wyglądało otwarcie miasteczka oraz ceny biletów.

📢 Jaki był Szczecin zaraz po wojnie? Archiwalna rozmowa z Krystyną Łyczywek. WIDEO

Jak wyglądał Szczecin zaraz po wojnie, gdzie była pierwsza kancelaria adwokacka w naszym mieście i pierwsza biblioteka.

📢 To miała być jedna z największych budowli sportowych w Niemczech

  • To miała być jedna z największych budowli sportowych w Niemczech. Dziś został po tym wielkim zamierzeniu jedynie wielki dół. Dlaczego obiekt nie powstał? Koszty były gigantyczne - zdradza historyk Marek Łuczak.

📢 Niemcy: Śmiertelny wypadek na autostradzie. Zginął Polak

Niemieckie media donoszą o tragicznym wypadku, do którego doszło po naszej zachodniej granicy, na autostradzie prowadzącej do Kołbaskowa.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Historia potwierdza: Rosjanie to barbarzyńcy

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie