Prasówka 6.12.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 5.12. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Ślub i moda ślubna w PRL. Jak wyglądali państwo młodzi i jaka moda panowała? Sprawdźcie!”?

Prasówka 6.12: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Ślub i moda ślubna w PRL. Jak wyglądali państwo młodzi i jaka moda panowała? Sprawdźcie!

Ślub i wesele to dziś uroczystość organizowane z wielkim rozmachem. Przygotowania do uroczystości trwają miesiące, a nawet i lata. Jednak teraz rynek jest aż przesycony propozycjami i ofertami, w których pary mogą przebierać. Jak jednak wyglądały śluby kiedy ludzie byli mocno ograniczeni? Jak wyglądały panny młode? Co było wtedy na czasie? By się przekonać wystarczy, że zajrzycie do naszej galerii.

Nie przegap promocji!

📢 15 emerytura 2023. Co ze świadczeniem dla seniorów w 2023 roku? Chyba już wszystko jasne! Mamy wypowiedź polityka PiS

Według najnowszych doniesień w 2023 roku czekają emerytów w Polsce dodatkowe świadczenia nie tylko w postaci 13 i 14 emerytury. Czy rząd planuje także wypłacić 15 emeryturę? Sprawdź szczegóły!

📢 Waloryzacja emerytur - grudzień 2022. Nowe pieniądze dla seniorów! Wyliczenia netto i brutto!

Waloryzacja emerytur 2022. Emeryci i renciści mogą cieszyć się z podwyżki świadczeń. W tym roku nastąpiła dość duża waloryzacja emerytur w Polsce. Wiemy jakie kwoty od grudnia ZUS będzie przelewać seniorom. Sprawdźcie przykładowe stawki netto emerytur w galerii!

Prasówka 6.12: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Waloryzacja emerytur. Takie pieniądze dostaną seniorzy! Wyliczenia netto i brutto!

Waloryzacja emerytur 2022. Emeryci i renciści mogą cieszyć się z podwyżki świadczeń. W tym roku nastąpiła dość duża waloryzacja emerytur w Polsce. Wiemy jakie kwoty ZUS będzie przelewać seniorom. Sprawdźcie przykładowe stawki netto emerytur w galerii!

📢 Ceny rzeczy z PRL-u wciąż rosną. Tyle można zarobić! Teraz jest na to spory popyt [zdjęcia]

Mające dekady przedmioty jeszcze z czasów PRL-u cieszą się wciąż dużą popularnością. Typowe dla tego okresu meble, biżuteria i ozdoby cieszą się niemałą popularnością. Bez wątpienia dobrym pomysłem jest zajrzenie do skarbów znajdujących się na strychu lub w piwnicy. A kto wie, może ktoś z was wciąż korzysta z cennych mebli? Po ile mogą być one sprzedane? Jakie ceny możemy znaleźć na portalach zajmujących się aukcjami i sprzedażą? Sprawdź!

📢 Te używane samochody można śmiało kupować. Są najmniej awaryjne według rankingu ADAC. Oto lista!

Używane samochody i do tego jeszcze w miarę bezawaryjne są poszukiwane przez kierowców. Wielu chciałoby kupić samochód z drugiej ręki prawie jak nowy i do tego najmniej awaryjny. Nie jest to łatwe zwłaszcza dla osób zakochanych w konkretnych markach. Wtedy często argumenty nie mają znaczenia. Warto jednak się w nie słuchać, korzystając chociażby z rankingów awaryjności przygotowywanych przez ADAC. Sprawdźcie, które samochody są najmniej awaryjne. Zobacz szczegóły w galerii!

📢 Nie jedz tego! Sklepy wycofują ten towar! Najnowsza lista GIS. Biedronka, Lidl i IKEA usuwa żywność z toksyczną substancją 5.12.2022

Sprawdź najnowszą listę produktów wycofanych przez GIS. Jeśli masz je w domu, możesz zwrócić je do sklepu. Tego jedzenia już nie kupisz. Najnowsze ostrzeżenia GIS. Sieci sklepów Biedronka, Lidl i Ikea wycofują te produkty. Zobacz, jakie produkty zostały ocenione jako toksyczne i niebezpieczne. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Te produkty zostały wycofane w 2022 roku. Tego nie kupuj!

📢 Kobiety o tych imionach to najlepsze żony! One nigdy nie zdradzają. Są kochające i opiekuńcze. Jakie jest znaczenie twojego imienia?

Do każdego imienia przypisane jest wiele cech osobowości. Dawniej wierzono, że każde imię posiada konkretne predyspozycje, cechy charakteru i osobowości. Zobacz, jakie jest znaczenie tych imion w galerii! Kobiety o tych imionach to najlepsze żony. Mężczyźni szukają kobiet, które są wierne, kochające, opiekuńcze i dbające o ciepło w domu. Zadbają o ognisko domowe, będą wspierające i kochające. One nigdy nie zdradzają. Sprawdź!

📢 Wypadek koło Czaplinka. Czołowe zderzenie tira i auta osobowego [ZDJĘCIA]

Do poważnego wypadku w miejscowości Broczyno koło Czaplinka doszło w poniedziałek popołudniu. Doszło tam do zderzenia ciężarówki i auta osobowego. O zdarzeniu informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Szczecinku na swoim profilu facebookowym.

📢 Kiedyś nocowały tu gwiazdy, dziś to miejsce straszy. Mamy ostatnie zdjęcia kultowego ośrodka w Mierzynie. Pozostały po nim już tylko ślady

Ośrodek Wczasowy Justynka w Mierzynie pod Międzychodem zyskał miano kultowego. Przyjeżdżali tu m.in. śp. Jerzy Szmajdziński czy późniejszy Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski. Nie brakowało także znanych polskich aktorów. Dziś pozostały po nim już tylko ślady i kilka zrujnowanych domków letniskowych. Nadal jest jednak wspominany z nostalgią przez okolicznych mieszkańców. Zobacz ostatnie zdjęcia niegdyś popularnego ośrodka.

📢 Takie są skutki jedzenia majonezu. To dzieje się z nami, gdy spożywamy ten produkt [6.12.2022]

Majonez króluje na naszych stołach cały rok, jednak to właśnie w okolicach świąt jemy go najwięcej. Chyba mało kto wyobraża sobie domowe święta bez sałatki jarzynowej. Zobaczcie kto powinien, a kto kategorycznie unikać majonezu.

📢 Horoskop finansowy na grudzień 2022. Tym znakom zodiaku gwiazdor przyniesie dużo pieniędzy [6.12.2022]

Podwyżka, awans, niespodziewany spadek, a może wygrana na loterii? Ostatni miesiąc 2022 roku przyniesie wiele niespodzianek. Niektóre znaki zodiaku w grudniu mogą liczyć na duże pieniądze. Kto jest w gronie szczęśliwców? Sprawdź w naszej galerii horoskop finansowy na grudzień 2022. Na te znaki zodiaku czekają duże pieniądze.

📢 Takie są skutki jedzenia pora. To dzieje się z nami, gdy spożywamy to warzywo [6.12.2022]

Por to jedno z warzyw które głównie kojarzy nam się z rosołem. W ostatnich latach na szczęście por zyskał wielu sympatyków, którzy znajdują zastosowanie dla tego smacznego warzywa. A możliwości jest masa. Zobaczcie sami.

📢 Tych produktów nie jedz, gdy masz kłopoty z pamięcią. Emeryci muszą uważać na to szczególnie [6.12.2022]

Nasza pamięć zależy w dużej mierze od naszego trybu życia. To, że umieliśmy się nauczyć wiersza w podstawówce i nadal go pamiętamy nie znaczy, że nasza pamięć działa bez zarzutów. Ile razy zapomnieliście czy zamknęliście drzwi, albo telefonu z domu? Pamięć warto ćwiczyć całe życie. Zobaczcie przy okazji jakich produktów unikać, aby nie mieć kłopotów z pamięcią.

📢 Nowy Wiek Emerytalny 2023 dla chętnych. Duże zmiany w pomysłach dotyczących emerytur stażowych [6.12.2022]

Nowy wiek emerytalny dla chętnych raczej nie w 2023 roku. Oto propozycje dotyczące emerytur stażowych.

📢 Oto tabela wypłat emerytur od marca 2023. Zobacz, jakie na pewno będzie twoje świadczenie po zmianach [6.12.2022]

Z niemal stuprocentową pewnością najniższa emerytura wzrośnie od marca 2023 r. do kwoty ponad 1 500 zł. Ta pewność bierze się z parametrów zapisanych w ustawie budżetowej na 2023 rok, której projekt rząd już zatwierdził. Zakłada on m.in. waloryzację emerytur od 1 marca 2023 roku w wysokości 13,8 procent oraz gwarantuje środki na wzrost świadczeń i 13. emerytury. Na czternastkę pieniądze też w nim się znajdą, ale najpierw musi być uchwalona ustawa gwarantująca takie dodatkowe świadczenie.

📢 Na te aplikacje w telefonie musisz uważać. Należy samodzielnie usunąć je z telefonów Samsung, Xiaomi i innych [6.12.2022]

Google Play regularnie wycofuje aplikacje, które zostały zgłoszone jako niebezpieczne próbujące wyłudzić nasze dane czy atakujące nas natarczywymi reklamami. Sprawdzamy, które aplikacje zostały wycofane ze Sklepu Play i dla własnego bezpieczeństwa lepiej usunąć z telefonu.

📢 To będzie można odliczyć od podatku w 2023 roku. Takie ulgi będą nam przysługiwać [6.12.2022]

Początek roku wiąże się z koniecznością rozliczenia się z urzędem skarbowym. Już od lutego podatnicy będą składać zeznania podatkowe. Po zmianach, które wprowadził Polski Ład warto wiedzieć co zmieniło się w podatkach. Sprawdźcie, co będzie można odliczyć od podatku w 2023 roku. Mamy dla Was małą ściągę.

📢 Tak zmieniły się rasy psów. Z niektórych zwierząt ludzie zrobili inwalidów. Oto najbardziej zniekształcone psy świata

Są rasy psów, które na przestrzeni lat bardzo zmieniły swój wygląd. Niektóre zwierzęta zupełnie nie przypominają swoich przodków sprzed kilku dekad. Bardzo często swój udział w tych zmianach ma człowiek i funkcjonujące od dawna hodowle. Niestety nie zawsze chodzi w niej o podtrzymacie dobrych genów, a coraz częściej o dopasowanie psa do ludzkich upodobań. Trudno uwierzyć, jak bardzo w ciągu zaledwie jednego wieku zmieniły się poszczególne rasy. Niektóre porównania są szokujące! Zobacz zdjęcia w galerii i użyj suwaka, by porównać archiwalne ze współczesnymi.

📢 Oto najbardziej toksyczne warzywa i owoce na świecie - w nich kumulują się pestycydy. One są teraz szczególnie niebezpieczne [6.12.2022]

Takie warzywa i owoce są najbardziej toksyczne - kumulują się w nich resztki pestycydów, które wpływają niekorzystnie na nasze zdrowie. Jak wskazuje amerykańska organizacja Environmental Working Group, toksyczne substancje może zawierać aż 7 na 10 z nich. W jakich produktach kumuluje się najwięcej resztek środków ochrony roślin? Mamy listę najbardziej niebezpiecznych owoców i warzyw. Oto najbardziej toksyczne warzywa i owoce - sprawdź je wszystkie w naszej galerii.

📢 Dania od Magdy Gessler na świątecznym stole w Boże Narodzenie 2022? Niektóre bardzo drogie, inne tańsze niż myślisz [6.12.2022 r.]

Magda Gessler to z pewnością najbardziej znana właścicielka restauracji w Polsce. Popularność dał jej program TVN "Kuchenne rewolucje". Polacy liczą się z jej zdaniem. Doceniają doświadczenie i smak. Chętnie sięgają po jej potrawy. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia 2022. Zobaczcie, jakie potrawy serwowane przez Magdę Gessler mogą trafić na twój świąteczny stół. Poznajcie ich ceny. Niektóre gotowe już dania są bardzo drogie, inne tańsze niż myślisz.

📢 Ta ilość wystarczyłaby, żeby dostarczyć przez 4 lata gaz wszystkim gospodarstwom

Metanowiec Seapeak Creole dostarczył do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu 200. w historii gazoportu dostawę skroplonego gazu. Stało się to w miniony piątek. A ta 200 dostawa skroplonego gazu ziemnego do terminalu w Świnoujściu, symbolicznie stała się pretekstem do podsumowań.

📢 Polska Miss i Polska Miss Nastolatek 2022. Poznaj kandydatki [ZDJĘCIA]

Polska Miss to nowy ogólnopolski konkurs piękności. W roku 2022 do konkursów zgłosiło się ponad 5 tyś uczestniczek. Poznaj kandydatki, które zakwalifikowały się do ścisłego finału.

📢 Wizyta na budowie oddziałów zakaźnych w szpitalu wojewódzkim przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie

Za rok, jesienią 2023 r. budynek, w którym działać mają oddziały zakaźne szpitala wojewódzkiego w Szczecinie, będzie już gotowy. - To będzie najlepszy oddział w Polsce i w tej części Europy! - zapewnia przyszły gospodarz budowanych pomieszczeń, prof. Miłosz Parczewski, kierujący Kliniką Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Nabytych Niedoborów Immunologicznych szpitala wojewódzkiego w Szczecinie.

📢 PGE Spójnia straciła dużą szansę na zwycięstwo. Ze Stalą Ostrów bez happy endu ZDJĘCIA

PGE Spójnia Stargard w 18. minucie prowadziła ze Stalą Ostrów 44:22, ale słabo rozegrana trzecia kwarta pozwoliła gościom wrócić do meczu i w konsekwencji wygrać. Gospodarze w pierwszej połowie grali niemal koncertowo, tym większy ból będzie po tej porażce. Spotkanie zakończyło się wynikiem 89-91. Następnym rywalem Spójni będzie zespół Twardych Pierników Toruń (11 grudnia).

📢 Lubelszczyzna. Tak mieszka jedyna w Polsce rodzina amiszów. Zobacz jak wygląda ich codzienne życie [ZDJĘCIA]

Żyją zgodnie z Pismem Świętym. Jakub nigdy nie był pijany, a Anita ściąga chustkę z głowy tylko w nocy. Nie mają w domu telewizji ani radia, ale korzystają z samochodu i z 500 plus. Zobaczcie, jak mieszka jedyna w Polsce rodzina amiszów spod Janowa Lubelskiego.

📢 Mamy parę problemów do rozwiązania w turystyce w Świnoujściu - uważają tutejsi przedsiębiorcy

Piotr Kośmider, prezes Północnej Izby Gospodarczej oddział w Świnoujściu o problemach przedsiębiorców zajmujących się turystyką w mieście.

📢 10. Bieg Mikołajkowy w Policach. Świąteczna sztafeta z choinką [ZDJĘCIA]

Uczestnicy tej nietypowej konkurencji rywalizowali w czasie biegu 4 x 100 metrów. Sztafeta była nietypowa, bo zamiast pałeczki, biegacze przekazywali sobie choinkę.

📢 Tyle zarabia się na kolei. Zarobki maszynisty, konduktora, kasjera w 2022 r.! Zobacz raport płac

Zarobki kolejarzy budzą ciekawość. Zastanawiacie się nad pracą w kolei i ile można tam zarobić? Mamy dla Was raport płac z 2022 roku. Przedstawione tam wartości pochodzą z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń i ukazują średnią wartość pensji pracowników kolei. Wysokości różnią się w zależności od doświadczenia, stażu pracy i zajmowanego stanowiska, jednak są to wartości powyżej średniej krajowej.

📢 10. rocznica strajków rolniczych w Szczecinie. "Solidarność rolników" świętuje

Protest rolników z przełomu 2012/2013 r. trwał dokładnie 77 dni. Na tyle samo dni zaplanowano, w 10. rocznicę wydarzeń, cykl spotkań dotyczących przyszłości rodzinnych gospodarstw rolnych w Zachodniopomorskiem. Debatę objął honorowym patronatem prezydent RP Andrzej Duda.

📢 Pracownicy szczecińskich elektrociepłowni są za strajkiem. Co z produkcją energii elektrycznej i ciepła?

Referendum strajkowe poparła zdecydowana większość załogi. Decyzję podjęli pracownicy elektrociepłowni Pomorzany i Szczecin.

📢 Kto powinien unikać kiszonej kapusty? Kiszonki są bardzo zdrowe, ale mogą też zaszkodzić. Z którymi lekami nie można ich łączyć?

Kapusta kiszona jest zdrowa i niskokaloryczna – dostarcza zaledwie 12 kcal w 100 gramach. Jednocześnie jest bogatym źródłem cennych witamin, składników mineralnych, antyoksydantów i dobroczynnych bakterii o działaniu probiotycznym. Włączając kapustę kiszoną do swojej diety, wspieramy układ odpornościowy i zmniejszamy ryzyko wystąpienia raka. Ale nie każdy może cieszyć się jej smakiem i właściwościami. Sprawdź, komu i dlaczego kiszona kapusta może zaszkodzić.

📢 Konflikt Michniewicza z Grosickim? Tomasz Kłos specjalnie dla nas: Te pytania mnie trapią

Trapi mnie pytanie, dlaczego Kamil Grosicki nie zagrał we wcześniejszych meczach na mundialu. Zastanawiam się, czy chodziło o to, że słabo prezentował się na treningach, czy przypadkiem, nie ma jakiegoś problemu między selekcjonerem a zawodnikiem? - mówi w specjalnej rozmowie dla nas Tomasz Kłos, 69-krotny reprezentant Polski w latach 1998-2006.

📢 Około 100 bezdomnych w Szczecinie nie chce iść do schroniska i nadal żyje "na ulicy". Potrzebują pomocy

Strażnicy Miejscy nazywają ich „wolni strzelcy". To osoby bezdomne, które nie chcą iść do schronisk na zimę. Wolą żyć po swojemu "na ulicy". W Szczecinie jest ich około 100 osób.

📢 Wypadek na drodze wojewódzkiej 109 Gryfice - Płoty. Jedna osoba poszkodowana

Do wypadku z udziałem samochodu osobowego doszło około godz. 11.30 na 33 kilometrze drogi wojewódzkiej 109 Gryfice - Płoty. W działaniach brały udział zastępy z JRG PSP Gryfice, OSP Płoty, zespoły PRM oraz Policja. Jedna osoba została poszkodowana.

📢 Niedziele handlowe w 2023 roku. Będzie ich mniej? Sprawdź, kiedy zrobisz zakupy

W 2023 roku wypadnie jedynie siedem niedziel handlowych, a ostatnia z nich zostanie okrojona i skrócona czasowo. To pierwszy taki przypadek od czasu, gdy ustawa ograniczająca handel weszła w życie. Kolejny nastąpi za pięć lat, o ile obowiązujące obecnie regulacje nie zostaną zmodyfikowane.

📢 Padła jedna z najwyższych wygranych w Lotto! Ktoś wygrał ponad 33 mln złotych!

W miniony weekend padła ogromna wygrana w Lotto. Szczęśliwiec jako jedyny skreślił poprawne liczby i wygrał ponad 33 mln złotych! Skąd pochodzi nowy lottomilioner?

📢 Pogoda na grudzień. Jaka aura zapowiada się przez całą zimę w województwie zachodniopomorskim?

Jaka będzie w tym sezonie zima? O tym opowiada Krzysztof Ścibor z Biura Prognoz Pogody Calvus.

📢 Zachwycająca sesja zdjęciowa szczecińskiego fotografa. Zobaczcie te kadry!

Pozytywna energia i chęć działania sprowokowały Łukasza Krytkowskiego do stworzenia wyjątkowej sesji zdjęciowej zatytułowanej „Supernova”. Zebrane obrazy odzwierciedlają zamiłowanie fotografa to florystycznych kompozycji, zabawy światłem i wreszcie techniki robienia zdjęć.

📢 Dyskusja Głosu "Jaka Pogoń odniesie sukces". Mateusz Kasprzyk: Pogoń Szczecin to klub kibiców. Nie klientów w krawatach

W jednej z pierwszych scen filmu „Chłopaki nie płaczą” dziekan Zajączek nie chce dopuścić do egzaminu spóźnionego studenta Kuby Brennera kwitując całe zamieszanie zdaniem: „Gotowi pomyśleć, że my tu jesteśmy dla nich”. Czasami – obserwując poczynania najważniejszych osób w Pogoni – odnoszę wrażenie, że podobna filozofia jest wyznawana także w szczecińskim klubie. Pozostając przy analogiach filmowych, oczami wyobraźni, widzę stadion pełen kibiców w krawatach, mniej awanturujących się. To znaczy – nie zadających trudnych pytań, nie krytykujących poczynań klubu, z pocałowaniem ręki i bezrefleksyjnie przyjmujących drugi brązowy medal (bo przecież za Ptaka i Gondora mogliście tylko o tym pomarzyć). Bankomatów wyskakujących z hajsu na karnet i koszulkę, ale miarkujących się z aktywnością (a już na pewno taką, która nosi znamiona krytyki) w internecie.

📢 Zawroty głowy? To może być objaw groźnych chorób. Zobacz, dlaczego kręci Ci się w głowie

Zawroty głowy to przypadłość, która dotyka bardzo wiele osób. W głowie kręci się zarówno osobom starszym jak i młodszym. Statystycznie częściej z tym problemem borykają się kobiety. Zawroty głowy są definiowane jako uczucie wirowania, braku równowagi i kołysania. Mogą świadczyć również o poważnych chorobach. Jakich? Sprawdź!

📢 Wyłudzili VAT na 1,5 miliarda złotych. Zatrzymano 11 osób

Kolejne 11 osób zatrzymano w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej oszustw podatkowych. Wśród zatrzymanych jest adwokat Piotr Ł. Przeszukano siedziby spółek, biur rachunkowych i mieszkań.

📢 Najgorsze mieszkania do wynajęcia w Polsce. Strach tu mieszkać! Zobaczcie zdjęcia

Można urządzić mieszkanie na bogato, można skromnie. Na tych zdjęciach widać, że czego jak czego, ale inwencji właścicielom tych mieszkań nie brakuje. Gusta są różne i o nich się nie dyskutuje, ale... Zobaczcie najgorsze mieszkania do wynajęcia w Polsce.

📢 Dorastałeś w PRL i latach 90.? Te obrazki sprawią, że zatęsknisz za swoim dzieciństwem. Pamiętasz to jeszcze? (NOWE ZDJĘCIA) 5.12.2022

Początek lat 90. to czas, który wielu z nas doskonale pamięta. Wiele osób wspomina minione czasy z ogromną nostalgią. Do sklepów nie szło się już, by oglądać puste półki. Całkiem sporo można było kupić. Meble, radiomagnetofony, sprzęt turystyczny czy pierwsze komputery. Pamiętacie jaki sprzęt wtedy królował na półkach?

📢 Najprzyjaźniejsze rasy psów. Te psy są z natury bardziej łagodne. Jakie są najlepsze rasy dla rodziny z dziećmi? 5.12.2022

Każda rasa cechuje się innym charakterem i potrzebami. Chcesz aby do twojego życia dołączył pies? Koniecznie sprawdź, jakie są najbardziej przyjazne i łagodne rasy psów. Szczególnie jeśli czworonóg ma mieć kontakt z dzieckiem. Wiadomym jest, że równie ważne jest wychowanie zwierzęcia, jednakże istnieją pewne cechy przekazywane w genach konkretnych ras. Zobacz, które psy są z natury bardziej łagodne. Jakie są najlepsze rasy? Zobacz ranking

📢 Takie są skutki przedawkowania cukru. Takie są groźne sygnały, że jesz za dużo cukru. Sprawdź co może się wydarzyć 5.12.2022

Nie wszyscy wiedzą, że w ich organizmie jest za dużo cukru. Niestety, objawy mogą okazać się mylne. Nadmiar cukru nie jest dobry dla zdrowia. Zobacz, jakie są niebezpieczne skutki przedawkowania cukru, których nie można lekceważyć. To prawda, że cukier jest źródłem energii, jednak trzeba z nim uważać. Sprawdź, czy znałeś te ostrzegawcze sygnały, wysyłane przez twój organizm.

📢 Komentarz redaktora naczelnego. Co przeszkadza nam bardziej?

📢 Gwałciciel leży przy bohaterach za Polskę. I nikt nie wie, co robić

W kwaterze zasłużonych na szczecińskim Cmentarzu Centralnym obok bohaterów wojennych i więźniów obozów koncentracyjnych leży gwałciciel, którego nawet ubecja pozbyła się ze swoich szeregów. Próby zaradzenia tej skandalicznej sytuacji przerastają jak na razie wszystkie zaangażowane w sprawie urzędy.

📢 Tabela wyliczeń emerytur w 2023. Sprawdź prognozowane emerytury po waloryzacji. Wyliczenie brutto i netto 5.12.2022

Waloryzacja emerytur w 2023 roku. Zobacz, jakie są prognozowane wyliczenia. Czy wskaźnik waloryzacji emerytur będzie dwucyfrowy? Po marcowej waloryzacji zmienią się stawki wypłacanych emerytur. Tyle dostaną emeryci i renciści w 2023 roku. Zobacz tabelę wyliczeń- stawki brutto i netto. Sprawdź prognozowane emerytury po waloryzacji.

📢 Takie są objawy raka – sprawdź, jakie są oznaki choroby nowotworowej w najczęstszych umiejscowieniach 5.12.2022

Rak (łac. carcinoma, od łac. cancer – rak, krab, z gr. karkinos) – grupa nowotworów złośliwych wywodzących się z tkanki nabłonkowej. Pojęcie wciąż wywołujące przestrach i kojarzone z wyrokiem. Nowotwory to po chorobach układy krążenia druga najczęstsza przyczyna zgonów. W Polsce rocznie diagnozuje się chorobę u 170.000 osób, umiera 100.000, z czego większość to mężczyźni.

📢 Horoskop na grudzień 2022 dla każdego znaku zodiaku: spójrz na siebie, twój sierpień i motto dla ciebie 5.12.2022

Sprawdź swój horoskop na sierpień 2022 roku. Przy okazji zobacz horoskopy najbliższych. Co podpowiada twoja gwiezdna konstelacja w połączeniu z twoją osobowością? Wniknij w sierpniową przyszłość, przemyśl, znajdź najlepsze rozwiązanie. Nie miń się z tym, co ci pisane, jednak w zgodzie z twoją niepowtarzalnością.

📢 Najnowsza lista. Sklepy wycofują ten towar! Nie jedz tego! Biedronka, Lidl i IKEA usuwa żywność z toksyczną substancją 5.12.2022

Tego nie kupuj! Najnowsze ostrzeżenia GIS. Sieci sklepów Biedronka, Lidl i Ikea wycofują te produkty. Zobacz, jakie produkty zostały ocenione jako toksyczne i niebezpieczne. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Te produkty zostały wycofane w 2022 roku. Sprawdź najnowszą listę produktów wycofanych przez GIS. Tego jedzenia już nie kupisz. Jeśli masz je w domu, możesz zwrócić je do sklepu.

📢 Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje sprzęt. To kupisz od wojska za niewielkie pieniądze. Sprawdź bogatą ofertę! [ZDJĘCIA] 5.12.2022

Agencja Mienia Wojskowego w Szczecinie organizuje wyprzedaż sprzętu wojskowego. Z pewnością znajdą tu coś dla siebie nie tylko miłośnicy militariów, bowiem w ofercie znaleźć można wiele innych przedmiotów codziennego użytku. Sprawdźcie, co można kupić za niewielkie pieniądze!

📢 Dodatkowe 500 plus dla emerytów. Nowe dodatki do emerytury po 65. i 75. roku życia. Dla kogo? Sprawdź szczegóły 5.12.2022

Nowe dodatki do emerytury dla seniorów po 65. i 75. roku życia. Sprawdź, kto może otrzymać świadczenie 500 plus? Jakie trzeba spełnić warunki? Wypłata dodatkowych pieniędzy jest możliwa za sprawą wprowadzonego przez rząd świadczenia - 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Dla kogo jest dodatkowe świadczenie? Sprawdź szczegóły w naszej galerii.

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 5.12.2022

Te osoby uchodzą za najbardziej złośliwe. Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź listę!

📢 Kolejne wsparcie finansowe dla emerytów. 13 i 14 emerytura to nie wszystko? Seniorzy otrzymają dodatkowe pieniądze 5.12.2022

Dodatkowe pieniądze dla seniorów. Sprawdź listę! Emeryci są grupą społeczną, której w szczególności bardzo zależy na możliwie najniższych opłatach za artykuły spożywcze i domowe oraz usługi. Oto lista zniżek i ulg, z których mogą skorzystać seniorzy, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy. Teraz emeryci mogą liczyć nie tylko na świadczenia tj. trzynastka i czternastka. Dodatkowe pieniądze dla emerytów w Polsce. Sprawdź szczegóły.

📢 Kruk z Kataru. Kamil Grosicki: Swoje wejście w meczu z mistrzami świata dedykuję kibicom Pogoni

W końcówce meczu 1/8 fianłu mistrzostw świata z Francją (1:30 Kamil Grosicki dostał szansę gry od selekcjonera Czesława Michniewicza. Skrzydłowy Pogoni Szczecin ucieszył się z tych paru minut i miał wielką satysfakcję, bo zaliczył swój drugi udział w mundialu. Tym razem było tylko epizod, ale Biało-Czerwoni wyszli z grupy, co nie udało się cztery lata temu w Rosji.

📢 10. Bieg Mikołajkowy w Policach w bajkowych przebraniach. Sprawdźcie, kto wystartował

Bieg Mikołajkowy w Policach to nie tylko emocje sportowe, ale również dobra zabawa w świątecznym klimacie.

📢 Mieszkania jak z horroru: Najdziwniejsze pokoje w kraju. Jak można tak mieszkać? 3.12.2022

Wynajęcie mieszkania to często droga przez mękę. Wystrój mieszkań czy rozwiązania "inżynieryjne" często mogą wprawić w osłupienie. Niektóre są śmieszne, inne budzą po prostu grozę. Sprawdźcie, jakie mieszkania można wynająć w naszym kraju. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia!

📢 Ksiądz nie będzie miał wyboru. Za te grzechy nie dostaniesz rozgrzeszenia. Lista grzechów, których nie rozgrzeszy żaden ksiądz

Są takie przypadki, że ksiądz nie ma wyjścia i nie może rozgrzeszyć wiernego. Nawet, gdy ten wyzna mu grzech, żałuje i chce zadośćuczynić. I nie chodzi tu np. o zabójstwo czy zdradę. Zobacz, za jakie grzechy nie dostaniesz rozgrzeszenia.

📢 Świąteczny Pokaz Kotów Rasowych w SP 61 w Szczecinie. Celem zwrócenie uwagi na los bezdomnych zwierząt

W auli Szkoły Podstawowej nr 61 w Szczecinie odbył się Świąteczny Pokaz Kotów Rasowych "Rasowce - Dachowcom". Organizatorzy pokazu, poprzez prezentację pięknych kotów, pragnęli zwrócić uwagę na losy bezdomnych kotów i psów. Przeprowadzono również zbiórkę karmy dla zwierząt, podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie.

📢 Gratka dla fanów motoryzacji i wsparcie chorych dzieci. "OnkoMikołajki" przy rondzie Hakena w Szczecinie

Warkot silników, klasyczne i amerykańskie samochody, dania z grilla, kiermasz ciast, a także kawa i herbata na rozgrzewkę. To wszystko czekało na tych, którzy odwiedzili w niedzielne popołudnie park handlowy przy rondzie Hakena. Trwała tam charytatywna akcja "OnkoMikołajki", gdzie zbierane były środki na wsparcie oddziału onkologii i hematologii dziecięcej w klinice św. Mikołaja w Szczecinie.

📢 Momenty były, ale wracamy do domu! Polska - Francja MEMY. Zobaczcie sami!

Reprezentacja Polski przegrała z Francją 1:3 w meczu 1/8 finałów na mundialu w Katarze i wraca do domu. Nasi piłkarze walczyli dzielnie, ale umiejętności i szczęścia nie wystarczyło. W wybornej formie jak zwykle byli za to internauci. Polska - Francja MEMY. Zobaczcie sami >>

📢 10. Bieg Mikołajkowy w Policach. Tak wyglądał bieg główny i marsz Nordic Walking

540 osób uczestniczyło w biegu głównym imprezy. Uczestnicy mieli do pokonania 10 kilometrów, kto chciał mógł zrezygnować z biegu po jednej pętli. 10. Bieg Mikołajkowy odbył się pod patronatem "Głosu Szczecińskiego" i portalu gs24.pl.

📢 Police. Najmłodsi biegacze w 10. Biegu Mikołajkowym. To były emocje!

Od przedszkolaków po uczniów szkół średnich. Młodzi biegacze rozpoczęli rywalizację w ramach 10. Biegu Mikołajkowego. Maluchy biegły na dystansie 200 metrów, najstarsi mieli do przebiegnięcia 800 metrów. Na starcie stanęło ponad pół tysiąca młodych biegaczy.

📢 Tak kiedyś wyglądał Szczecin z lotu ptaka! Kojarzycie te miejsca? [ZDJĘCIA]

Dawny Szczecin jest prawie nie do poznania! Niektóre miejsca ciężko rozpoznać i odnaleźć na mapie. Zobaczcie, jak kiedyś wyglądał Szczecin z lotu ptaka!

📢 Poranny pożar w Stepnicy. Płonął dom jednorodzinny

Do pożaru domu jednorodzinnego doszło dziś nad ranem w Stepnicy. Akcja gaśnicza trwała około trzech godzin.

📢 Ruszyła naprawa uszkodzonej drogi wojewódzkiej w Łobzie. Do końca roku ma być przejezdna

Jest już wykonawca, który naprawi uszkodzoną drogę wojewódzką nr 151 w Łobzie. Jezdnia zarwała się podczas podtopień spowodowanych pęknięciem wałów na stawach hodowlanych. Droga od miesiąca pozostaje zamknięta. Wykonawca deklaruje, że do końca roku ma być przejezdna.

📢 Rolnicy.Podlasie. Gospodarstwa Gienka i Emilki z lotu ptaka. Zobacz gospodarstwa bohaterów serialu 4.12.2022

Gienek Onopiuk i jego syn Andrzej oraz Emilia Korolczuk to najpopularniejsi bohaterowie serialu Rolnicy. Podlasie. Odwiedziliśmy ich w ich gospodarstwach w Plutyczach i Laszkach. Zarówno Emilka, jak i Gienek są bardzo naturalni, cechuje ich pogoda ducha i szczerość. Te cechy doceniają widzowie show, emitowanego na kanale Focus TV. Zobaczcie ich domy!

📢 Dzieciństwo w PRL-u miało swój niepowtarzalny klimat. Przejrzyj zdjęcia archiwalne i zobacz, jak to było kilkadziesiąt lat temu!

Dzieciństwo PRL-u nie było łatwe, ale miało swój niepowtarzalny klimat, do którego wiele osób powraca dziś pamięcią, niejednokrotnie ze łzami wzruszenia. Trudny okres nakładał sporo ograniczeń, w związku z czym dzieci i młodzież nie miały tylu możliwości, ile te w czasach nam współczesnych. Kilkadziesiąt lat temu dziecko cieszyła każda zdobyta na kartkę czekolada, a wakacje spędzało się zazwyczaj w gronie rówieśników na podwórkowym trzepaku. Nie było wówczas wyjazdów za granicę, szafek wypełnionych po brzegi zabawkami oraz stylowych ubrań, ale za to rozwijały się relacje koleżeńskie, oparte na wspólnych zabawach i nauce. Obecnie, dzieci oraz młodzież spędzają mnóstwo czasu przed monitorem komputera lub smartfonu, a także na licznych zajęciach pozaszkolnych, podczas których w sposób indywidualny rozwijają swoje talenty i poszerzają wiedzę. W czasach PRL-u, do głównych miejsc spotkań pozalekcyjnych należały szkolne boiska oraz koła zainteresowań, osiedlowe podwórka, a także harcerstwo, gdzie młodzi ludzie uczyli się zaradności życiowej, postępowania zgodnie z wartościami oraz współpracy. Spójrz na zdjęcia archiwalne i zobacz, jak to było kilkadziesiąt lat temu!

📢 Rozpoczął się Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Tutaj każdy poczuje magię świąt

Od piątku wybierając się na Aleję Kwiatową, Plac Adamowicza, Plac Lotników i Deptak Bogusława w Szczecinie można poczuć prawdziwą magię świąt. Rozpoczął się bowiem Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Jak mówią organizatorzy, na odwiedzających czeka masa smakołyków i atrakcji.

📢 Uciekał przed policją bo spieszył się do sądu. Kuriozalne zatrzymanie w Szczecinie

Kuriozalny pościg miał miejsce na ulicach Szczecina. Policjanci z drogówki finalnie zatrzymali mężczyznę, który nie chciał zatrzymać się do kontroli, ponieważ był pod wpływem narkotyków i... spieszył się do sądu.

📢 Świąteczna Giełda Minerałów w szczecińskiej Netto Arenie. Święto kolekcjonerów i wielbicieli unikatów

Setki metrów blatów wypełnionych niezwykłym asortymentem, czyli kolejna edycja Giełdy Minerałów w Netto Arenie. Wystawcy z całej Polski i goście z zagranicy przedstawią: minerały, biżuterię, wyroby jubilerskie, kamienie szlachetne, rękodzieło, skamieniałości, meteoryty oraz bursztyny. Wydarzenie cieszy się po raz kolejny dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, którzy szukają świątecznych inspiracji na dekoracje. Giełda potrwa do niedzieli, wstęp w godz. 10-18.

📢 Znowu się śmieją! Najgłupsze memy o rolnikach z Podlasia. Zobacz najlepsze smieszne obrazki 3.12.2022

Znów miastowi mają ubaw. Po raz kolejny na tapetę wzięli podlaską wieś i rolników. Zobaczcie najlepsze memy i demotywatory o województwie podlaskim. Jeżeli nie brakuje Wam dystansu do naszego regionu, możecie się nieźle pośmiać. Naprawdę warto, bo niektóre propozycję rozwalają system!

📢 Dni wolne od pracy w 2023 roku. Jak wypadają święta oraz długie weekendy. Sprawdź, jak korzystnie zaplanować urlop w 2023 roku

Dni wolne od pracy w 2023 roku. W nowym roku czeka nas do przepracowania 250 dni oraz 115 dni wolnych od pracy. Ponadto przypada 13 świąt ustawowo wolnych od pracy. Aby dłużej cieszyć się wolnym od pracy w trakcie świąt lub długiego weekendu, wystarczy wykorzystać kilka dodatkowych dni urlopu. Sprawdź, jak w 2023 roku przypadają dni wolne od pracy.

📢 Bal studentów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Hanza Tower. Zobaczcie jak bawili się studenci

Studenci wydziałów Kształtowania Środowiska i Rolnictwa oraz Wydziału Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego bawili się w piątek na balu studenckim w salach Hanza Tower na piątym pietrze.

📢 Hity sprawdzianów powracają! Nauczyciele płaczą przy sprawdzaniu, a uczniowie robią sobie jaja. To lepsze niż kabarety 3.12.2022

Trwa rok szkolny 2022/2023 i przyszedł czas na pierwsze klasówki i sprawdziany. Niektóre klasy mają ich nawet po kilka w tygodniu. Kartkówek nie lubią uczniowie, ale bardzo często również nauczyciele. Wielu z nich musi się zmagać z dziwnymi i niecodziennymi odpowiedziami. Te najdziwniejsze, ale i najśmieszniejsze, zebraliśmy w naszej galerii. Wciel się na chwilę w nauczyciela i zobacz jak byś zareagował na te pomysły uczniów. Życzymy dobrej zabawy!

📢 Zdjęcia Szczecina z 2008 roku. Porównaj, jak zmieniło się miasto przez 14 lat!

Szczecin zmieniał się przez ostatnie lata. Powstało wiele nowych budynków, dróg... Niektóre miejsca jak Teatr Letni czy stadion Pogoni całkowicie zmieniły swoje oblicze. Zobaczcie archiwalne zdjęcia Szczecina z 2008 roku! Poznajecie swoje okolice?

📢 Śnieg na ulicach Szczecina. Problemy z kursowaniem komunikacji miejskiej

Pierwszy weekend grudnia przyniósł nam obfite opady śniegu, a ulice w Szczecinie ponownie zrobiły się białe. Ze śniegu ponownie nie cieszą się kierowcy, a z kłopotami zmaga się komunikacja miejska. Wiele linii jest opóźnionych.

📢 Dziki w pobliżu jednego z osiedli na Gumieńcach w Szczecinie. Mieszkańcy nie kryją obaw

Sygnały o obecności dzików w pobliżu szczecińskich osiedli spływają do straży miejskiej niemal z każdej dzielnicy. Nie inaczej jest na Gumieńcach, gdzie dziki pojawiają się w pobliżu ulicy Floriana Krygiera i Kwiatkowskiego. Mieszkańcy nie kryją obaw, bo droga jest często uczęszczana przez pieszych i rowerzystów.

📢 Wielka gala Plebiscytu Medycznego HIPOKRATES 2022. Na Zamku Królewskim główne nagrody wręczył Minister Zdrowia Adam Niedzielski

Nagrodziliśmy zwycięzców tegorocznej edycji Plebiscytu Medycznego Hipokrates 2022 w całej Polsce. Nasi Czytelnicy wybrali najbardziej cenionych i lubianych pracowników służby zdrowia z całego kraju. Laureaci plebiscytu odebrali nagrody podczas gali, która odbyła się w przepięknych i gościnnych wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie. Zwycięzcy zgodnie mówili, że to ważne wyróżnienie i gest wdzięczności za ich pracę.

📢 Jemioła nie tylko na święta. Leczy nadciśnienie i miażdżycę, uspokaja. Jakie jeszcze właściwości ma jemioła pospolita i jak ją stosować?

Jemioła, niemal na równi z choinką, jest symbolem świąt Bożego Narodzenia. Znana jest ona od wieków, a w dawnych czasach była nawet uważana za roślinę magiczną. Ten pasożytniczy krzew ma także wiele cennych dla zdrowia właściwości, o których mało kto wie. Preparaty na bazie jemioły sprawdzą się w leczeniu nadciśnienia i miażdżycy, a także w łagodzeniu objawów menopauzy czy jako środek uspokajający. Poznaj lecznicze właściwości i zastosowanie jemioły pospolitej.

📢 Po czym poznać, że oczy chorują? Objawy, które mogą oznaczać początki jaskry, zaćmy lub starczowzroczności. Na co zwrócić zwrócić uwagę?

Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów, dzięki któremu postrzegamy otaczający nas świat, jesteśmy w stanie iść prosto i zachować równowagę, a także w pewnym stopniu unikamy niektórych niebezpieczeństw. Niestety, gdy oczy zaczynają chorować, pojawia się wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Podpowiadamy, jakie symptomy mogą zwiastować pogorszenie wzroku lub jego nieodwracalne uszkodzenie.

📢 Oto polska mafia w latach 90. Luksusowe życie mafijnych bossów i gangsterów w Polsce [prywatne zdjęcia]

Drogie samochody, luksusowe rezydencje i niewyobrażalne bogactwo zdobyte dzięki haraczom, przemytowi narkotyków i korumpowaniu polityków. W latach 90. byli królami życia. Kulisy życia gangsterów ujawnił na zdjęciach Jarosław S. pseudonim Masa, jeden z kluczowych świadków w procesach Pruszkowa. Zdjęcia wykorzystane za zgodą Jarosława S. Obejrzyjcie kulisy życia polskiej mafii.

📢 Nowy oddział ginekologii onkologicznej i rekonstrukcyjnej powstał w szpitalu na Pomorzanach. 1 grudnia rozpoczął swoją działalność

W szpitalu na Pomorzanach powstał oddział ginekologii onkologicznej i rekonstrukcyjnej, w którym wykonywana będzie poprzez tzw. płaty uszypułowane rekonstrukcja narządów zdeformowanych w trakcie radykalnego leczenia. To wyjątek w skali kraju.

📢 Tak szczecinianie bawili się na imprezach w Pinokio w listopadzie. Sprawdź galerię zdjęć z klubu

Pinokio, czyli jeden z najstarszych klubów studenckich w Szczecinie z nowym rokiem akademickim wrócił na imprezową mapę naszego miasta. Przez cały listopad kilka razy w tygodniu lokal pękał w szwach, a na wydarzenia organizowane w klubie chętnie wpadali nie tylko studenci, ale i starsi imprezowicze.

📢 Śmiertelny wypadek na trasie Międzyzdroje - Wolin. 70-latek stanie przed sądem

70-latek stanie przed sądem oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku na trasie Międzyzdroje -Wolin.

📢 Grudniowe wydanie MM Trendy już w sieci. Czytaj online i sprawdź dostępność w mieście

Nowe wydanie MM Trendy jest już dostępne w sieci, a także w mieście. Magazyn można znaleźć stacjonarnie w ponad 200 punktach w mieście. Listę dystrybucji znajdziecie poniżej.

📢 Kartki świąteczne z życzeniami do pobrania za darmo. Życzenia bożonarodzeniowe gotowe do wysłania mailem, przez SMS, Messengera lub WhatsApp

Mamy dla was gotowe propozycje kartek świątecznych z życzeniami na Boże Narodzenie. Można wysłać je rodzinie i bliskim mailem, przez SMS, Messengerem lub WhatsAppem. Spraw radość swoim przyjaciołom i członkom rodziny. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

📢 Rozpoczęło się oczyszczanie i pogłębianie Jeziora Słonecznego na Gumieńcach. Mieszkańcy apelują, aby zrobić jak najwięcej

Jezioro Słoneczne od kilku dni stopniowo odsłania swoje oblicze, które skryło się pod obrastającą je roślinnością. Wody Polskie, będące odpowiedzialne za zbiornik, zleciły usunięcie nadmiaru roślinności i pogłębienie jeziora. Ma to zapobiec ewentualnym powodziom i zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, którzy entuzjastycznie odnoszą się do prowadzonych prac.

📢 Takie były kiedyś zimy w Szczecinie i regionie. Sprawdźcie na archiwalnych zdjęciach i przypomnijcie sobie klimat sprzed lat

Zima? Kiedyś to była zima w Szczecinie. Na archiwalnym zdjęciach przypominamy, jak zima paraliżowała komunikację miejską oraz jak zamarzał Bałtyk. Sprawdźcie i przypomnijcie sobie ten klimat sprzed lat.

📢 Największe powiaty województwie zachodniopomorskim. Który jest na szczycie? TOP 21 powiatów w Zachodniopomorskiem [RANKING]

GUS niedawno opublikował kolejne dane dotyczące polskiej ludności. Pojawiły się też informacje o tym, ilu mieszkańców mieszka w Zachodniopomorskiem. A jak klasyfikują się poszczególne powiaty? Który jest najmniejszy?

📢 Szczecińskie Prawobrzeże na zdjęciach sprzed prawie 100 lat. Zobacz, jak kiedyś wyglądała ta część Szczecina na archiwalnych fotografiach

Kilkanaście archiwalnych zdjęć umożliwi podróż w czasie do miejsc, w których żyli dawni mieszkańcy prawobrzeżnych miejscowości, a dziś osiedli Szczecina.

📢 Szczecińskie Niebuszewo prawie sto lat temu miało zupełnie inny klimat... Zobacz archiwalne zdjęcia

Dziś trudno w to uwierzyć, ale 100 lat temu szczecinianie chętnie wybierali się na wycieczkę do Gocławia, żeby wejść na wieże widokowe czy zjeść coś smacznego w miejscowych kawiarniach czy restauracjach...

📢 Wyjątkowe nagrobki i pomniki na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Tu warto się na chwilę zatrzymać [ZDJĘCIA]

Szczeciński Cmentarz Centralny to największa nekropolia w Polsce, a w Europie trzecia. To także jeden z najpiękniejszych zielonych zakątków miasta. Przy okazji Wszystkich Świętych pokazujemy w galerii kilka wyjątkowych miejsc zadumy i pamięci, czyli zabytkowe i niezwykłe nagrobki oraz pomniki z Cmentarza Centralnego w Szczecinie.

📢 Zdjęcia Szczecina sprzed 20 lat! Tak wyglądaliśmy my i nasze miasto w 2002 roku [ZDJĘCIA]

A pamiętacie jeszcze szczeciński fast food z Mik Maka, dziewczyny (i nie tylko!) w butach Buffalo, jelcze i hotel Arkona? Cofnijmy się w czasie o 20 lat i zobaczmy, jak wyglądał Szczecin w 2002 roku!

📢 Wnętrza Hanza Tower. Byliśmy w środku! Zobacz te bogate wnętrza [ZDJĘCIA]

Choć Hanza Tower na wiosnę tego roku otrzymał pozwolenie na użytkowanie, to nie wszystko jeszcze w jego wnętrzach jest gotowe. Teraz budynek aż huczy od odgłosów wiertarek i młotów pneumatycznych. To właściciele prawie 500 mieszkań szykują je dla swoich gości, przede wszystkim licząc na wynajem.

📢 Widok na Szczecin z ostatniego piętra Hanza Tower. Zobaczcie to na ZDJĘCIACH

Ten budynek stojący w samym centrum Szczecina już w czasie budowy wywoływał emocje. Dziś emocje wywołują ceny apartamentów w Hanza Tower. Ale niemniejsze wrażenie robią widoki z tarasu na Szczecin.

📢 Przestępcy poszukiwani w Zachodniopomorskiem Znasz ich? Skontaktuj się z policją!

Co jakiś czas zachodniopomorska policja aktualizuje zbiór osób poszukiwanych w województwie. Prezentujemy nazwiska i listy gończe

📢 Memy na Boże Narodzenie. Najlepsze śmieszne obrazki i zdjęcia na święta

W Internecie czuć już magię świąt. Widzieliście już zabawne memy świąteczne? Zebraliśmy dla Was najśmieszniejsze obrazki i zdjęcia na Boże Narodzenie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Ireneusz Zyska - skrót

iPolitycznie - Ireneusz Zyska - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński