MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prasówka 21.06.2024 - najważniejsze wydarzenia. Przygotowaliśmy przegląd prasy z wczoraj

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 20.06. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Te polskie banknoty stracą ważność w 2024 roku. Oto pieniądze, którymi nie zapłacisz za zakupy, rachunki czy mandaty!”?

Prasówka 21.06: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Te polskie banknoty stracą ważność w 2024 roku. Oto pieniądze, którymi nie zapłacisz za zakupy, rachunki czy mandaty!

Oto banknoty, które stracą ważność w 2024 roku. Może się okazać, że w portfelu posiadasz banknoty, którymi nie można płacić. Mowa tutaj o pieniądzach zniszczonych i uszkodzonych. Tracą one ważność i żaden sklep ich nie przyjmie. Sprawdź, jakie banknoty stracą ważność w 2024 roku!

Nie przegap promocji!

📢 Oto osoby, które mogą jechać za darmo do sanatorium. Jakie warunki trzeba spełnić? Sprawdź, kto znalazł się na liście!

Oto osoby, które nie zapłacą za pobyt w sanatorium. Warunkiem jest otrzymanie skierowania od lekarza z Narodowego Funduszu Zdrowia. Wystawiony dokument musi zawierać szczegółowe uzasadnienie decyzji, na tej podstawie dobrany będzie odpowiedni rodzaj leczenia oraz miejsce, w którym kuracjusz będzie przebywał. Zobacz w naszej galerii, kto może skorzystać z sanatorium za darmo!

📢 To koniec 800 plus! Tym rodzicom odebrane zostanie świadczenie rodzinne. Oto kiedy nie dostaniesz pieniędzy na dziecko? Sprawdź!

Tym rodzicom zostanie odebrane świadczenie rodzinne 800 plus. W Polsce rodzice mogą liczyć na szereg form wsparcia finansowego. Świadczenie to, ma na celu poprawić sytuację materialną rodzin. Rodzice dziecka mogą liczyć np. na becikowe, kosiniakowe czy też zasiłek wychowawczy. Świadczenie nie należy się jednak wszystkim. Sprawdź, komu może zostać odebrane 800 plus!

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 21.06: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Rzadkie monety z PRL poszukiwane przez kolekcjonerów. Sprawdź, które są najdroższe i ile można za nie zarobić!

Stare, rzadkie i najcenniejsze monety z PRL. Pieniądze z tego okresu, są teraz warte nawet kilkaset razy więcej, niż w dniu ich pojawienia się na rynku. Najczęściej poszukiwane monety przez kolekcjonerów są bardzo rzadkie i mają długą historię. Wartość kolekcjonerska niektórych pieniędzy robi ogromne wrażenie. Jakie numizmaty są teraz najcenniejsze? Aukcje z monetami z PRL z roku na rok biją kolejne rekordy popularności. Za te monety kolekcjonerzy są w stanie zapłacić krocie! Sprawdź koniecznie, bo może masz je w domu!

📢 Najlepsze memy o motocyklistach. Zobacz, jak Internauci żartują z miłośników motocykli 20.06.2024

Oto najlepsze memy o motocyklistach. Dlaczego o nich przypominamy? Bo słoneczna, wiosenna pogoda zagościła na dobre, a wraz z nią na ulicach pojawili się oni - motocykliści. Wyciągnęli swoje maszyny z garaży, odkurzyli je i pojawili się na naszych drogach. Ich przejazdy w jednych budzą podziw, w innych respekt, a jeszcze w innych - zdenerwowanie. A jaki sposób w memach pokazywani są motocykliści? To zależy od tego, kto je tworzy. Zobacz naszą fotogalerię memów o motocyklistach.

📢 S10 ze Szczecina do Piły mamy pojechać w 2028 roku

Trzy z ośmiu umów na budowę S10 w naszym województwie są już podpisane. 20 czerwca Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na realizację odcinka Cybowo-Łowicz Wałecki o długości 16 km. Wartość umowy to 592 mln zł.

📢 Przedszkolaki zatańczyły poloneza na zakończenie nauki w przedszkolu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Przedszkolaki zatańczyły poloneza przed szczecińskim magistratem w ramach wydarzenia pn. „Pierwszy dzienniczek ucznia” stanowiącego symboliczne pożegnanie się przedszkolnych starszaków ze swoimi dotychczasowymi placówkami.

📢 Wesołe miasteczko powraca na Łasztownię. Jakie atrakcje przygotowano?

Wraz z początkiem wakacji na szczecińską Łasztownię wraca wesołe miasteczko. Co przygotowano w tym roku?

📢 BABCIA Agnieszka Chylińska. Tak wygląda gwiazda! Dziś trudno ją poznać w takim wydaniu irokez, jeżyk, dredy... Chylińska i jej metamorfozy

Wszystkie twarze Agnieszki Chylińskiej! Artystka na Instagramie zaskakuje swoich fanów zdjęciami. M.in. swoich stylizacji. Przy okazji premiery teledysku do trzeciego singla z albumu "Never ENDING Sorry" przeszła sporą metamorfozę. Zresztą nie po raz pierwszy. Sprawdźcie, w kogo tym razem wcieliła się gwiazda.

📢 1000 zł dodatku do wynagrodzenia od lipca! Pieniądze może otrzymać każdy. Jakie są warunki? 20.06.2024

Rada Ministrów przyjęła opracowane przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej programy finansowania dodatków do wynagrodzeń dla pracowników. Już od 1 lipca pracownicy będą mogli liczyć na 1000 zł dodatku do swojej pensji. Jak otrzymać świadczenie?

📢 Co wydarzyło się na ul. Bydgoskiej w Stargardzie? Zachowanie policjanta sprawdzają przełożeni i prokuratura

Prokuratura wyjaśni, czy jeden z funkcjonariuszy policji w Stargardzie nie przekroczył uprawnień podczas interwencji z udziałem rozebranego mężczyzny, który wtargnął na cudzą posesję.

📢 Osoby o tym imieniu piją najwięcej alkoholu. Kto znalazł się na liście? 20.06.2024

Nasze imiona odpowiadają za wiele naszych cech charakteru. Zobaczcie zatem, kto pije najwięcej alkoholu. Pamiętajcie, że alkohol szkodzi zdrowiu i jest tylko dla osób pełnoletnich!

📢 Kolekcjonerzy poszukują wyjątkowych antyków. Unikalne przedmioty do kupienia w internecie. Masz je w domu? 20.06.2024

Unikalne antyki poszukiwane przez kolekcjonerów mogą zapewnić Wam dużo pieniędzy. Możemy na nich zarobić fortunę. Często nie mamy świadomości, że przedmioty posiadane w domu warte są dużo pieniędzy. Oto unikalne antyki poszukiwane przez kolekcjonerów. Sprawdźcie, za ile możecie je sprzedać!

📢 Te znaki zodiaku będą szczęśliwe w 2024 roku? To będzie wspaniały rok. Co czeka cię w 2024 roku? 20.06.2024

Czy możesz liczyć na szczęście w miłości? Jaki będzie rok 2024 w sferze zawodowej? Które znaki zodiaku będą szczęśliwe w 2024 roku? Sprawdź nasz horoskop na nowy rok i dowiedz się, jakie jest Twoje przeznaczenie.

📢 Te imiona przyciągają pieniądze. Sprawdź, czy twoje imię ma szczęście w finansach [LISTA] 20.06.2024

Imiona odgrywają najbardziej znaczącą rolę w naszym życiu. Kształtują cechy naszej osobowości. Imiona od dawna mają przypisywany szereg znaczeń. Co nasze imiona mówią o finansach w naszym życiu? Sprawdź, czy twoje imię ma szczęście w finansach.

📢 Radni zdecydowali. Strefa czystego transportu w Szczecinie powstanie, a może nie powstanie

Jest zielone światło do rozpoczęcia prac nad utworzeniem w Szczecinie strefy czystego transportu (SCT). Sprawa wzbudza sporo emocji. Zarówno przeciwnicy i jak i zwolennicy wskazują przykład Niemiec.

📢 Był bohaterem meczu z Holandią. Tak żyje Adam Buksa. Jego żoną jest piękna modelka [ZDJĘCIA] 20.06.2024

Adam Buksa jest jednym z najlepszych polskich napastników. W reprezentacji Polski zanotował 16 występów i strzelił już 7 goli - w tym jedną na EURO 2024 w meczu z Holandią. Jego ukochaną jest piękna modelka. Zobaczcie jak żyje Adam Buksa!

📢 Uwaga na te numery telefonów! Nigdy ich nie odbieraj i nie oddzwaniaj. Możesz stracić pieniądze 20.06.2024

Oszuści nie próżnują i wymyślają kolejne metody "jak zarobić" pieniądze kosztem niewinnych osób. Wystarczy, że jedynie odbierzemy połączenie z tych numerów, a stracimy duże pieniądze. Sprawdź jakich połączeń unikać i z jakich numerów nie odbierać telefonu.

📢 Kultowe słodycze z lat 90. Niezapomniane słodkości z dzieciństwa. Każdy się nimi zajadał! 20.06.2024

Czy pamiętacie czasy, kiedy prosiliście swoją mamę o dwa złote i biegliście do osiedlowego sklepu po słodycze? Za tak niewielką sumę można było kupić całkiem sporo słodyczy! Na pewno niektórym zaszklą się za chwilę oczy. Zapraszamy na podróż w czasie.

📢 Pamiętasz te rzeczy i sceny z PRL-u i początku lat 90.? Wiele osób wspomina ten okres z nostalgią! Sprawdź! 20.06.2024

Pamiętasz te rzeczy i sceny z czasów PRL? Dorastając w latach 90. na pewno pamiętasz jak wtedy wyglądały ulice, sceny z życia, a tym bardziej zwykłe przedmioty codziennego użytku. Wiele osób bardzo dobrze wspomina tamten okres. Czy uważasz, że tamte czasy były lepsze od tych, które mamy teraz? A może jest wręcz odwrotnie? Przejdź do galerii i sprawdź, czy pamiętasz życie w czasach PRL!

📢 Kobiety o tych imionach mają dobry charakter i piękną osobowość. Sprawdź znaczenie imion 20.06.2024

Czy imię nadane przy narodzinach może zdefiniować życie człowieka? Czy może wpłynąć na jego rozwój, na jego osobowość, charakter? Są osoby, które imionom nadają duże znaczenie.

📢 Najbardziej wredne osoby! Osoby o tych imionach potrafią być złośliwe. Sprawdź kto znalazł się na liście 20.06.2024

Od dawna ezoterycy interesują się związkiem między imionami a naszymi predyspozycjami. Imię wpływa na naszą osobowość. Według niektórych teorii istnieją imiona, które są kojarzone z nerwowością. Sprawdziliśmy to i przygotowaliśmy listę imion, które są najbardziej nerwowe.

📢 Dzieci o tych imionach są najmądrzejsze. Oni wyrosną na przyszłych geniuszy. Sprawdź listę 20.06.2024

Wybierając imię dla dziecka, rodzice myślą o tym, aby było ładne, brzmiało i pasowało do nazwiska. Czy mają świadomość, że przy takim wyborze decydują również o mądrości malucha? Sprawdź, które dzieci wyrosną na prawdziwych geniuszy.

📢 Osoby o tych imionach odnoszą sukcesy finansowe. Sprawdź, kto może być wkrótce bogaty [LISTA] 20.06.2024

Niektóre imiona odpowiadają szczególnym cechom charakteru, które gwarantują m.in. pewność siebie, silną osobowość, sukces zawodowy, również na tle finansów. Postanowiliśmy sprawdzić znaczenie żeńskich i męskich imion i wybrać te, które odnoszą sukcesy finansowe.

📢 Rzeczy z PRL-u dziś warte fortunę! Kolekcjonerzy wydają na nie gigantyczne pieniądze. Sprawdź co można sprzedać 20.06.2024

Trwa prawdziwy szał na meble i przedmioty z czasów PRL-u. Poszukują ich właściciele muzeów, a także prywatni kolekcjonerzy. Ceny niektórych z nich sięgają na popularnych portalach aukcyjnych nawet kilku tysięcy złotych. Macie te rzeczy w swoich domach? Mogą być sporo warte, a fortuna czeka. Sprawdźcie w naszej galerii!

📢 Teściowe z piekła rodem! Kobiety o tych imionach to najgorsze teściowe [LISTA IMION] 20.06.2024

Teściowa, druga matka przez jednych uwielbiana, a przez innych nienawidzona. Żarty o teściowych wciąż są jednymi z najpopularniejszych. Sprawdźcie w naszej galerii imiona najgorszych teściowych.

📢 Te kobiety są najlepszymi żonami. Osoby o tych imionach to świetne partnerki, żony. Znaczenie imion 20.06.2024

Oto lista imion kobiet, które są kandydatkami na idealną żonę. Kochającą, czułą, wrażliwą, a jednocześnie świetną organizatorkę życia domowego, gospodynię. Czy dziś wierzymy, że imiona mają funkcje magiczne i mogą determinować charakter człowieka? Zobacz listę kobiet, które są świetnymi żonami.

📢 Żony o tych imionach są najbardziej zrzędliwe. To koszmar każdego męża. Ciągle mają pretensje, są wścibskie i podejrzliwe 20.06.2024

Czy imiona mają jakieś znaczenie i niosą za sobą ładunek cech, które predysponują daną osobę do takich a nie innych zachowań? Od setek lat ludzie zadają sobie takie pytania. Co na ten temat twierdzą ezoterycy? Oni nie mają wątpliwości - każde imię nosi ze sobą zespół charakterystycznych cech, wyjątkowych dla osoby, która je nosi. Jak przekłada się to na stosunki damsko - męskie? Zobaczcie które imiona żeńskie są najgorsze dla żon. To one z kochanych narzeczonych zmieniają się w wiecznie marudzące żony.

📢 Masz te banknoty? To prawdziwe skarby! Za jeden możesz otrzymać kilka tysięcy złotych! [ZDJĘCIA] 20.06.2024

O tym, że monety potrafią być warte fortunę, wiemy wszyscy. A banknoty? Mało z nas zdaje sobie sprawę, że mogą kosztować krocie. Zobacz galerię i sprawdź, czy w twoim domu nie kryją się banknoty, które znacząco powiększą objętość portfela!

📢 Niewielu Polaków wie o tym dodatku. Można zyskać 550 zł, bez względu na wiek! Decyzja w ciągu miesiąca 20.06.2024

553,30 zł miesięcznie to specjalny dodatek wypłacany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jego wysokość jest stała, ale podlega on corocznej waloryzacji. Aby go otrzymać, trzeba spełniać specjalne warunki. Wyjaśniamy szczegóły.

📢 2760 zł ekstra dodatku dla emerytów! Zobacz jak uzyskać dodatkowe pieniądze dla seniorów 20.06.2024

Pieniądze to kwestia ważna nie tylko dla emerytów. Dodatkowe świadczenie w dobie szalejącej inflacji jest niczym spełnienie marzeń osób planujących miesięczny budżet. Seniorzy mogą otrzymać 230 zł miesięcznie do końca życia. Rocznie daje to aż 2760 zł! Sprawdź jak uzyskać dodatkowe świadczenie.

📢 Dodatek 550 zł otrzymywany bez względu na wiek! Musisz się śpieszyć, czas jest ograniczony. Sprawdź szczegóły 20.06.2024

Tych pieniędzy nie można zignorować. Aby otrzymać dodatkowe pieniądze, należy złożyć jeden prosty wniosek i Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie musiał wypłacić pieniądze. Natomiast czas jest ograniczony. W naszej galerii znajdziesz wszystkie potrzebne informacje dotyczące dodatku w wysokości 550 zł od ZUS.

📢 Najśmieszniejsze MEMY o kotach. Leniwe, słodkie i prześmieszne. Te memy rozbawią was do łez! 20.06.2024

Memy o kotach niejednego potrafią rozśmieszyć do łez. Właściciele kotów doskonale zdają sobie sprawę, że koty to nieprzewidywalne stworzenia. Potrafią przewrócić dom do góry nogami. Memy o kotach idealnie ukazują ich prawdziwą naturę.

📢 Rekordowe świadczenia dla seniorów w 2024 roku! Najnowsze wyliczenia emerytur 20.06.2024

Takiego roku ZUS jeszcze nie miał. Seniorów w 2024 roku prawdopodobnie czekają dwie waloryzacje emerytur, ponadto otrzymają "trzynastkę", a wczesną jesienią "czternastkę". Sprawdź najnowsze wyliczenia emerytur w 2024 roku.

📢 Dostaniesz 5500 zł jeżeli jesteś z tego rocznika! Pieniądze już trafiają na wasze konto 20.06.2024

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że 13 i wprowadzona ostatnio na stałe 14 emerytura, to nie jedyne dodatkowe świadczenia, które przysługuje seniorom. ZUS może wypłacić ekstra nawet ponad 5500 zł. Należy spełnić zaledwie jeden warunek.

📢 Szczecin w 2011 roku to było kompletnie inne miasto! Cofnijmy się w czasie o 13 lat [ZDJĘCIA] 20.06.2024

We wrześniu 2011 roku, po raz pierwszy do Szczecina zawitały kamery Google Street View. Co zobaczyły? Oj, nie zawsze były to piękne widoki.

📢 Małżeństwa mogą zacząć chłodzić szampany! Wyjaśniamy czym jest 500 plus dla małżeństw. Kiedy otrzymasz? 20.06.2024

500 plus dla małżeństw z długim stażem? Jakie są zasady przyznawania dodatku, którego projekt powstał z inicjatywy obywateli? Czy program "Małżeństwo+" zacznie już wkrótce obowiązywać? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.

📢 Ogródki działkowe ROD na sprzedaż w Szczecinie. To idealny zakup na wiosnę [OGŁOSZENIA] 20.06.2024

Działki ogrodnicze na wiosnę cieszą się bardzo dużym wzięciem. W Internecie nie brakuje ogłoszeń o sprzedaży takich działek. Co wpływa na cenę? Najczęściej jest to lokalizacja i stan ogólny ogródka działowego. Ile kosztują działki ogrodnicze w Szczecinie? Sprawdziliśmy.

📢 Nowa forma wsparcia dla seniorów już niedługo. Czym jest bon senioralny i ile wyniesie? 20.06.2024

Dużą pomoc dla seniorów i ich rodzin szykuje jeszcze w tym roku. Bon senioralny ma być wyjątkowo jasno określonym przywilejem. Projekt ustawy dotyczącej bonu dla seniorów ma być przedstawiony w pierwszych stu dniach nowego rządu.

📢 500 plus dla emerytów. Seniorzy będą zadowoleni! Po zmianach ZUS więcej osób otrzyma świadczenie 20.06.2024

500 plus dla seniora może stanowić znaczącą pomoc finansową wypłacaną co miesiąc. Od stycznia 2024 roku zmieniły się kryteria decydujące o jego przyznaniu. Komu przysługuje i jak otrzymać dodatek? Wyjaśniamy w tekście.

📢 Komornik zajmie więcej Twojego wynagrodzenia! Ważne zmiany dla dłużników już obowiązują 20.06.2024

Od stycznia 2024 roku nastąpiła ważna zmiana dotycząca zajęć komorniczych z konta bankowego. Ile komornik będzie mógł zająć pieniędzy z naszego konta? Co z dłużnikami alimentacyjnymi?

📢 Te osoby mają wysokie IQ! 30 cech charakteryzujące osoby inteligentne [LISTA] 20.06.2024

Inteligencja nie jest wyłącznie kwestią wyniku w teście IQ. Obejmuje również umiejętności interpersonalne, zdolność do szybkiego adaptowania się do zmieniających się okoliczności oraz doświadczenie. Oto 30 nieoczywistych cech osoby inteligentnej!

📢 Majówka w szczecińskim klubie Pinokio. Klubowicze bawili się do samego rana [ZDJĘCIA] 20.06.2024

Co za noc! W majówkę w klubie Pinokio była kosmicznie i naprawdę bardzo gorąco! Tłumy szalały na parkiecie. Tej imprezy nie zapomną nigdy. Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii.

📢 Tyle zapłacimy za prąd od lipca 2024. Znamy już maksymalną cenę po nowej ustawie. Ile zapłacimy więcej? 20.06.2024

Rząd opublikował projekt ustawy o bonie energetycznym i zmianie niektórych innych ustaw. Ile zapłacimy za prąd w drugiej połowie 2024 roku i jak będzie wyglądał bon energetyczny? Policzyliśmy, ile więcej zapłaci przeciętne gospodarstwo domowe!

📢 Dodatek do emerytury wzrósł do prawie 1800 zł! Jak go otrzymać? Warunek jest banalnie prosty 20.06.2024

To świadczenie dla seniorów wzrosło od marca do 1780,96 zł. Jest to jeden z ubocznych efektów marcowej waloryzacji emerytur. Jak je otrzymać? Warunek jest prosty.

📢 Firmy rekrutują! Najnowsze oferty pracy ze Szczecina i regionu. Mnóstwo wakatów w różnych branżach 20.06.2024

Poszukujesz nowej pracy w Szczecinie i regionie? Sprawdź, jakie oferty pracy wpłynęły w ostatnich dniach do Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinie.

📢 Gorąco na parkiecie w szczecińskim Pinokio. Tak bawili się mieszkańcy! [ZDJĘCIA] 20.06.2024

Zobaczcie, jak w ostatnich tygodniach bawili się mieszkańcy Szczecina na imprezach w Pinokio. Działo się na parkiecie!

📢 Najśmieszniejsze MEMY o rowerzystach. Najbardziej rozśmieszą kierowców... i nie tylko! [MEMY] 20.06.2024

Rowerzyści, kolarze amatorzy, miłośnicy dwóch kółek... W Polsce jest ich coraz więcej, ewidentnie zrobiła się moda na rowery. I czym bardziej rowerzyści widoczni są ulicach, czym więcej pojawia się ścieżek rowerowych, tym częściej ich użytkownicy stają się obiektem żartów, szyderstw. Do tego ten nieustający konflikt rowerzyści kontra kierowcy samochodów. Zobacz najlepsze MEMY!

📢 Licytacje komornicze mieszkań w Szczecinie. Właściciele tych nieruchomości nie dali rady [ZDJĘCIA] 20.06.2024

Najnowsze ogłoszenia licytacji mieszkań od komornika w Szczecinie. Licytacja komornicza to dobra okazja na zaoszczędzenie pieniędzy. Sprawdź oferty od komornika. Zobacz nieruchomości, które będą licytowane w najbliższym czasie przez komorników w Szczecinie.

📢 Twoja emerytura wzrośnie od 1 czerwca o 500 zł! Musisz spełnić jeden prosty warunek 20.06.2024

Zapowiadana na czerwiec waloryzacja emerytur może okazać się bardzo korzystna dla niektórych osób pobierających świadczenia. Wysokość świadczenia może wzrosnąć nawet o 500 zł!

📢 MEMY o działkowcach, że aż zamarzysz o grillu! Urlop spędzam na... RODOS [ZOBACZ MEMY] 20.06.2024

Te memy o działkowcach i ogródkach sprawią, że już teraz spakujesz torbę i pojedziesz rozpalić grilla. Wakacje i urlop spędzasz w tym wyjątkowym miejscu? Przed nami słoneczny weekend, więc trzeba to dobrze wykorzystać! Tegoroczne wakacje spędzisz na "rodzinnych ogródkach działkowych otoczonych siatką"?

📢 Kobiety o tych imionach są wredne i zawistne. Lepiej trzymaj się od nich z daleka! 20.06.2024

Znawcy znaczenia imion uważają, że kobiety o konkretnych imionach mają trudniejszy charakter niż inne, często są złośliwe, a nawet wręcz wredne. Sprawdź naszą listę!

📢 Przed emeryturą należy ci się jeszcze jedno świadczenie. Możesz otrzymywać nawet 1600 zł miesięcznie 20.06.2024

Emeryci mają zapewnianą pomoc w postaci trzynastych i czternastych emerytur oraz różnych dodatków. Mało kto wie, że osoby w wieku przedemerytalnym również mogą starać się o dodatkowe świadczenie. Nim przejdą na emeryturę mogą dostać aż 1600 zł. Jak uzyskać dodatkowe pieniądze? Sprawdź szczegóły!

📢 Najśmieszniejsze memy o żonach. Zobacz z jakich zachowań żon śmieją się Internauci. Będziesz śmiał się do łez! 20.06.2024

Relacje damsko-męskie często są tematem żartów, szczególnie te na linii mąż - żona. Nic więc dziwnego, że często pojawiają się w memach publikowanych w internecie. Tym razem skupiliśmy się na memach na temat żon. Co takiego śmiesznego potrafi być w żonach? Choć trzeba też przyznać, że czasami rikoszetem dostaje się także mężom. Sprawdźcie w wybranych przez nas memach.

📢 Jesteś w związku małżeńskim? Czeka cię duży zastrzyk gotówki! Do zgarnięcia nawet 8 tys. złotych! 20.06.2024

Już wkrótce pary z długoletnim stażem mogą otrzymać dodatkowe świadczenie. Do uzyskania będzie od 5 do nawet 8 tys. złotych! Poznaj szczegóły dotyczące projektu.

📢 Te osoby muszą zwrócić 13. emeryturę. ZUS wydał ważny komunikat odnośnie "trzynastki" 20.06.2024

W kwietniu 2024 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił tzw. 13. emeryturę ponad 8,5 milionom Polaków. Okazuje się jednak, że część z nich powinna zwrócić otrzymane pieniądze. ZUS wydał w tej sprawie ważny komunikat.

📢 Najlepsze MEMY o kobietach. Kobieta ma zawsze rację? Domyśl się! Takie są kobiety. Te śmieszne obrazki rozbawią Cię do łez! 20.06.2024

Żarty oraz MEMY o kontaktach między kobietami i mężczyznami z pewnością należą do tych najpopularniejszych. Dlaczego tak się dzieje? Kobiety i mężczyźni na wiele tematów mają zupełnie inne zdanie, mają inne podejście do życia. Kobiety często są uważane za te dojrzalsze i do których należy ostateczne zdanie. Wszak... kobieta ma zawsze rację! Doskonale wiedzę o tym internauci, którzy z przymrużeniem oka patrzą na relacje damsko-męskie. Jakie są kobiety okiem internautów? Zobaczcie najlepsze MEMY o kobietach!

📢 Kobiety o tych imionach piją najwięcej alkoholu. Sprawdź znaczenie Twojego imienia [LISTA] 20.06.2024

Według tego, co przekazują nam ezoterycy, imię jakie nosimy ma odpowiada poszczególnym cechom naszego charakteru, a także skłonnością, w tym do spożywania alkoholu. Kto wśród kobiet sięga po niego najczęściej?

📢 Korzystasz z wody? Czeka cię 500 złotych mandatu. Sprawdź, zanim zapłacisz karę 20.06.2024

W Polsce trwa susza, która wpływa na wszystkie regiony kraju. Lokalni urzędnicy są zmuszeni do wprowadzania rygorystycznych zakazów dotyczących wykorzystania zasobów naturalnych. Za nieprzestrzeganie tych zaleceń można otrzymać wysokie mandaty.

📢 Oni nie płacą na własne dzieci! Policja szuka alimenciarzy ze Szczecina i regionu [ZDJĘCIA] 20.06.2024

Zachodniopomorska policja poszukuje kilkudziesięciu osób ze Szczecina i regionu, które uchylają się od płacenia alimentów. Sprawdź, kto z Twojej okolicy jest poszukiwany.

📢 Seniorzy! Duża podwyżka emerytury. Taka będzie waloryzacja emerytury w 2025 roku [WYLICZENIA] 20.06.2024

W czwartek rząd poinformował o planowanym na 2025 r. wskaźniku waloryzacji emerytur i rent. Podwyżki będą sporo niższe niż w tym roku. Na jakie kwoty będą mogli liczyć emeryci?

📢 Zbliża się wypłata 14. emerytury. Ile i kiedy emeryci dostaną "czternastkę" na swoje konto? [TABELA WYLICZEŃ] 20.06.2024

  1. emerytura to dodatkowe świadczenie pieniężne wypłacane raz w roku. Trafia ono do emerytów, a także rencistów i wszystkich osób, które mają prawo do jednego ze świadczeń długoterminowych. Ile wyniesie ”czternastka” w 2024 roku oraz kiedy będzie wypłacona?

📢 Tak żyje Katarzyna Pakosińska, najpopularniejsza artystka kabaretowa. Sprawdź jej prywatne zdjęcia! 20.06.2024

Katarzyna Pakosińska to niekwestionowana królowa polskiej sceny kabaretowej. Obdarzona wyjątkową urodą i... zaraźliwym śmiechem jest ulubienicą miłośników kabaretów. Jak żyje Katarzyna Pakosińska? O tym możemy się dowiedzieć m.in. ze zdjęć zamieszczanych na jej profilu na Instagramie. Sprawdźcie te zdjęcia!

📢 Renta wdowia i socjalna 2024. Nowe zasady przyznawania i zmiana kwoty? 7 600 złotych dla wdowy! Mamy wyliczenia! 20.06.2024

Kto będzie mógł otrzymać pieniądze z renty wdowiej w 2024 roku? Renta wdowia ma być wypłacana jeszcze w tym roku. Na jakich zasadach Polacy będą mogli uzyskać pieniądze? Celem obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o rencie socjalnej jest podniesienie renty do kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę. Osoby niepełnosprawne zaczęły prowadzić dyskusję na wielu płaszczyznach. Sprawdź, jakie zmiany wejdą w życie w związku z rentą socjalną.

📢 Radni wkrótce będą decydować, czy działki w centrum Szczecina trafią pod młotek

Mimo sprzeciwu mieszkańców i niektórych radnych, miasto nie zrezygnuje ze sprzedaży działek rekreacyjnych w centrum miasta. Wiemy, jak idą przygotowania.

📢 Tramwaje wracają na Krzekowo. Nowości dla pasażerów i kierowców

24 czerwca nowym odcinkiem ulicy Sosabowskiego pojadą samochody, a 29 czerwca dla ruchu tramwajowego zostanie otwarte torowisko. "Piątka" i "Siódemka" wracają do normalnej pracy. Niestety pasażerowie - na razie - nie będą mogli korzystać z nowych przystanków "Krzekowo".

📢 Prokurator żąda 5 lat więzienia za złamanie matce kręgosłupa wersalką. Obrońca - uniewinnienia. Koniec procesu w Sądzie Okręgowym w Słupsku

W środę przed Sądem Okręgowym w Słupsku zakończył się proces 34-letniego Sławomira T., oskarżonego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad matką oraz złamanie jej kręgosłupa. Prokurator domaga się 5 lat więzienia. Obrońca – uniewinnienia z powodu wielu wątpliwości.

📢 Festiwal Tańca w Ogrodach Śródmieście już w najbliższy weekend

Ogrody Śródmieście przygotowały dwa dni pełne tańca, muzyki i niesamowitych wrażeń. Po raz pierwszy w sobotę i niedzielę będzie się odbywał Festiwal Tańca.

📢 Ponad 120 osób zatruło się salmonellą w ośrodku wczasowym w Pogorzelicy

W jednym z ośrodków wczasowych w Pogorzelicy w weekend doszło do masowego zatrucia pokarmowego. Szczeciński sanepid poinformował w środę, że powodem zatrucia była salmonella. Zachorowały 122 osoby, osiem wymagało hospitalizacji.

📢 Deweloper postawi budynek przy ul. Szymanowskiego mimo protestów. Takich problemów w mieście może być dużo więcej

Takich tłumów jak w środę na komisji ds. budownictwa i mieszkalnictwa Rady Miasta Szczecina, która odbyła się w magistracie, dawno nie było na żadnej komisji radnych.

📢 Kłopoty z zielenią na Golęcinie. Uschnięte krzaki obok przystanku PKP

Przystanek jeszcze nie zaczął działać, a zieleń już zdążyła uschnąć. To rejon ulicy Świętojańskiej, tuż obok powstającego przystanku Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej Golęcino.

📢 Bartosz Klebaniuk odchodzi z Pogoni Szczecin. Będzie grał w I lidze

Od nowego sezonu Bartosz Klebaniuk będzie reprezentował barwy I-ligowego Znicza Pruszków. 22-letni bramkarz odchodzi z Pogoni w ramach transferu definitywnego.

📢 Najlepsi uczniowie szczecińskich szkół otrzymali stypendia prezydenta [ZDJĘCIA]

371 szczecińskich uczniów odebrało Nagrody Prezydenta Miasta za wyniki osiągnięte w nauce w bieżącym roku szkolnym.

📢 Najłagodniejsze rasy psów dla dziecka. Psy tych ras nadają się idealnie [LISTA] 19.06.2024

Psychologowie nie mają wątpliwości, towarzystwo psa w dzieciństwie ma wiele bardzo dobroczynnych wpływów na rozwój emocjonalny, społeczny i intelektualny dzieci. Aby jednak maluch mógł w pełni czerpać z korzyści, jakie daje obecność psa w domu, musimy wiedzieć, jaka rasa będzie najlepsza. Jakiego psa wybrać dla dziecka? Przedstawiamy najlepsze rasy psów dla najmłodszych

📢 Kierowcy, piesi, rowerzyści bądźcie gotowi. Niedługo zacznie działać sygnalizacja

To nowe przejście i przejazd rowerowy przez plac Zwycięstwa na wysokości ulicy Kaszubskiej w Szczecinie.

📢 Jeździli samochodem pod wpływem alkoholu. Policja ze Szczecina poszukuje tych kierowców [ZDJĘCIA]

Szczecińska policja opublikowała nazwiska i zdjęcia osób, które prowadziły pojazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Ich wizerunki, rysopisy, cechy szczególne i kontakt do właściwych jednostek policji znajdziecie w galerii zdjęć.

📢 King Szczecin i PGE Spójnia Stargard powrócą jesienią do europejskich pucharów

Trefl Sopot dostał zaproszenie do EuroCup, a dzięki temu King Szczecin znów będzie mógł zagrać w Lidze Mistrzów. Większość potencjalnych przeciwników już zna.

📢 Ważne informacje dla pacjentów. Przebudowa wjazdu i nowa organizacja ruchu do szpitala na Pomorzanach

Z powodu przebudowy głównego wjazdu na teren szpitala na Pomorzanach (od ul. św. Józefa) zmienia się organizacja wjazdu i wejścia na teren placówki. Zmiany obowiązują od dzisiaj (19 czerwca), do odwołania.

📢 Dziesiątki śniętych ryb wyrzucone na brzeg plaży w Lubczynie. Co jest przyczyną? [ZDJĘCIA]

We wtorek wieczorem, strażacy zostali wezwani do Lubczyny, gdzie na plaży stwierdzono masowe śnięcie ryb. Zgłoszenie o niepokojącym zjawisku wpłynęło późnym wieczorem od spacerowiczów, którzy natrafili na przykre znalezisko podczas spaceru brzegiem zalewu.

📢 Piękne i uśmiechnięte dziewczyny ze szczecińskiego Pinokio. One królowały na parkiecie [ZDJĘCIA] 19.06.2024

Zdjęcia uśmiechniętych i pięknych dziewczyn z klubu Pinokio w Szczecinie. Pinokio to jedno z najpopularniejszych imprezowych miejsc na mapie miasta. Co weekend bawią się tutaj mieszkańcy Szczecina i okolic. Zobaczcie zdjęcia z imprez w ostatnich tygodniach!

📢 Osoby o tych imionach kłamią i są wredne! Uważaj na nich! Poznaj znaczenie imion [LISTA] 19.06.2024

Każdemu zdarzyło się kiedyś skłamać. Jednak niektórzy kłamią dużo częściej od innych. Są tacy, co wierzą, że jest to kwestia osoby, a inni uważają, że występują pewne zależności. Osoby o jakich imionach kłamią najczęściej dodatkowo są wredni? Sprawdź!

📢 Szturm Czechów, spontaniczni Polacy i pierwsi Arabowie. Wybrzeże czeka

Czesi mają dosyć gorącego Adriatyku, Bałtyk powoli odkrywają turyści ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, choć jak zwykle najwięcej będzie Niemców i Polaków. Ludzie z branży turystycznej nie mają wątpliwości: to będzie dobre lato.

📢 Migranci osiedlą się w gminie Dobra? To plotki - mówią władze gminy

Czy gmina Dobra przyjmie migrantów? Władze gminy dementują plotki, które pojawiły się w internecie.

📢 Nowa porodówka na szczecińskich Pomorzanach. Urodziło się tu już ponad tysiąc dzieci

Sala "Wiosna", sala "Lato", sala "Jesień" i sala "Zima" - to nazwy czterech nowych sal porodowych w szpitalu na szczecińskich Pomorzanach nazwanych tak w zależności od zamieszczonej na ścianie grafiki nawiązującej do pór roku. W zamierzeniu dzieła te mają sprawić, by kobiety wspominały poród trochę przyjemniej. Wydaje się, że jest to możliwe - przynajmniej w nowym budynku mieszczącym klinikę patologii noworodka, klinikę ginekologii operacyjnej i klinikę położnictwa i ginekologii.

📢 "Ukraina jest jak piękna dziewczyna". Rozmowa z Weroniką Marczuk

Rozmowa z Weroniką Marczuk, polską producentką filmową, prawniczką, aktorką, autorką książek, działaczką społeczną, a także osobowością telewizyjną mieszkająca w Polsce. Od 2018 roku Weronika Marczuk jest dyrektorką zarządzającą spółki zależnej Polish Business Center w Kijowie. Od 2019 jest pełnomocniczką Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej ds. Rynku Ukraińskiego oraz członkinią Rady Izby.

📢 Rewolucja torowa na Pomorzanach. Lada chwila ruszą prace na alei Powstańców Wielkopolskich, tramwaj na Kolumba jesienią

Niebawem rozpoczną się prace przy przebudowie alei Powstańców Wielkopolskich. Natomiast pierwszy tramwaj przez ulicę Kolumba ma wjechać na pętlę Pomorzany w październiku tego roku.

📢 Coctail party i wielka premiera szczecińskiego projektu w Warszawie. Wśród zaangażowanych Urszula Dudziak

Coctail party z udziałem uznanych muzyków i producentów oraz premiera singla zapowiadającego album muzyczny. Wszystko to w Warszawie. Ogrody Śródmieście po raz kolejny zaskoczyły, ale tym razem szerzej niż lokalnie.

📢 Emeryci dostaną nawet 400 zł zwrotu podatku z 13. i 14. emerytury! Sprawdź, kiedy wypłaty na konta seniorów 18.06.2024

Kiedy ruszy okres rozliczeń PIT za 2023 rok, ZUS automatycznie wypłaci emerytom zwrot zaliczki pobranej na poczet podatku dochodowego od 13. i 14. emerytury! Kto może się spodziewać zwrotu nawet do 400 złotych? Szczegóły w naszym artykule.

📢 Ogrody renesansowe? Nie przy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Zalecane przeprojektowanie wyglądu skarpy

Jak będzie wyglądała północna, widoczna od strony miasta skarpa Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie? Plany zakładały, że zostanie na niej utworzony renesansowy ogród. Jak się dowiedzieliśmy, pomysł jest już nieaktualny. Przygotowywany jest "nowy projekt konstrukcji skarpy".

📢 Odbudowali fontannę Rudolfa w szczecińskim Klęskowie

Miłośnicy lokalnej historii odbudowali fontannę Rudolfa (Rudolf Brunnen) przy ul. Mącznej w Szczecinie.

📢 1400 psów rasowych prezentowało swoje wdzięki w szczecińskiej Netto Arenie [ZDJĘCIA]

XXVIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych odbyła się w ten weekend w szczecińskiej Netto Arenie. Wzięło w niej udział ponad 1400 psów. Przyjechały nawet z Portoryko.

📢 Tak wyglądał Szczecin ponad 20 lat temu. Zobacz jak zmienił się przez te lata [ZDJĘCIA]

Jak wyglądał Szczecin w 2000 roku? Zobaczcie archiwalne zdjęcia w naszej galerii i oceńcie sami, co się zmieniło przez ostatnie 23 lata!

📢 Imprezowy Szczecin 10 lat temu! Archiwalne zdjęcia ze szczecińskich klubów [GALERIA]

Przenosimy się na parkiet do 2009 roku. Tym razem do klubów, których już nie ma na szczecińskiej mapie imprez (Heya, 77, PRL). Dodatkowo dołożyliśmy zdjęcia z imprez w City Hall i Free Blues Club, które wciąż z ochotą odwiedzają mieszkańcy. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Wielki bankiet na rzecz zwierząt w pałacu pod Szczecinem. Wśród darczyńców Magda Gessler i Joanna Sarapata

  • Cel jest szczytny, nie mieliśmy wątpliwości, by przyjechać - mówili goście podczas charytatywnego bankietu dla zwierząt Beaty M. W wydarzeniu wzięli udział przedsiębiorcy oraz ludzie kultury i sztuki związani z Pomorzem Zachodnim. Wśród darczyńców pojawiła się Joanna Sarapata i Magdalena Gessler.

📢 Nad jeziorem Dąbie w Szczecinie powstaje nowe osiedle [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

W Szczecinie przy ulicy Przestrzennej trwa budowa drugiego etapu osiedla Victoria Apartments II. Budynek B właśnie osiągnął stan surowy zamknięty.

📢 Oto pokoje w hotelu Gołębiewski w Pobierowie. To będzie największy hotel w Polsce [ZDJĘCIA]

Hotel w Pobierowie ma być największym hotelem w Polsce. To ma być hotel pięciogwiazdkowy, z m.in. czterema parkingami, aquaparkiem, basenami wewnętrznymi i zewnętrznymi, SPA, restauracjami oraz salami konferencyjnymi, strefami rozrywki, boiskami, kortami tenisowymi i ścianką wspinaczkową. W obiekcie będzie też m.in. kręgielnia, dyskoteka, sala bilardowa oraz sale teatralne. Ma mieć 1200 pokoi, w których jednorazowo będzie mogło przebywać ponad 3 tys. gości.

📢 MISTRZOWIE SMAKU 2024 Zgłoś kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie gastronomicznym!

Który kucharz gotuje najsmaczniej? Który kelner najsympatyczniej obsługuje klientów? Który barman robi najlepsze drinki? Kto piecze najlepsze ciasta? Gdzie można zjeść najlepsze lody, gdzie warto wybrać się na obiad czy kolację, a gdzie na kawę lub ciasto? Po raz kolejny głosami klientów zostaną przyznane nagrody w plebiscycie Mistrzowie Smaku. NOWOŚĆ! W wielkim finale czekają główne nagrody finansowe w wysokości 20 000 złotych!

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU 2023. Głosowanie w etapie powiatowym zakończone. Zobacz, kto zdobył tytuły i awansował do kolejnego etapu

Wielki plebiscyt rozpoczęty! Głosami naszych Czytelników zostaną przyznane prestiżowe tytuły Osobowość Roku w pięciu kategoriach. Kandydatów do nagród nominowało Kolegium Redakcyjne. Plebiscyt zakończy uroczysta gala na Zamku Królewskim w Warszawie, a laureaci zostaną uwiecznieni na kartach książki.

📢 Hotelowy kolos z Pobierowa coraz bliżej otwarcia. Zwiedziliśmy hotel Gołębiewski [ZDJĘCIA]

  • Trwają odbiory i uzgodnienia z urzędami w sprawie inwestycji - twierdzą inwestorzy z hotelu Gołębiewski w Pobierowie. - A każde takie spotkanie z odpowiednimi urzędnikami powoduje, że jesteśmy bliżej do uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Nam udało się zobaczyć jak wygląda ukończona część hotelu. Zwiedziliśmy cały parter.

📢 Tak wygląda największy hotel w Polsce. Byliśmy na budowie hotelu Gołębiewski w Pobierowie, praca wre [ZDJĘCIA]

A tam praca wre. Hydraulicy dokręcają krany, elektrycy instalują lampy i żyrandole. Kafelkarze układają płytki, ale w drugim końcu hotelu sprzątaczki już szykują pokoje na powitanie pierwszych gości.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński