Prasówka 16.08.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 15.08. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zobacz, gdzie mogą pojawić się burze w województwie zachodniopomorskim. Aktualna mapa burzowa na dzisiaj (wtorek, 16.08)”?

Prasówka 16.08: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Zobacz, gdzie mogą pojawić się burze w województwie zachodniopomorskim. Aktualna mapa burzowa na dzisiaj (wtorek, 16.08)

Gdzie jest burza? Zastanawiasz się, czy dzisiaj (wtorek, 16.08) będzie burza w województwie zachodniopomorskim? Sprawdź na aktualnej mapie, czy można spodziewać się grzmotów w Twoim województwie. Radar burzowy online pokazujący miejsce, gdzie występuje burza, może mieć opóźnienie aktualizacji danych od kilku do kilkudziesięciu minut. Jest to cenne źródło informacji, dzięki któremu można dowiedzieć się o prawdopodobieństwie wystąpienia burzy w danym miejscu w Polsce. Warto wiedzieć, czy w wtorek, 16.08 będzie grzmiało w województwie zachodniopomorskim i jak odpowiednio się na to przygotować.

Nie przegap promocji!

📢 Msze święte w telewizji i online. Wtorek, 16.08.2022. Gdzie oglądać msze święte? Godziny i informacje o transmisjach

Ze względu na epidemię koronawirusa w Polsce wierni są zachęcani przez GIS i Ministerstwo Zdrowia do uczestniczenia we mszy świętej za pośrednictwem telewizji, radia lub internetu. Gdzie oglądać msze święte we wtorek 16.08.2022? O której godzinie zaczyna się transmisja? W naszym artykule znajdziesz wszystkie potrzebne linki i informacje o nabożeństwach online na YouTube.

📢 Święto Wojska Polskiego w Stargardzie [ZDJĘCIA]

Złożeniem kwiatów przed pomnikiem „Stargardzianie Ojczyźnie – w setną rocznicę odzyskania niepodległości” oraz mszą św. w stargardzkiej kolegiacie, rozpoczęły się uroczystości święta Wojska Polskiego w Stargardzie.

Prasówka 16.08: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Licytacje komornicze mieszkań w woj. zachodniopomorskim. Sprawdź ceny! [ZDJĘCIA]

Szukasz mieszkania w województwie zachodniopomorskim? Sprawdź najnowsze licytacje komornicze mieszkań. Oto lokale, które będą licytowane w sierpniu i wrześniu 2022. To może być sposób na zakup nieruchomości w bardzo korzystnej cenie.

📢 Tak wyglądało szczecińskie Podzamcze przed II wojną światową. Zobacz, co zabrała wojna [ZDJĘCIA]

To miejsce po którym chętnie oprowadzamy gości. Zastanawialiście się jak wyglądało Podzamcze przed drugą wojną światową? Zobaczcie.

📢 Te znaki zodiaku żyją najdłużej. Osoby o tych znakach często dożywają sędziwego wieku [16.08.2022]

Według astrologów nasza data urodzenia może mieć wpływ nie tylko na charakter czy skłonność do pewnych zachowań, ale również długość życia! Osoby o pewnych znakach zodiaku często dożywają sędziwego wieku i zachowują młodość na długo. Te znaki zodiaku żyją najdłużej!

📢 Taki będzie nowy wiek emerytalny dla chętnych? Oto propozycje dotyczące emerytur stażowych 2023 [16.08.2022]

Taki będzie nowy wiek emerytalny w Polsce? Do Sejmu trafiły dwa projekty dot. tzw. "stażówek". Pierwszy z nich złożyła "Solidarność", a drugi prezydent Andrzej Duda. Co jest zawarte w tych projektach? Jakie trzeba będzie spełnić warunki, aby przejść na emeryturę stażową i kiedy mogą one wejść w życie?

📢 Biedronka, Lidl i inne sklepy wycofują ten towar. Masz te produkty? Natychmiast je wyrzuć lub oddaj! [16.08.2022]

Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenia, dotyczące wycofania z obrotu niektórych produktów ze sklepów. Uważaj, niektóre towary nie nadają się do spożycia. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Wyniki kontroli pracowników GIS zostały opublikowane i wiemy, których produktów nie wolno spożywać i kupować. Zobacz, jakie towary zostały wycofane ze sklepowych półek.

📢 Kobiety i mężczyźni spod tych znaków przyciągają się jak magnes. Oni pasują do siebie najbardziej [16.08.2022]

Cechy charakteru, które przypisane są do konkretnego znaku zodiaku mogą być cenną wskazówką. Często, nawet jeśli nie wierzymy w horoskopy i magię, trudno nie zgodzić się z wartościami, które przypisuje do nas znak zodiaku.

📢 Tragedia w Tatrach. Nie żyje polski turysta rażony piorunem pod Krywaniem

W poniedziałek po południu do ratowników Horskiej Zachrannej Sluzby dotarło wezwanie o pomoc pod Krywaniem. Na niebieskim szlaku podczas załamania pogody piorun poraził dwójkę turystów z Polski.

📢 W Międzyzdrojach tłumy turystów. Piękna pogoda dopisała w długi weekend [ZDJĘCIA]

Takich tłumów w Międzyzdrojach bowiem dawno tu nie widziano. Plaża pękała w szwach, a i na promenadzie spacerowało mnóstwo turystów.

📢 Kąpieliska w woj. zachodniopomorskim 15.08.2022 otwarte. Doskonały sposób na schłodzenie się w upalny dzień

Dowiedz się, które kąpieliska w województwie zachodniopomorskim dzisiaj (15.08.2022) są otwarte. W całej Polsce sezon na pływanie na kąpieliskach trwa od 1 czerwca do 30 września. Terminy otwarcia i zamknięcia poszczególnych kąpielisk różnią się między sobą. W tym artykule sprawdzisz stan wody i jej temperaturę. Przekonasz się również, co jeszcze można robić na wybranym kąpielisku.

📢 Wojewoda zachodniopomorski: fala skażenia nie dotarła do Szczecina ani do Zalewu Szczecińskiego

Fala skażenia nie dotarła jeszcze do Szczecina ani do Zalewu Szczecińskiego – powiedział w poniedziałek wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Dodał, że od piątku wyłowiono z Odry w granicach województwa 45 ton śniętych ryb.

📢 Skażona Odra. Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej: Strażacy odłowili aż 80 ton śniętych ryb z Odry. Co z Bałtykiem?

Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski poinformował, że strażacy od piątku odłowili z Odry 80 ton śniętych ryb. Służby mają pełne ręce pracy, ryby pływają już nie tylko w samej Odrze, ale również w połączonych z nią zbiornikach wodnych. Wyłowione ryby przekazywane są do badań. O bezpieczeństwo kąpielisk nad Bałtykiem został zapytany wojewoda zachodniopomorski.

📢 Letni Jarmark Szczeciński przyciągnął tłumy na Jasne Błonia. Co czekało na odwiedzających? [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy odwiedzający w ten weekend Jasne Błonia, oprócz pięknej pogody, mogli skorzystać z wielu przygotowanych dla nich atrakcji z okazji kolejnej edycji Letniego Jarmarku Szczecińskiego.

📢 Najlepsze memy o psach. Takie są nasze ukochane czworonogi. Zobaczcie najlepsze dzieła internautów

Nic tak nie poprawia humoru, jak porcja dobrych memów. Jeszcze lepiej, kiedy dotyczą naszych czworonogów - tym razem psów. Kto ma psa, ten wie, że czasem zapewniają powody do śmiechu. Ich przyzwyczajeń czasem nie da się zrozumieć. Zobaczcie najlepsze memy o psach, które stworzyli internauci.

📢 Szczecińska policja: Widać zrozumienie zakazu kontaktu z wodami Odry

Jest szerokie zrozumienie tego tematu, widać, że ludzie stosują się do zakazu kontaktu z wodami Odry, nabrzeża, plaże są puste – powiedziała w poniedziałek rzeczniczka KWP w Szczecinie podinsp. Alicja Śledziona. Nabrzeża patrolują m.in. policjanci z referatu wodnego.

📢 Popularne lody i chipsy wycofane ze sprzedaży! Sprawdź nowe ostrzeżenia Sanepidu LISTA 15.08.2022

Popularne lody, modna marka chipsów i znane soczki dla dzieci - to tylko kilka produktów, które zostały zostały wycofane ze sprzedaży w ciągu ostatnich kilkunastu dni. Główny Inspektor Sanitarny podał do publicznej wiadomości ostrzeżenia dotyczące żywności. Artykuły w nich wymienione mogą być niebezpieczne dla zdrowia, dlatego trzeba sprawdzić, czy nie mamy ich w domu. Jeśli tak, należy je wyrzucić lub oddać do sklepu, w którym zostały kupione.

📢 Wypadek na nadmorskiej trasie S3 na obwodnicy Goleniowa

Na drodze krajowej S3 na obwodnicy Goleniowa doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów.

📢 Święto Wojska Polskiego w Szczecinie. Kiermasz i zbiórka dla weteranów [ZDJĘCIA]

Stowarzyszenie Paczka dla Bohatera zorganizowała Piknik z okazji Święta Wojska Polskiego.

📢 Szczecin i okolice w 2008 roku. Zobaczcie, jak wyglądały Wasze osiedla 14 lat temu! [ZDJĘCIA]

Szczecin zmieniał się przez ostatnie lata. Powstało wiele nowych budynków, dróg... Ale jak miasto wyglądało w 2008 roku? Zobaczcie zdjęcia z tamtego czasu! Poznajecie swoje okolice?

📢 Dom i ogród Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości. Tak mieszkają Iwona i Gerard z Sanatorium Miłości 15.08.2022

Tak mieszkają Iwona i Gerard z Sanatorium Miłości. Byliśmy w odwiedzinach u uczestniczki Sanatorium Miłości. Zobacz prywatne zdjęcia domu Iwony z Sanatorium Miłości! Iwona z Radomska zaprosiła nas do siebie i pokazała urocze zakątki swojego domu. Uczestniczka programu Sanatorium Miłości ma piękny, zadbany ogród, o który dba samodzielnie.

📢 Męskie Granie 2022 dzień drugi. Tysiące fanów wzięło udział w muzycznym wydarzeniu [ZDJĘCIA]

Drugiego dnia podczas Męskiego Grania 2022 na terenie Aeroklubu Szczecińskiego można było usłyszeć odmienne style i przeróżną muzykę graną przez fenomenalnych artystów.

📢 Święto Wojska Polskiego w Szczecinie. Defilada oraz piknik na Wałach Chrobrego [ZDJĘCIA]

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 14 sierpnia w Szczecinie odbywają się obchody Święta Wojska Polskiego. Piknik w okolicy Wałów Chrobrego, mimo upału, przyciągnął wielu szczecinian.

📢 Gryfino również sprząta Odrę. Strażacy usuwają śnięte ryby

Od kilku dni cała zachodnia Polska sprząta rzekę Odrę, która została skażona. Nie wiadomo jeszcze, jaką substancją. Wielkie sprzątanie trwa także w Gryfinie.

📢 Planowane wyłączenia prądu w Szczecinie i regionie. Tu zabraknie energii elektrycznej [15.08-19.08]

Operator energii opublikował kolejną listę wyłączeń prądu w Szczecinie i w regionie w najbliższych dniach. Gdzie i kiedy nie będzie prądu? Przygotuj się na to!

📢 Wielkie multimedialne widowisko w Teatrze Letnim w Szczecinie. „Odyssea" Henriego Seroki zachwyciło mieszkańców [ZDJĘCIA]

Wielkie multimedialne widowisko - "Odyssea" Henriego Seroki - eksplodowało potęgą muzyki i siłą świateł w Teatrze Letnim w Szczecinie.

📢 Zderzenie czterech pojazdów na S3 na węźle Myślibórz

4 samochody zderzyły się w okolicach miejscowości Sitno na drodze S3 w kierunku Szczecina.

📢 Akcja ratownicza na plaży w Międzyzdrojach. W ciągu paru minut utworzyli łańcuch życia [ZDJĘCIA]

Do nietypowego zdarzenia doszło w sobotę po południu w Międzyzdrojach. Wszystko trwało zaledwie kilka minut.

📢 Szczecińskie Iluminacje 2022. Piękne światła rozświetliły miasto w wielu miejscach [ZDJĘCIA]

W niedzielę wieczorem miasto pokryły widowiskowe iluminacje, z których część miała swoją premierę w Szczecinie. To kolejna edycja festiwalu Iluminacje Szczecin.

📢 Najlepsze memy z Putinem. To najśmieszniejsze memy o Rosji. W Rosji są zakazane, ale my możemy je publikować. Galeria

Ukraińscy internauci, a zaraz za nimi polscy, wraz z wybuchem wojny ruszyli do walki w internecie. Jedną z najlepszych broni psychologicznych są memy - ośmieszają wroga i podnoszą na duchu tych, którzy walczą. W Rosji obrazki ośmieszające prezydenta zostały zakazane. Zobaczcie wojenne memy.

📢 Pogoda: Ostrzeżenie IMGW. Opady i burze niemal w całej Polsce. Możliwy grad

W poniedziałek będzie ciepło. Na północy Polski termometry wskażą nawet 31 stopni Celsjusza. Niemal w całym kraju będzie padać i wystąpią burze - poinformowała PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Dorota Pacocha.

📢 Te soki zdziałają cuda. Po ich wypiciu pozbędziesz się toksyn i utracisz wagę. Sprawdź, jakie są najlepsze soki warzywne 15.08.2022

Co jeść aby schudnąć? Specjaliści twierdzą, że najszybszą drogą do utraty wagi jest regularne jedzenie owoców i warzyw. Urozmaiceniem mogą być dietetyczne soki własnej roboty. Łatwe w przygotowaniu mogą pomóc również w pozbyciu się toksyn z organizmu. Jakie są najlepsze koktajle oczyszczające, wspomagające odchudzanie? Zobacz proste przepisy.

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Sprawdź, czy ty lub twoje dzieci jesteście na liście 15.08.2022

Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Imię bowiem znaczy wiele dla osobowości człowieka. Poszczególnym imionom przypisuje się rozmaite dyspozycje osobowościowe – takie jak charakter, temperament, zainteresowania, zamiłowania, ideały, postawy, przekonania, upodobania, wiedzę, uzdolnienia, umiejętności, sprawności, nawyki, ale chyba najczęściej inteligencję. Sprawdź inteligencję w zestawieniu imiennym według opinii współczesnych ezoteryków, bazujących wszakże także na dawnej tzw. wiedzy tajemnej.

📢 Kobiety poszukiwane przez zachodniopomorską policję. Mogą być niebezpieczne [ZDJĘCIA] 15.08.2022

Te kobiety są poszukiwane przez policję w województwie zachodniopomorskim. Sprawdź listę poszukiwanych.

📢 Ceny mieszkań w Szczecinie. Kiedy zaczną spadać? Znamy prognozy

Rynek nieruchomości nie tylko w Szczecinie, ale w całej Polsce przeżywa dziś kolejne perturbacje. Jeszcze nie tak dawno niemal z miesiąca na miesiąc obserwowaliśmy jak ceny mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego były coraz wyższe. Teraz trend się odwraca.

📢 Konferencja ministrów ds. środowiska i gospodarki wodnej Polski i Niemiec ws. zanieczyszczenia Odry

  • Nie stwierdzono obecności rtęci ani metali ciężkich w pobranych próbkach. jest natomiast nienaturalnie wysoki poziom tlenu - powiedziała Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska, podczas spotkania w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie.

📢 #Międzyzdroje na Instagramie. Jak czas spędzają turyści? Wakacje w Międzyzdrojach [ZDJĘCIA]

Pogoda w te wakacje dopisuje. Po pandemii wielu Polaków tłumnie wybrało się nad morze i dzielą się swoimi zdjęciami na Instagramie

📢 Derby Stargardu w IV lidze. Kluczevia wygrała jedną bramką [DUŻO ZDJĘĆ]

Błękitni II Stargard z Kluczevią Stargard zagrali na głównym boisku przy ul. Ceglanej. Było dużo zaciętej walki, a gola na wagę skromnego zwycięstwa Kluczevii zdobył Michał Magnuski.

📢 Pierwszy mecz Błękitnych Stargard przy Ceglanej [DUŻO ZDJĘĆ]

Pierwsza połowa raczej bezbarwna, w II było trochę więcej ciekawych akcji. Błękitni prowadzili po bramce Damiana Niedojada i wydawało się, że utrzymają prowadzenie. Ale w końcówce spotkania sędzia podyktował karnego. Uznał, że jeden z obrońców zagrał piłkę ręką (tzw. powiększony obrys ciała) i tak Błękitni zremisowali z Bałtykiem Gdynia 1:1.

📢 Wójt gminy Widuchowa apeluje o pomoc przy wyławianiu śniętych ryb. Brakuje sprzętu

Od trzech dni w Widuchowej służby pomagają w usuwaniu z Odry śniętych ryb. Wójt gminy wystosował apel o pewien sprzęt, którego nie ma w wyposażeniu żołnierzy i strażaków.

📢 Cukiernia "Koch" świętuje swoje 50-lecie w Szczecinie. Tort i świetna zabawa na Placu Lotników

  • Mistrz jest tylko jeden! To Waldemar Koch! - twierdza wielbiciele słynnej cukierni, która od 50. lat raczy szczecinian pysznymi słodkościami.

📢 Najbardziej kameralna plaża w Świnoujściu? Kąpielisko Warszów jest do tego strzeżone! [ZDJĘCIA]

Kąpielisko Warszów przyciąga nie tylko mieszkańców prawobrzeżnej części Świnoujścia, ale i turystów, którzy wolną wypoczywać z dala od kurortowego zgiełku. Zobacz zdjęcia z plaży na świnoujskim Warszowie.

📢 Skażenie Odry. Szef MON: Ponad 200 żołnierzy oczyszcza rzekę

Dziękuję żołnierzom, którzy pełnią służbę na Odrze. Ponad 200 wojskowych oczyszcza rzekę, to żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i wojsk operacyjnych – poinformował w sobotę szef MON Mariusz Błaszczak.

📢 Jean Carlos – bez bramki, ale z asystą i wyróżnieniem [OCENY POGONI]

Oceny piłkarzy Pogoni Szczecin za mecze z Wisłą Płock (2:2). Skala not 1-10.

📢 Rozbili namioty nad Morskim Okiem i spędzili tam noc. Biwakowanie w Tatrach jest zakazane

Para turystów zrobiła sobie biwak nad Morskim Okiem. Namioty, a ich samych przygotowujących posiłek na skale zauważył jeden z turystów przemierzających szlak wokół stawu.

📢 Niezwykła historia we Wrocławiu. Wyłowili z Odry "martwą kobietę". Po kilkudziesięciu minutach... ożyła!

Niezwykła historia we Wrocławiu. Mimo że sądzili, iż jadą po zwłoki, na miejscu rozpoczęli reanimację. Po kilkudziesięciu minutach ratownicy z WOPR, strażacy i lekarze wspólnie przywrócili życie kobiecie, której ciało dryfowało już w Odrze.

📢 Męskie Granie 2022 w Szczecinie. Gwiazdy polskiej muzyki w Aeroklubie. Zobacz ZDJĘCIA z pierwszego dnia

W piątkowy wieczór szczecinianie na terenie Aeroklubu Szczecińskiego mieli okazję posłuchać znanych i lubianych wykonawców podczas Męskiego Grania 2022. W tym roku projekt przybrał formę dwudniowego festiwalu.

📢 Szczecińskie Iluminacje 2022! Zobacz pierwsze zdjęcia z wydarzenia

Wszystko w ramach festiwalu Iluminacje Szczecin 2022.

📢 PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin – Wisła Płock 2:2. Najlepszy mecz w lidze, ale tylko remis [ZDJĘCIA]

Pogoń Szczecin w końcu pokazała dużo jakości w swojej grze. Dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale też błędy w tyłach przesądziły o podziale punktów.

📢 Skażenie Odry w Zachodniopomorskiem. Pojawią się dodatkowe zapory

Kolejne zapory od niedzieli będą ustawiane na Odrze. Docelowo mają stworzyć system kaskadowy - poinformował w sobotę wojewoda zachodniopomorski. Na Odrze ustawiono cztery zapory, trzy w województwie zachodniopomorskim, jedną w województwie lubuskim.

📢 Pierwsza edycja zawodów strażackich Crossfirefihter odbyła się w Goleniowie [ZDJĘCIA]

Błoto, bieg przez przeszkody, kąpiel w strażackim zbiorniku, pokonywanie ściany, tak wyglądał sobotni ekstremalny bieg pod nazwą Crossfirefighter, który się odbył leśnymi ścieżkami za SP 5 w Goleniowie.

📢 Żołnierze 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej walczą z usuwaniem skutków zakażenia Odry [ZDJĘCIA]

Do Widuchowej żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zostali skierowani na wniosek wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego.

📢 Samochód uderzył w drzewo w powiecie pyrzyckim. Jedna osoba nie żyje

Jedno osoba nie żyje, a druga została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło na drodze Pyrzyce — Lipiany — Mielęcinek. Samochód uderzył w drzewo.

📢 Letni Jarmark Szczeciński na Jasnych Błoniach. Czeka mnóstwo atrakcji! [ZDJĘCIA]

W sobotę rozpoczęła się kolejna edycja Letniego Jarmarku Szczecińskiego. Na Jasnych Błoniach pojawili się wystawcy z całego kraju!

📢 Dachowanie auta na ulicy Staszica w Szczecinie

Na rogu ul. Staszica i Lubomirskiego dachował samochód osobowy.

📢 Czy oni ciągną wodę z Odry, by podlewać zieleń we Wrocławiu? To zdjęcie zszokowało internautów!

Wrocławianie chcą wyjaśnień od firmy Park-M, której pracownicy dziś (w sobotę, 13 sierpnia) rano zostali zauważeni nad zatrutą Odrą. Samochód z dużymi zbiornikami (popularnymi Mauzerami), wyposażony prawdopodobnie w pompę i wąż podjechał nad Odrę i wszystko wskazuje na to, że pracownicy firmy pobierali wodę z rzeki. Zdjęcie auta stało się viralem w niecałe dwie godziny. Wyjaśnień od podwykonawcy zażądała także wrocławska zieleń miejska.

📢 Weekend w Zachodniopomorskiem. Najpiękniejsze miejsca w regionie. TOP 12 miasteczek i okolic do odwiedzenia

Szukasz miejsca idealnego na weekendowy odpoczynek, ale przy okazji chcesz też pozwiedzać? Sprawdź propozycje na krótki wyjazd w Zachodniopomorskiem!

📢 Ruszyło Ińskie Lato Filmowe. Od dzisiaj do obejrzenia ponad 80 filmów [ZDJĘCIA]

Pokazem filmu „Nagły wypadek”, czeskiego reżysera Jiri Havelka, w Ińsku rozpoczęło się 49. Ińskie Lato Filmowe. Przez tydzień na uczestników Festiwalu czeka około 100 wydarzeń, w tym blisko 80 filmów z całego świata.

📢 Skażenie Odry w Zachodniopomorskiem. Wojewoda sprawdził stan wody. "Nie wchodźcie do rzeki" [ZDJĘCIA]

W piątek wieczorem wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki był w Widuchowej. Tam rozłożono jeden rękawów, który ma wyławiać z Odry śnięte ryby.

📢 Brak cukru w Szczecinie i kraju. Spowodował je jeden z marketów? "To wszystko przez Biedronkę"

Handlowcy nie nadążają z dostawami. Jak się pojawi na półkach, znika niemal natychmiast. Nakręca się panika cukrowa. Nic więc dziwnego, że cukier drożeje.

📢 Dworzec kolejowy w Goleniowie. Widać go z daleka! Sprawdziliśmy, jak wygląda postęp prac [ZDJĘCIA]

Na budynku dworca kolejowego w Goleniowie pojawiły się ostatnio dwa duże napisy z nazwą miejscowości. Jeden jest od strony centrum przesiadkowego, drugi od strony peronów. To znak, że inwestycja jest już na ukończeniu.

📢 Tyle kosztował cukier w 2010 roku, a tyle kosztuje w 2022. Tak drożał w ostatnich latach

Ceny cukru w Polsce szaleją, a z powodu cukrowej paniki markety muszą reglamentować towar.

📢 [Głębokie wieczorem też gości szczecinian! Zobacz, jak odpoczywają po pracy ZDJĘCIA

Do południa siedzą przy biurkach albo przy maszynach. Wieczorami z rodzinami odpoczywają nad jeziorem Głębokie.

📢 Mieszkania dla milionerów wyglądają tak. Zobacz, w jakim luksusie żyją zamożni Polacy. Gdzie znajdują się te prestiżowe osiedla?

Za te mieszkania płaci się miliony – i zdecydowanie są warte swojej ceny. W prestiżowych zakątkach największych miast Polski kryją się lokale dostępne tylko dla osób o naprawdę grubym portfelu. Co oferują? Niebanalną architekturę, wyjątkowe wygody oraz widok z okien, którego można tylko pozazdrościć. Oto najciekawsze luksusowe nieruchomości, jakie powstały niedawno w Polsce.

📢 Skażenie Odry. Pierwsze śnięte ryby w Szczecinie! Jest rozporządzenie wojewody

Śnięte ryby pojawiają się już w okolicach Szczecina. Zarząd województwa zachodniopomorskiego wydał całkowity zakaz amatorskiego połowu ryb na zachodniopomorskim odcinku rzeki Odry oraz na Jeziorze Portowym.

📢 Dwa wypadki na ulicy Gdańskiej w Szczecinie. Spore utrudnienia

W krótkich odstępach czasu na ulicy Gdańskiej w Szczecinie doszło do dwóch poważnych wypadków. Jak informuje policja, występują spore utrudnienia.

📢 Weekend w Szczecinie. Iluminacje, Męskie Granie i jarmark! Sprawdź przegląd wydarzeń w długi weekend 12.08-18.08

Dużo wydarzeń plenerowych czeka nas w ten weekend, szczególnie koncertów i festiwali.

📢 Imprezy z okazji Święta Wojska Polskiego w Szczecinie. Największe uroczystości odbędą się przy Wałach Chrobrego

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia br. odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego.

📢 Stadion Pogoni Szczecin gotowy. Można grać przy pełnych trybunach

Czy Pogoń może zagrać z Zagłębiem Lubin przy pełnych trybunach? Z naszych informacji wynika, że nie ma formalnych przeszkód. Stadion jest gotowy do użytku

📢 Woda w Odrze poważnie skażona! Zanieczyszczenie zbliża się do województwa zachodniopomorskiego

Tony śniętych ryb wyłowiono już z Odry, po tym jak trująca substancja chemiczna dostała się do wody w województwie śląskim. Co zbliża się do naszego regionu z nurtem rzeki i jakie niebezpieczeństwo ze sobą niesie?

📢 Poranna kolizja i dachowanie w Szczecinie. Utrudnienia przy ulicy Duńskiej

Do kolizji samochodu osobowego i busa doszło na skrzyżowaniu przy ulicy Duńskiej w Szczecinie. W wyniku zdarzenia samochód osobowy dachował.

📢 15 lat temu Pogoń Szczecin zaczęła sezon w IV lidze. Zobacz archiwalne ZDJĘCIA

1:1 - takim wynikiem zakończył się pierwszy mecz Pogoni Szczecin w IV lidze. Klub 15 lat temu rozpoczął trudną drogę odbudowy. Opłacało się jednak. Dziś Pogoń stanowi wzór prężnie rozwijającego się klubu.

📢 W Odrze stwierdzono podwyższoną zawartość tlenu i pierwsze śnięte ryby. Potencjalnie niebezpieczna fala dociera do naszego regionu

  • Wszystkie służby są postawione w stan gotowości - zapewnia wojewoda Zbigniew Bogucki. Jednocześnie zaleca zachowanie ostrożności i powstrzymanie się od rekreacyjnego korzystania z Odry.

📢 Mieszkanie długie jak wagon i mur tuż za oknem, czyli patodeweloperka. Takie mieszkania sprzedają dziś deweloperzy. Absurd goni absurd

Mieszkanie potrafi czasem spełniać wszelkie normy budowlane, a jednocześnie budzić jedynie pusty śmiech z powodu tego, jak absurdalnie je zaprojektowano. Oto przykłady patodeweloperki z całej Polski, przy których nieraz złapiesz się za głowę. Zobacz najdziwniejsze mieszkania na rodzimym rynku. Kto chciałby w nich mieszkać?

📢 Długi weekend w Międzyzdrojach i Świnoujściu. Może być kłopot ze znalezieniem noclegu nad morzem

Synoptycy zapowiadają na najbliższy długi weekend dużo słońca na wybrzeżu, a miejscowi spodziewają się najazdu turystów. Planujesz wyjazd nad morze na najbliższy długi weekend? Sprawdziliśmy czy będziesz się miał gdzie zatrzymać na noc.

📢 Międzyzdroje po kolejnym udanym weekendzie. Wszędzie tłumy plażowiczów! Sprawdź ZDJĘCIA

Tłumy na ulicach, tłumy na promenadzie, tłumy na plaży. Tak wyglądają przez weekend Międzyzdroje.

📢 Wakacyjne memy. Zabawne obrazki z wakacjami i urlopem w roli głównej [demotywatory, śmieszne zdjęcia]

Też macie czasami poczucie, że zła pogoda tylko czyha na moment jak ruszycie na wakacje? A może wciąż się uczycie i reklamy przyborów szkolnych zaczęły Was prześladować? Kliknijcie w zdjęcie i zobaczcie najśmieszniejsze wakacyjne memy.

📢 Szczecin z góry zachwyca bardziej. Zjawiskowe kadry Mateusza Sielickiego [ZDJĘCIA]

Odlotowy Szczecin, pod taką nazwą można znaleźć jego prace w sieci. Mateusz Sielicki to prawdziwy miłośnik miasta, a także utalentowany fotograf, który swoje prace tworzy przede wszystkim przy użyciu drona.

📢 Żagle 2022 – Żeglarski Szczecin już wkrótce. Przed nami weekend pełen atrakcji [PROGRAM]

Przed nami największe żeglarskie święto tego roku. Od 19 do 21 sierpnia dwa brzegi Odry wypełnią się żaglowcami oraz atrakcjami dla każdego. Będzie żeglarsko, kolorowo, muzycznie i wesoło.

📢 Iluminacje Szczecin 2022 już w najbliższy weekend! Miasto rozbłyśnie pięknym blaskiem

Już 14 sierpnia, w różnych punktach naszego miasta, pojawią się przepiękne iluminacje. Część z nich będzie miała swoją premierę. Wszystko w ramach festiwalu Iluminacje Szczecin 2022.

📢 Sponsor tytularny stadionu Pogoni Szczecin. Wiemy, które firmy będą go szukać. Miasto wybrało najkorzystniejszą ofertę

Miasto Szczecin wybrało konsorcjum firm, które pomogą w znalezieniu sponsora tytularnego dla nowego stadionu Pogoni Szczecin. Ostatnim krokiem do podjęcia działań, jest podpisanie stosownej umowy. Wybór padł na firmy z dużym doświadczeniem w temacie sponsoringu tytularnego i marketingu.

📢 Międzyzdroje tętnią życiem. Ale nie tylko na plaży, tłumy też na promenadzie. Zobaczcie zdjęcia z końcówki lipca

Całe szczęście, że nad morzem wieje wiatr - mówią turyści i miejscowi.

📢 Co oznacza kolor róż? Symbolika kolorów przy wyborze kwiatów. Jakie róże wybrać dla ukochanej, jakie dla mamy, a jakie dla znajomych?

Róże to zdecydowanie najpopularniejsze kwiaty. Wręczane są na całym świecie przy wielu okazjach partnerkom, a także bliskim czy znajomym. Nie każdy jednak wie, że za barwami róż kryją się różne znaczenia. Odpowiednio dobrany kolor może przekazać obdarowywanej osobie znacznie więcej niż słowa. Przed zakupem warto zatem dowiedzieć się, co oznaczają róże białe, czerwone, żółte, różowe, pomarańczowe czy herbaciane. Znaczenie kolorów róż sprawdzisz w naszej galerii.

📢 Atrakcje do zobaczenia w Szczecinie. TOP 20 miejsc, które musisz zobaczyć w stolicy województwa zachodniopomorskiego

Wakacje sprzyjają podróżom nie tylko tym dalszym, ale też i tym bliższym. Szczecin jest piękny, dlatego warto zobaczyć te top 20 wyjątkowych miejsc!

📢 Tyle po podwyżce zarabiają polscy żołnierze. Sprawdź ile zarabia się w wojsku od szeregowca do generała BRUTTO, NETTO 10.07.2022

Jakie są zarobki w wojsku w 2022. Sprawdzamy stawki od szeregowca do generała. W tym materiale znajdziesz informacje o tym, jakie są zarobki w wojsku w 2022. Niektóre z tych kwot mogą zaskoczyć. Najnowsze wyliczenia zarobków w wojsku w tym roku. Dziś wojsko jest tylko zawodowe, od szeregowych poczynając. Żołnierze nawet nie pilnują koszar, od tego są wartownicy najętych firm ochroniarskich. Zadaniem żołnierzy jest walka. Jednak poza misjami nie pełnią oni tej roli. Co więc robią? Planują, analizują i ćwiczą, a raz po raz pomagają przy klęsce czy pandemii.

📢 Tak Szczecin stał się polski. Archiwalne ZDJĘCIA z 5 lipca 1945 roku

5 lipca 1945 r. Szczecin stał się polski. Dzień później Piotr Zaremba pisał: „Nasz wysiłek, nasza praca i trudy nie poszły na marne”

📢 Hotel Gołębiewski w Pobierowie coraz bliżej ukończenia. A te wnętrza zachwycają [ZDJĘCIA]

Aby obejść wszystkie pomieszczenia hotelu trzeba zarezerwować sobie kilka godzin. Nam spacer po inwestycji zabrał ponad 4 godziny. Przeszliśmy ponad 3,5 kilometra, ale nie wszędzie zajrzeliśmy (w wielu miejscach trwają przecież prace budowlane czy wykończeniowe i nie odwiedzaliśmy wszystkich pięter). Na kolejną wizytę umówiliśmy się na wiosnę.

📢 Najlepsze lody w Szczecinie to... Wiemy, gdzie zjeść najlepsze lody według szczecinian. Top 7 lodziarni na lato 2022 [RANKING]

Sezon letni to także sezon na lody. No bo kiedy jak nie latem smakują najlepiej? Lodziarnie w Szczecinie prześcigają się w coraz wymyślniejszych połączeniach smakowych i nieoczywistych propozycjach w lodowym menu. A które lodziarnie najczęściej odwiedzają mieszkańcy Szczecina? My już wiemy! Teraz Wy sprawdźcie, gdzie szczecinianie najchętniej chodzą na lody.

📢 Najpiękniejsze plaże w Polsce. Świnoujście na szczycie, ale inne plaże z regionu też wysoko! TOP 10 najpiękniejszych plaż w Polsce [RANKING]

Świnoujska plaża jest najpiękniejsza w Polsce. Tak przynajmniej uważają autorzy rankingu Najpiękniejszych Polskich Plaż Magazynu Travelist.

📢 TOP 5 plaż w Niemczech, niedaleko Szczecina, o których mogłeś nie wiedzieć [LISTA]

Weekend, plaża, zero tłumów, do tego za granicą i niedaleko Szczecina - brzmi jak sytuacja idealna, a co najlepsze – możliwa. Poznaj TOP 5 plaż naszych zachodnich sąsiadów, na których spędzisz przyjemnie kilkudniowy wakacyjny wypad.

📢 Najlepsze żarty i memy o Szczecinie. Czytelnicy gs24.pl nie zawiedli TOP 15 memów o Szczecinie [ZDJĘCIA]

Czasami nie zostaje nam nic innego jak śmiać się z zastałych przez nas sytuacji. Szczególnie, gdy mieszka się w Szczecinie, ponoć "nieistniejącym mieście". Dlatego postanowiliśmy zapytać czytelników gs24.pl, o najśmieszniejsze żarty i memy dotyczące stolicy województwa zachodniopomorskiego.

📢 TOP 5 jezior niedaleko Szczecina, o których mogłeś nie słyszeć. Zobacz, gdzie nad wodą nie ma tłumów

Spontaniczny wypad na spacer nad wodę, okazja do spokojnej kąpieli z psem lub weekend w survivalowym stylu przy ognisku - wystarczy wybrać odpowiednie jezioro i się spakować. Podpowiadamy, gdzie czekają na Was najlepsze wakacyjne miejscówki.

📢 Znane osoby urodzone w Szczecinie: Young Leosia, Bartosz Zmarzlik. Są rozpoznawalni nie tylko w Polsce, ale i na świecie! [ZDJĘCIA]

Są sławni i utalentowani. Piłkarze, wokaliści, dyrygenci, a nawet modelki. Łączy ich miejsce urodzenia, Szczecin!

📢 Tak wyglądał Szczecin 20 lat temu. Powspominaj i zobacz na ARCHIWALNYCH ZDJĘCIACH

A pamiętacie jeszcze szczeciński fast food z Mik Maka, dziewczyny (i nie tylko!) w butach Buffalo, jelcze i hotel Arkona ? Przenieśmy się w czasie o 20 lat i zobaczmy, jak wyglądał Szczecin w 2002 roku!

📢 Wesołe miasteczko Holiday Park Szczecin: CENNIK i atrakcje. Zobacz ZDJĘCIA, WIDEO - 28.08.2020

Wesołe miasteczko Holiday Park Szczecin miało działać całe wakacje. Park rozrywki nie zamyka jednak swych bram w ten weekend, a będzie działać do 13 września! Sprawdziliśmy jak wyglądało otwarcie miasteczka oraz ceny biletów.

📢 Tragedia w Międzyzdrojach. Nie żyje mężczyzna

Niestety nie udało się uratować mężczyzny przebywającego na plaży w Międzyzdrojach.

📢 Tragedia w Międzyzdrojach. Fala wyrzuciła na brzeg ciało mężczyzny

Dziś o godz. 3.55 straż pożarna otrzymała zgłoszenie, że 700 metrów od mola w Międzyzdrojach fala wyrzuciła na brzeg martwego mężczyznę.

📢 Niemcy: Śmiertelny wypadek na autostradzie. Zginął Polak

Niemieckie media donoszą o tragicznym wypadku, do którego doszło po naszej zachodniej granicy, na autostradzie prowadzącej do Kołbaskowa.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jak żołnierz dawca ratuje ludzkie życie

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie