Prasówka 11.08.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 10.08. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Teraz Program Małżeństwo+ czyli nowe 500 plus dla seniora. Ile lat powinien trwać związek, by co miesiąc dostawać świadczenie?”?

Prasówka 11.08: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Teraz Program Małżeństwo+ czyli nowe 500 plus dla seniora. Ile lat powinien trwać związek, by co miesiąc dostawać świadczenie?

Po dwóch latach wraca sprawa stałego zasiłku 500 plus dla małżeństw o dużym stażu małżeńskim. Wtedy prośba o inicjatywę ustawodawczą trafiła do prezydenta. Ponieważ nie ostała podjęta, teraz z inicjatywy obywateli podobny projekt – w formie petycji, trafił do Sejmu. Co ważne, posłowie ze specjalnej komisji powołanej do rozpatrywania petycji formalnie zajęli się tą petycją.

Nie przegap promocji!

📢 Te zabawki i rzeczy z PRL-u dziś są warte fortunę! Masz je w domu? Kolekcjonerzy wydają na nie gigantyczne pieniądze. Ile?

Rzeczy z PRL-u są dziś warte fortunę. Coraz częściej widzi się stare stoliki, krzesła, regały czy komiksy pod śmietnikami. Tymczasem mogą być warte dużo pieniędzy. Trwa szał na meble i przedmioty rodem z PRL-u. Poszukują ich właściciele muzeów, a także prywatni kolekcjonerzy. Ceny niektórych z nich sięgają na popularnych portalach aukcyjnych nawet kilku tysięcy złotych. Przeszukajcie szuflady, piwnice i strychy - zarówno swoje, jak i babci. Być może znajdziecie tam prawdziwe perełki? Jeśli już ich nie używacie, warto je sprzedać. Można w ten sposób sporo zarobić! Zobaczcie naszą galerię cennych przedmiotów z czasów PRL-u i nie tylko. Być może chcieliście je wyrzucić. Nie róbcie tego! Mogą być sporo warte. Fortuna czeka. Zobaczcie!

📢 Te banknoty PRL-u są warte fortunę! Stare banknoty poszukiwane przez wielu kolekcjonerów w Polsce. Po ile są wystawiane?

Niezwykła wartość kolekcjonerska cechuje wiele starych przedmiotów. W szczególności wyróżnia się tu zarówno stare monety, jak i stare banknoty z PRL-u. Choć jeszcze niedawno ich wartość mogła nie robić wrażenia, dla kolekcjonerów są wiele warte. Można na nich zarobić ogromne pieniądze. Jaka obecnie jest ich wartości i od czego ona zależy? Które banknoty są obecnie najbardziej poszukiwane przez kolekcjonerów? Zobacz koniecznie!

Prasówka 11.08: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Horoskop erotyczny 2022. Horoskop erotyczny podpowiada czego pragnie Twój partner! Poznaj upodobania seksualne znaków zodiaku 10.08.2022

Seks i znaki zodiaku. Zobacz horoskop erotyczny który podpowie, czego pragnie Twój partner. Horoskop erotyczny to seksualny przewodnik po pragnieniach i upodobaniach. Horoskop erotyczny jest przewodnikiem po najbardziej intymnej sferze Twojego życia. Poznaj seksualne upodobania znaków zodiaku w horoskopie erotyczno-partnerskim! Jak znaki zodiaku wpływają na Twoją seksualność?

📢 Węzeł Granitowa oficjalnie ukończony. Dobre wieści dla szczecińskich kierowców [ZDJĘCIA]

Jedna z największych i jednocześnie najbardziej uciążliwych inwestycji drogowych w mieście oficjalnie została zakończona. Węzeł Granitowa ma pozwolenie na użytkowanie i nie jest już placem budowy.

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Sprawdź, czy ty lub twoje dzieci jesteście na liście

Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Imię bowiem znaczy wiele dla osobowości człowieka. Poszczególnym imionom przypisuje się rozmaite dyspozycje osobowościowe – takie jak charakter, temperament, zainteresowania, zamiłowania, ideały, postawy, przekonania, upodobania, wiedzę, uzdolnienia, umiejętności, sprawności, nawyki, ale chyba najczęściej inteligencję. Sprawdź inteligencję w zestawieniu imiennym według opinii współczesnych ezoteryków, bazujących wszakże także na dawnej tzw. wiedzy tajemnej.

📢 Tyle powinieneś włożyć do koperty na wesele w 2022 roku. Ile w kopercie przekazuje członek rodziny, a ile znajomi? Sprawdź stawki

Trwa sezon na wesela, a to oznacza, że wielu z nas otrzymało zaproszenie ślub i obecnie zadaje sobie pytanie, ile pieniędzy powinien włożyć do koperty, którą wręczy parze młodej. Również się nad tym kiedyś zastanawialiście? A może wkrótce wybieracie się na ślub i nie jesteście pewni, ile włożyć w 2022 roku do koperty na wesele? Mamy dla Was podpowiedzi.

📢 Kierowcy poszukiwani przez zachodniopomorską policję. Wsiedli za kółko po alkoholu, bądź narkotykach LISTA

Policja zachodniopomorska poszukuje kilkadziesiąt osób, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu, bądź narkotyków. Sprawdź, kogo poszukuje policja.

📢 Wojsko sprzedaje nieruchomości. Mieszkania, lokale użytkowe, miejsca postojowe z całej Polski [ZDJĘCIA]

Agencja Mienia Wojskowego organizuje w całej Polsce przetargi na nieruchomości. Jesteście ciekawi, jakie nieruchomości można kupić, bądź wynająć? Sprawdźcie oferty z przetargów, które odbędą się w najbliższym czasie.

📢 Leki wycofane z aptek w całej Polsce. Masz je w swojej apteczce? Natychmiast usuń! Najnowsza lista SIERPIEŃ 2022

Leki wycofane z aptek w całej Polsce. Sprawdź, które leki zostały wycofane z obrotu z aptek w całym kraju, ponieważ znaleziono w ich składzie lub etykietach nieprawidłowości. Warto zapoznać się z powodami, dla których te leki zostały wycofane z aptek, a także sprawdzić czy macie je w swojej apteczce. Uważajcie! Leków nie należy wyrzucać do śmieci. Najlepiej odnieść je do najbliższej apteki. W przypadku wątpliwości co do serii oraz nazwy leków radzimy skonsultować się z lekarzem.

📢 Kobiety poszukiwane przez zachodniopomorską policję. Mogą być niebezpieczne [ZDJĘCIA]

Te kobiety są poszukiwane przez policję w województwie zachodniopomorskim. Sprawdź listę poszukiwanych.

📢 Jak wyglądała kuchnia w czasach PRL-u? Prodiż i talerze z Włocławka to nie wszystko. Zobacz wnętrza kuchni jak u mamy i babci

W czasach PRL-u większość obywateli cieszyła się z przydziału mieszkania w bloku. Nawet gdy było z tak zwaną „ślepą kuchnią”, czyli bez dostępu do światła dziennego. Polacy wyposażali swoje kuchnie przeważnie w urządzenia rodzimej produkcji lub bratnich państw, np. Czechosłowacji lub Związku Radzieckiego. Przypominamy, jak wyglądały kuchnie w PRL-u.

📢 Licytacje komornicze mieszkań w woj. zachodniopomorskim. Sprawdź ceny! [ZDJĘCIA]

Szukasz mieszkania w województwie zachodniopomorskim? Sprawdź najnowsze licytacje komornicze mieszkań. Oto lokale, które będą licytowane w sierpniu i wrześniu 2022. To może być sposób na zakup nieruchomości w bardzo korzystnej cenie.

📢 Takie są Zarobki na kasie w sierpniu 2022. Tyle zarabiają pracownicy Biedronki, Lidla i 6 innych sieci handlowych w Polsce

Wynagrodzenie na kasie w Biedronce, Lidlu, Netto? Sprawdź aktualne zarobki kasjera-sprzedawcy w Biedronce i 7 innych popularnych sieciach handlowych w Polsce. Większość pracujących ma umowy o pracę. 80 proc. to kobiety, w takich sieciach jak Lidl czy Biedronka – także na stanowiskach kierowników sklepów. Warto wspomnieć, że m.in. w dominującej Biedronce – w Polsce większej niż inne sieci razem wzięte – pracownicy awansują; droga zaczyna się od sprzedawcy-kasjera i poprzez stanowisko kierownika sklepu prowadzi do roli kierownika operacji i sprzedaży, później menadżera nadzorującego kilkadziesiąt sklepów, a niektórych do funkcji dyrektora centrum dystrybucyjnego czy nawet dyrektora operacyjnego regionu. Ale od czegoś trzeba zacząć: zobacz w slajdach – tyle zarabiają kasjerzy Biedronki, Lidla i innych sieci.

📢 Plac Rodła w Szczecinie niebezpieczny? Koordynacja świateł do poprawy. Piesi przechodzą przez torowisko na czerwonym...

Do niebezpiecznych sytuacji dochodzi w rejonie placu Rodła, gdzie piesi często przechodzą przez torowisko na czerwonym świetle. Ma to związek ze źle skoordynowaną sygnalizacją.

📢 Osoby o tych znakach zodiaku będą mieć kasę po wakacjach. Zerkamy w horoskop finansowy na 2022 rok [lista - 11.08.22]

Czy Twój znak zodiaku osiągnie bogactwo w 2022 roku? Sprawdź swoje roczne prognozy finansowe według astrologów. Co przyniesie 2022 rok w pracy dla Twojego znaku zodiaku? Prezentujemy horoskop finansowy na 2022 rok.

📢 Pensje w sierpniu 2022 roku - wyliczenia. Tyle dostaniesz "na rękę" - oto kalkulator wynagrodzeń [11.08.2022]

Zmiany podatkowe mają być korzystne dla większości Polaków. Niektórzy podatnicy zyskają nawet 5 tysięcy złotych w skali roku. Reforma Polskiego Ładu weszła w życie 1 lipca 2022 r. Na podstawie rządowego kalkulatora sprawdziliśmy, ile wyniosą sierpniowe pensje. Takie wynagrodzenie netto otrzymasz w sierpniu 2022 r.

📢 Parking Kiss & Ride przy dworcu PKP w Szczecinie stał się postojem taksówek. To rozwiązanie na stałe?

Kierowcy samochodów osobowych regularnie walczyli z taksówkarzami parkującymi w miejscach Kiss & Ride pod Dworcem Głównym PKP w Szczecinie. Teraz jednak sytuacja się odwróciła, a parking będzie służył jako postój dla taksówek.

📢 Ogrody Sensoryczne w Dzwonowie. Nowatorska dogoterapia z dziećmi z zaburzeniami autyzmu

Na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dzwonowie w gminie Marianowo otwarto Ogród Sensoryczny oraz zaprezentowano terapię z psami dla dzieci z autyzmem. Ogrody sensoryczne w Dzwonowie powstają w ramach naukowego projektu „Trening umiejętności komunikacji interpersonalnej poprzez kontakt z psem, unikalnej metody pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami autyzmu.

📢 Szczecin z góry zachwyca bardziej. Zjawiskowe kadry Mateusza Sielickiego [ZDJĘCIA]

Odlotowy Szczecin, pod taką nazwą można znaleźć jego prace w sieci. Mateusz Sielicki to prawdziwy miłośnik miasta, a także utalentowany fotograf, który swoje prace tworzy przede wszystkim przy użyciu drona.

📢 Żagle 2022 – Żeglarski Szczecin już wkrótce. Przed nami weekend pełen atrakcji [PROGRAM]

Przed nami największe żeglarskie święto tego roku. Od 19 do 21 sierpnia dwa brzegi Odry wypełnią się żaglowcami oraz atrakcjami dla każdego. Będzie żeglarsko, kolorowo, muzycznie i wesoło.

📢 Kolizja i utrudnienia przy światłach w Płoni. Jadący w kierunku Stargardu chwilę postoją

Do kolizji dwóch samochodów osobowych doszło przed światłami w Płoni w kierunku Stargardu. W tym miejscu kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

📢 Roksana Ratajczyk z Pogoni Szczecin: Możemy w lidze sprawić niejedną niespodziankę

Roksana Ratajczyk wróciła tego lata do Szczecina, żeby pomóc Pogoni w budowaniu silnej drużyny kobiecej. Najskuteczniejsza zawodniczka w historii Olimpii Szczecin wierzy w potencjał zespołu i wizję trenera.

📢 Popularne lody, chipsy i soczki wycofane ze sklepów przez Sanepid! Jeśli masz je w domu, oddaj do sklepu lub wyrzuć 10.08.2022

Popularne lody, modna marka chipsów i znane soczki dla dzieci - to tylko kilka produktów, które zostały zostały wycofane ze sprzedaży w ciągu ostatnich kilkunastu dni. Główny Inspektor Sanitarny podał do publicznej wiadomości ostrzeżenia dotyczące żywności. Artykuły w nich wymienione mogą być niebezpieczne dla zdrowia, dlatego trzeba sprawdzić, czy nie mamy ich w domu. Jeśli tak, należy je wyrzucić lub oddać do sklepu, w którym zostały kupione.

📢 Plaża w Dąbiu zamknięta! Ratownicy wywiesili czerwoną flagę. Powód? Sinice

Sanepid zdecydował o zamknięciu plaży z powodu sinic.

📢 Dziennikarz z Wrocławia doznał udaru na wakacjach w Zachodniopomorskiem. Jest w ciężkim stanie. Rodzina wini lekarzy

Łukasz Owsiany, dziennikarz TVP 3 Wrocław dostał udaru podczas urlopu w Gąskach nad morzem. Od jedenastu dni jest w śpiączce - zdaniem rodziny, zbyt długo czekał na operację.

📢 Utrudnienia na trasie kolejowej Poznań - Szczecin. Mogą występować opóźnienia pociągów

Jak informuje spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, na trasie między Szczecinem i Poznaniem doszło do utrudnień, które mogą wpłynąć na opóźnienia pociągów. Na jednym z odcinków doszło do usterki zasilania.

📢 Torowa rewolucja w Szczecinie wkracza w kolejny etap. Będą zmiany na alei Wyzwolenia. Jakie dokładnie?

Kolejne zmiany związane z torową rewolucją. Będą one dotyczyć nie tylko kierowców, ale również pasażerów.

📢 Woda w Odrze poważnie skażona. Zanieczyszczenie zbliża się do województwa zachodniopomorskiego

Tony śniętych ryb wyłowiono już z Odry, po tym jak trująca substancja chemiczna dostała się do wody w województwie śląskim. Co zbliża się do naszego regionu z nurtem rzeki i jakie niebezpieczeństwo ze sobą niesie?

📢 Benzyna poniżej 7 złotych za litr. W ostatnim tygodniu spadły ceny paliw na stacjach PKN Orlen [ZDJĘCIA]

Tego już dawno nie było. Benzynę Pb95 na stacjach koncernu PKN Orlen można kupić za mniej niż 7 zł za litr. Zobaczyliśmy to na własne oczy. Ceny paliw na stacjach są znacząco niższe niż przed miesiącem. To efekt między innymi taniejącej ropy naftowej na rynkach światowych, a także umacniającego się kursu złotego wobec głównych walut. Pomogła również fuzja Orlenu z Lotosem.

📢 Setki śniętych ryb w Odrze w Kostrzynie. Wędkarze załamują ręce. Służby ostrzegają: nie łówcie ani nie jedzcie ryb z Odry!

  • Takiej sytuacji na Odrze jeszcze nie było. Potrzeba będzie kilkunastu lat, żeby rzeka się odbudowała – mówią kostrzyńscy wędkarze. W środę wieczorem rzeka przyniosła do miasta substancję, od której ryby padają na potęgę.

📢 Zmodernizowany stadion Kluczevii i świetny debiut trenera [ZDJĘCIA]

Kluczevia Stargard powróciła na swój obiekt po rocznej przerwie. W III lidze nie mogła grać u siebie, bo stadion nie spełniał wymogów III ligi. Był modernizowany - powstały nowe trybunki, klatka dla kibiców gości i nowe ławki rezerwowych. W sobotę Kluczevia rozbiła na inaugurację sezonu Białych Sądów 6:0 i tym samym świetny start zaliczył trener Krzysztof Kapuściński. Stargardzki zespół chce powalczyć o powrót do III ligi.

📢 Męskie Granie po raz pierwszy zagra w Szczecinie! Dwa dni koncertów na terenie Aeroklubu Szczecińskiego

W najbliższy weekend w Aeroklubie Szczecińskim zagrają m.in. Dawid Podsiadło, Igo, Jan-rapowanie, MIUOSH x Zespół Śląsk „Pieśni Współczesne”, ØRGANEK oraz oczywiście Męskie Granie Orkiestra 2022 w składzie: BEDOES, KWIAT JABŁONI i ZALEWSKI.

📢 Tak żyją i mieszkają piłkarze Pogoni Szczecin. Zobaczcie ich prywatne zdjęcia

Ludzi z natury interesuje życie gwiazd, a szczególnie tych lokalnych. Niektóre z nich znamy nawet na co dzień. Piłkarze Pogoni Szczecin lubią chwalić się swoim życiem na Instagramie. A co dokładnie tam publikują?

📢 Komandosi przyjadą do Dziwnowa już po raz XIII. Organizatorzy przedstawili program wydarzenia

Festyn Komandosa w Dziwnowie odbędzie się tradycyjnie w ostatni weekend wakacji, czyli 26 - 28.08. Co roku w wydarzeniu biorą udział tłumy miłośników militariów, zawodowców oraz turystów ciekawych niecodziennych atrakcji. Co tym razem zaplanowali organizatorzy?

📢 Zderzenie pociągu z samochodem osobowym na przejeździe w Gorliczynie. Ranna została jedna osoba [ZDJĘCIA]

W środę ok. godz. 07:35 doszło do wypadku na strzeżonym przejeździe kolejowym w Gorliczynie. - Oślepiony przez słońce kierowca samochodu osobowego wjechał pod opuszczaną rogatkę na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg osobowy relacji Stalowa Wola Rozwadów – Przeworsk - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku.

📢 Trwają prace przy budowie wiaduktu na odcinku drogi S3 koło Międzyzdrojów. Planowane otwarcie w II kwartale 2024 roku

Nowa droga ze Świnoujścia do Dargobądzia ma być gotowa w II kwartale 2024 roku. Niedawno wyburzono dom przy wiadukcie w Międzyzdrojach.

📢 Domek w cichej mazurskiej wsi? Poczta Polska sprzedaje nieruchomości na Mazurach. Zobacz przetargi na domki i działki [10.08.2022]

Poczta Polska ma na sprzedaż wiele nieruchomości położonych w różnych częściach kraju. Kilka z nich znajduje się w województwie warmińsko - mazurskim. Zobaczcie co jest do kupienia w w tym regionie kraju. Przedstawiamy zdjęcia i ceny.

📢 Najnowsze ostrzeżenia GIS. Uważaj na ten towar! Biedronka, Lidl i IKEA usuwa żywność z toksyczną substancją 10.08.2022

Uważaj na te produkty! Tego nie kupuj! Sieci sklepów Biedronka, Lidl i Ikea wycofują te produkty. Sprawdź najnowsze ostrzeżenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jakie produkty zostały ocenione jako toksyczne i niebezpieczne? Tego jedzenia już nie kupisz. Jeśli masz je już w swoim domu, to natychmiast zwróć je do sklepu. Te produkty zostały wycofane w 2022 roku. Sprawdź najnowszą listę produktów wycofanych przez GIS. Najnowsze ostrzeżenia GIS.

📢 Coraz mniej wody w Odrze! Uziemione barki, a na rzece tworzą się łachy [ZDJĘCIA]

Dramatycznie niski stan Odry. Na rzece tworzą się łachy, barki są uziemione, a kapitan kursującego w Gozdowicach promu „Bez Granic” musi o połowę ograniczać obciążenie jednostki.

📢 Międzyzdroje po kolejnym udanym weekendzie. Wszędzie tłumy turystów Zobacz ZDJĘCIA

Tłumy na ulicach, tłumy na promenadzie, tłumy na plaży. Tak wyglądają przez weekend Międzyzdroje.

📢 Ogródki działkowe w Szczecinie. Chcesz kupić działkę, aby móc na niej odpoczywać? Zobacz, NAJNOWSZE oferty sprzedaży [ZDJĘCIA]

Wielu z nas marzy o ogródku pomimo mieszkania w bloku. Szczególnie, gdy lato trwa, a my szukamy odpoczynku od miasta. Ogródki działkowe są na to doskonałym rozwiązaniem. Sprawdziliśmy, ile teraz kosztują działki w Szczecinie wystawione na sprzedaż w serwisie OLX?

📢 Brak cukru w Szczecinie i kraju spowodowany przez jeden z marketów. "To wszystko przez Biedronkę"

Handlowcy nie nadążają z dostawami. Jak się pojawi na półkach, znika niemal natychmiast. Nakręca się panika cukrowa. Nic więc dziwnego, że cukier drożeje.

📢 Iluminacje Szczecin 2022 już w najbliższy weekend! Miasto rozbłyśnie pięknym blaskiem

Już 14 sierpnia, w różnych punktach naszego miasta, pojawią się przepiękne iluminacje. Część z nich będzie miała swoją premierę. Wszystko w ramach festiwalu Iluminacje Szczecin 2022.

📢 Hotele w Zachodniopomorskiem wciąż nie odbudowały się po pandemii. W tym roku prawie 40 proc. mniej klientów niż w 2019 roku

Jak szacuje branża hotelowa, w tym roku turyści wrócili, ale nie tak licznie, jak przed pandemią. Nadal około 40 proc. miejsc noclegowych jest wolnych, oczywiście sytuacja poszczególnych hoteli jest różna ze względu na położenie (pas nadmorski) i porę roku (wakacje).

📢 Bartłomiej Kubkowski chciał przepłynąć z Kołobrzegu do Szwecji. Musiał przerwać wyzwanie

Bartłomiej Kubkowski podjął się nie lada wyzwania. Chciał przepłynąć wpław Morze Bałtyckie z Kołobrzegu do Szwecji. Po ponad 33 godzinach w wodzie musiał przerwać to wyzwanie.

📢 Szczecińska cukiernia kończy 50 lat i wyprawia przyjęcie dla mieszkańców miasta

Jak na prawdziwe przyjęcie urodzinowe przystało będzie tort i muzyka, wspomnieniowy pokaz archiwalnych zdjęć i filmów, a do tego show ze słodkościami w roli głównej. Cukiernia Koch ze Szczecina zaplanowała dzień pełen wrażeń, a zaproszeni są… wszyscy.

📢 Sposoby na gołębie. Tak odstraszysz gołębie z balkonu! Jak skutecznie usunąć gołębie z balkonu? 9.08.2022

Sposoby na gołębie. Jak skutecznie usunąć gołębie z balkonu? Często zdarza się, że sami "zapraszamy" gołębie na nasz balkon dokarmiając je chlebem. W momencie, gdy ptak się zadomowi pojawia się problem. Poznaj sprawdzone sposoby na odstraszanie gołębi i ciesz się czystym balkonem bez niechcianych gości.

📢 Tramwajowe wahadło na Energetyków jest bezpieczne? Pojawiają się niebezpieczne zdarzenia...

W Szczecinie torowa rewolucja trwa w najlepsze, co wiąże się z wieloma utrudnieniami dla pasażerów komunikacji miejskiej. Każdy z nich wierzy, że do celu swojej podróży dotrze cały i zdrowy. Na ulicy Energetyków powielają się jednak niebezpieczne zdarzenia.

📢 Ulica Reymonta w Szczecinie bez wjazdu w ulicę Mickiewicza? Będzie naprawa gwarancyjna

Fragment ul. Reymonta w Szczecinie (przy wlocie w ul. Mickiewicza) jest wyłączony z ruchu. Prace drogowe będą prowadzone na wysokości Rynku Pogodno. Przez cały sierpień.

📢 Zachodniopomorskie jeziora są coraz cieplejsze. Nie jest to dobra wiadomość. Wysychają, zarastają, zakwitają,...

We wszystkich zachodniopomorskich jeziorach temperatura wody przekracza 20 stopni Celsjusza: temperatura w Jamnie wynosi obecnie 20,2 stopnia, w jeziorze Lubie 20,8, Komorze 22,5, Drawsko 21, Ińsko 22,4, Ostrowie 23 a w jeziorze Bytyń Wielki 21,3. To, wbrew pozorom, wcale nie jest powód do zadowolenia.

📢 Jeszcze nikt nie kopnął piłki na drugi brzeg portu. Za nami kolejna edycja sportowej zabawy w Mrzeżynie

W piątkowe popołudnie, w mrzeżyńskim porcie, odbyła się kolejna edycja wydarzenia pn. "Najwyższy Czas Przekopać Port". Do tej pory żaden uczestnik nie zdołał kopnąć piłkę na drugi brzeg portu.

📢 Banery na ogrodzeniu Teatru Letniego w Szczecinie. Stała kompozycja czy chwilowe rozwiązanie?

Po zakończonym remoncie Teatr Letni zachwyca wielu mieszkańców Szczecina, jednak są też tacy, którzy wskazują na jego mankamenty. Na nowym ogrodzeniu pojawiły się banery Floating Garden i nie wszystkim przypadły do gustu.

📢 Odnaleziono zaginionego mężczyznę w gminie Chociwel

W poniedziałek wieczorem odnaleziono 84-letniego mieszkańca Kani w gminie Chociwel. Mężczyzna, którego odnaleziono przy torach kolejowych trafił do szpitala.

📢 Nietuzinkowy lokator ze Szczecina nie daje się eksmisji wszech czasów. Jaki będzie jego kolejny ruch? Telenowela trwa... [ZDJĘCIA]

  • Przeniosłem się do hotelu trzygwiazdkowego na koszt komornika i jego klienta - mówi tryumfalnie bohater najgłośniejszej eksmisji w Szczecinie. Ale nowy właściciel domu oskarża go o kilka spraw.

📢 Sponsor tytularny stadionu Pogoni Szczecin. Wiemy, które firmy będą go szukać. Miasto wybrało najkorzystniejszą ofertę

Miasto Szczecin wybrało konsorcjum firm, które pomogą w znalezieniu sponsora tytularnego dla nowego stadionu Pogoni Szczecin. Ostatnim krokiem do podjęcia działań, jest podpisanie stosownej umowy. Wybór padł na firmy z dużym doświadczeniem w temacie sponsoringu tytularnego i marketingu.

📢 XXVII Festiwal Słowian i Wikingów. Wyspę Wolin odwiedziło ponad 2 tysiące rekonstruktorów! Zobacz ZDJĘCIA

Zakończył się Festiwal Słowian i Wikingów 2022. Hasło 27. edycji imprezy to "Wolin na morskiej mapie Europy". Na wyspę jak co roku przybyło wielu turystów, którzy mogli poznać kulturę wczesnośredniowiecznych ludów nadbałtyckich.

📢 Międzyzdroje tętnią życiem. Ale nie tylko na plaży, tłumy też na promenadzie. Zobaczcie zdjęcia z końcówki lipca

Całe szczęście, że nad morzem wieje wiatr - mówią turyści i miejscowi.

📢 Nowy właściciel kamienicy przy pl. Grunwaldzkim w Szczecinie. Czy uda mu się przywrócić dawny blask obiektowi?

To ma być apartamentowiec - mówi Robert Górnik z firmy Grupa Capital Park, która kupiła jakiś czas temu narożną, zabytkową kamienicę przy pl. Grunwaldzkim.

📢 Śniadanie ze sztuką. Po bankiecie w królewskim stylu przyszedł czas i na nie! Artysta ze Szczecina nie przestaje zaskakiwać [ZDJĘCIA]

Za nami pierwsze śniadanie ze sztuką w stylu eleganckiego garden party. Inicjatorem jest malarz Lucas Lucaprio, którego czerwcowy wernisaż z motywem royal ascot, mocno przyciągnął uwagę szczecinian. Jak wypadło śniadanie?

📢 Kolizja na S6 przed Nowogardem. Samochód uderzył w przyczepę służby drogowej. Utrudnienia w kierunku Szczecina

Po godz. 16 na drodze S6 w okolicy Żabowa samochód osobowy uderzył w przyczepę służby drogowej. Nikomu nic się nie stało.

📢 Areszt dla słupskiej adwokatki podejrzanej o usiłowanie zabójstwa

Usiłowanie zabójstwa, uszkodzenie ciała, jazda autem po pijanemu i znieważenie policjantów - to zarzuty, jakie Prokuratura Rejonowa w Słupsku przedstawiła 39-letniej prawniczce, Katarzynie R. Odrębne postępowanie wobec R. wszczął rzecznik dyscyplinarny Rady Adwokackiej w Koszalinie.

📢 Tych ładnych roślin lepiej nie mieć w ogrodzie! Zarosną go błyskawicznie, a uprawa niektórych z nich jest zakazana

Niektóre rośliny po posadzeniu są bardzo trudne do opanowania. Wyglądają wprawdzie efektownie, niektóre mają swoje zalety (np. mają właściwości lecznicze lub są miododajne), ale raz posadzone, stają się bardzo uciążliwe. Błyskawicznie rozrastają się, a pozbycie się ich niemal graniczy z cudem. Niektóre uznawane są za zagrożenie dla środowiska i nie można ich samodzielnie sadzić czy rozmnażać. Sprawdź, na które rośliny uważać, bo opanują twój ogród!

📢 25-letni mężczyzna skoczył z zapory w Solinie. Nie miał szans na przeżycie

Policjanci z Leska ustalają okoliczności wypadku w Solinie, do którego doszło w poniedziałek około godz. 13. Z korony tamtejszej zapory w ponad 80-metrową przepaść miał skoczyć mężczyzna. Natychmiast na miejsce udały się straż pożarna, karetka, śmigłowiec LPR oraz policja. Na miejscu okazało się, że mężczyzna spadł po stronie budynku PGE i zginął na miejscu.

📢 Takie są wynagrodzenia pracowników Biedronki czy Lidla. Oto aktualne pensje pracowników na kasie - mamy nowe dane!

Zarobki kasjerów 2022. Zarobki kasjerów w dyskontach są coraz bardziej atrakcyjne. Ile zarabiają kasjerzy w najpopularniejszych sklepach w Polsce? Sprawdziliśmy. Najpopularniejsze w Polsce sieci zdradzają szczegóły, bo wcale nie muszą się wstydzić proponowanym pracownikom wynagrodzeń, Zobacz stawki kasjerów w Biedronce i Lidlu.

📢 Dariusz Szubert: Cienie olimpijskiego sukcesu w Barcelonie

Gdybym to ja zagrał w finale, a taką usłyszałem obietnicę dzień przed meczem, nie musielibyśmy czekać do dogrywki na zwycięstwo – mówi Dariusz Szubert, srebrny medalista olimpijski z Barcelony.

📢 Drogo w nadmorskich restauracjach? Wczasowicze oszczędzają na wyżywieniu. Cierpi gastronomia, lokale pustoszeją

Nie jest tanio na naszym wybrzeżu. Za tydzień wakacji nad Bałtykiem czteroosobowa rodzina wyda około 2,5 tys. zł. Ale to często tylko koszt samych noclegów i to nie w luksusowych warunkach. Do tego trzeba doliczyć wyżywienie, które też przecież podrożało. Ale właśnie na wyżywieniu da się zaoszczędzić. A to odbija się na kondycji całej branży.

📢 Beata Kozidrak skazana za jazdę pod wpływem alkoholu. Zapadł prawomocny wyrok

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy wyrok skazujący Beatę Kozidrak za jazdę pod wpływem alkoholu. Apelację od wyroku skierowała na początku czerwca Prokuratura Okręgowa w Warszawie, domagając się surowszej kary. Wyrok w tej sprawie jest prawomocny.

📢 Kino na leżakach w Szczecinie przyciąga coraz więcej osób [REPERTUAR]

Jak czwartek to na leżaku i w kinie - mieszkańcy Szczecina, zjawiają się coraz liczniej na cotygodniowych spotkaniach z filmem w ramach wakacyjnej akcji Kino na leżakach. Jak mówią - nawet komary nie mogą zepsuć tych wieczorów.

📢 Festyn charytatywny dla Filipka na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Zabytkowe auta i kiermasz [ZDJĘCIA]

Za niespełna trzy tygodnie Filipek skończy roczek. Już ma za sobą dwie operacje - we wrześniu czeka go kolejna. O ile rodzice i ich znajomi zbiorą na nią pieniądze. W niedzielę odbył się na Jasnych Błoniach w Szczecinie festyn pod hasłem: "Uratuj z nami malutkie serduszko. Okaż SERCE dla Filipka".

📢 Awantura w wynajmowanym mieszkaniu w Szczecinie. Jeden z najemców zmarł. Jest akt oskarżenia

25-latek wtargnął od pokoju współlokatora i zaczął ranić go nożem. Napadniętego nie udało się uratować.

📢 Szczeciński Bazar Smakoszy w wyjątkowej odsłonie. Nie tylko jedzenie, ale również rośliny i pchli targ! [ZDJĘCIA]

Szczeciński Bazar Smakoszy jak co niedzielę cieszy się sporą popularnością. Czym tym razem zachwycił odwiedzających?

📢 Słupska adwokat podejrzana o próbę zabójstwa. Sąd aresztował ją na dwa miesiące

Usiłowanie zabójstwa, uszkodzenie ciała, jazda autem po pijanemu i znieważenie policjantów to zarzuty, jakie Prokuratura Rejonowa w Słupsku przedstawiła 39-letniej prawniczce Katarzynie R. Podejrzana nie przyznała się i odmówiła składania wyjaśnień. Sąd aresztował ją na dwa miesiące.

📢 Tak wyglądał Szczecin w 2007 roku. Zobaczcie, jak zmieniło się miasto. ZDJĘCIA z lotu ptaka

Archiwalne zdjęcia miast pokazują nam, jak one szybko się rozwijają. A jak zmienił się Szczecin?

📢 Wstrząsająca tajemnica w Lubuskiem. Tysiące kości w środku lasu pod Żarami. Widok jest przerażający! | ZDJĘCIA

Setki kości rozrzuconych w samym środku lasu to niecodzienny widok. Budzi przerażenie i lęk, pomiędzy ogromnymi kośćmi, widać wyraźnie całe szczęki.

📢 Takie będą rządowe dopłaty do ogrzewania. Znamy zasady i wysokość dofinansowania

Gospodarstwa domowe, które ogrzewają swoje domy innym źródłem niż węgiel, otrzymają jednorazową dopłatę. Rząd przyjął założenia do ustawy, która ma wesprzeć finansowo miliony polskich rodzin. Kto może otrzymać dopłatę do ogrzewania i jaka będzie wysokość dofinansowania? Szczegóły przedstawiamy poniżej.

📢 Tak mieszka na wsi Agnieszka Woźniak-Starak. Przeniosła się na wieś, a wnętrza jej domu zachwycają

Agnieszka Woźniak-Starak z Warszawy przeniosła się do swojej posiadłości w Konstancinie już na początku pandemii. Zobaczcie prywatne zdjęcia Agnieszki Woźniak-Starak.

📢 Ekskluzywny bankiet przypieczętował otwarcie wystawy w szczecińskiej filharmonii [ZDJĘCIA]

Dziesiątki gości pojawiły się na otwarciu wystawy “Wyobraź sobie” z okazji 40-lecia twórczości Jarosława Eysymonta w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Wieczór przypieczętował elegancki bankiet z recitalem artysty Czesława Mozila.

📢 Jezioro Dąbie z lotu ptaka. Zobacz, jak wspaniale prezentuje się szczeciński zbiornik na zdjęciach z drona [GALERIA]

Dąbie do 1945 roku nazywało się Dammscher See. To największe jezioro w województwie i czwarte co do wielkości w Polsce! Zobacz na zdjęciach, jak cudownie prezentuje się z lotu ptaka!

📢 Dni Morza w Szczecinie na archiwalnych zdjęciach. Tak zmieniało się i bawiło miasto! Zobacz GALERIĘ

Dni Morza w Szczecinie to impreza, która odbywa się co roku nad Odrą. Kiedyś na jednym brzegu, a od kilu lat po obu stronach rzeki czyli na szczecińskich Wałach Chrobrego i Łasztowni. Teraz nie obchodzimy już Dni Morza - zastąpiło je wydarzenie o nazwie Żagle. Tegoroczna edycja już od 19 sierpnia! Zobaczcie, jak wyglądały Dni Morza ponad 10 lat temu!

📢 Wstrząsające słowa pilotów nagrane tuż przed katastrofą. Zapisy z czarnych skrzynek z ostatnim przesłaniem

Katastrofa lotnicza to ogromna tragedia, która dotyka bezbronnych ludzi i ich bliskich. Ostatnie słowa wypowiedziane przez pilotów chwytają za serce. Dzięki czarnym skrzynkom możemy odtworzyć zapis rozmów z kabiny. Ci, którzy mają świadomość nadchodzącej katastrofy, często żegnają się z bliskimi. W tych kilku słowach zawiera się ogromna miłość i troska o tych, którzy czekali na szczęśliwe lądowanie. Oto jedne z najbardziej wzruszających słów, jakie kiedykolwiek wypowiedział człowiek chwilę przed katastrofą lotniczą.

📢 Śnięte ryby wyłowiono z Odry pod Wrocławiem. Ogromny fetor i mnóstwo much [ZDJĘCIA]

Z Odry pod Wrocławiem wyłowiono dużą ilość śniętych ryb, które z nurtem rzeki dopłynęły do nas z okolic Gliwic.

📢 Miłosz Stępiński: Pogoń Szczecin ma swój styl, ale to jest darem i przekleństwem

W tym składzie personalnym, który wygląda bardzo dobrze, z trenerem, który ma zaufanie zawodników, ze swoją stabilnością - to musi się przerodzić w sukcesy w tej rundzie – mówi o Pogoni Miłosz Stępiński.

📢 Mroczna tajemnica lasu pod Nowogrodem Bobrzańskim. Ginęły tu setki ludzi. O tym miejscu nikt nie miał wiedzieć | NOWE ZDJĘCIA

Krzystkowice. Wchodzimy do lasu. Zaczyna się niepozornie od betonowej drogi, a później torów i mniejszych konstrukcji, które już dają do myślenia. Stopniowo ukazuje się coraz więcej budynków, są wszędzie. Jedne wyglądają zwyczajnie, inne przypominają "kosmiczną technologię". Na każdym kroku trzeba uważać, bo jest tu bardzo niebezpiecznie. Jaką naprawdę tajemnicę skrywa ogromny kompleks pod Nowogrodem Bobrzańskim? Ginęli tu ludzie. Doszło do kilku wybuchów. Jest torowisko, które prowadzi donikąd. I te nienaturalnych kształtów ogromne obiekty. Co tutaj się działo i dlaczego chciano to ukryć? Wyjaśniamy jedną z największych tajemnic współczesnej historii.

📢 Kładą asfalt przy nowej S3 do Świnoujścia [ZDJĘCIA]

Na budowie ekspresówki, na odcinku Dargobądz-Troszyn, która zlikwiduje ostatnie wąskie gardło w drodze nad Bałtyk w tej części regionu, ruszyły pierwsze prace bitumiczne przy drodze objazdowej w rejonie Dargobądza.

📢 Stadion Pogoni Szczecin prawie ukończony. Zobaczcie jak wyglądają trybuny, murawa i zaplecze na ZDJĘCIACH

Miasto nadal wstrzymuje się z informacją, kiedy obiekt będzie wykończony i oddany w całości do użytku. A my, póki co, zaglądamy na plac budowy stadionu Pogoni.

📢 HIPOKRATES 2022 Nominuj kandydatów do nagród dla pracowników roku ochrony zdrowia

Znasz dobrego lekarza rodzinnego lub pediatrę, który jest znakomitym specjalistą lub ma wyjątkowe podejście do dzieci? Wiesz, którego stomatologa warto polecić innym? A może pamiętasz sympatyczną i fachową pielęgniarkę lub położną, która zasługuje na wyróżnienie? Nominuj kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie medycznym. Patronem plebiscytu jest Narodowy Fundusz Zdrowia, a patronem ogólnopolskiej gali także Ministerstwo Zdrowia.

📢 Uważajcie na nich! To oszuści poszukiwani przez zachodniopomorską policję [ZDJĘCIA] 10.07.2022

Policja w województwie zachodniopomorskim poszukuje kilkadziesiąt osób w związku z dokonanymi oszustwami. Sprawdźcie listę poszukiwanych.

📢 Tak Szczecin stał się polski. Archiwalne ZDJĘCIA z 5 lipca 1945 roku

5 lipca 1945 r. Szczecin stał się polski. Dzień później Piotr Zaremba pisał: „Nasz wysiłek, nasza praca i trudy nie poszły na marne”

📢 Hotel Gołębiewski w Pobierowie coraz bliżej ukończenia. A te wnętrza zachwycają [ZDJĘCIA]

Aby obejść wszystkie pomieszczenia hotelu trzeba zarezerwować sobie kilka godzin. Nam spacer po inwestycji zabrał ponad 4 godziny. Przeszliśmy ponad 3,5 kilometra, ale nie wszędzie zajrzeliśmy (w wielu miejscach trwają przecież prace budowlane czy wykończeniowe i nie odwiedzaliśmy wszystkich pięter). Na kolejną wizytę umówiliśmy się na wiosnę.

📢 Najlepsze lody w Szczecinie to... Wiemy, gdzie zjeść najlepsze lody według szczecinian. Top 7 lodziarni na lato 2022 [RANKING]

Sezon letni to także sezon na lody. No bo kiedy jak nie latem smakują najlepiej? Lodziarnie w Szczecinie prześcigają się w coraz wymyślniejszych połączeniach smakowych i nieoczywistych propozycjach w lodowym menu. A które lodziarnie najczęściej odwiedzają mieszkańcy Szczecina? My już wiemy! Teraz Wy sprawdźcie, gdzie szczecinianie najchętniej chodzą na lody.

📢 TOP 5 jezior niedaleko Szczecina, o których mogłeś nie słyszeć. Zobacz, gdzie nad wodą nie ma tłumów

Spontaniczny wypad na spacer nad wodę, okazja do spokojnej kąpieli z psem lub weekend w survivalowym stylu przy ognisku - wystarczy wybrać odpowiednie jezioro i się spakować. Podpowiadamy, gdzie czekają na Was najlepsze wakacyjne miejscówki.

📢 Arkonka kiedyś. Jak wyglądało szczecińskie kąpielisko? Ile kosztował wstęp? Zobacz archiwalne zdjęcia!

Niewielu wie, że w miejscu dzisiejszego kąpieliska Arkonka, było kiedyś jezioro. Z czasem zaczęło ono wysychać, a w jego niecce pojawił się kompleks basenowy.

📢 Masz to na samochodzie? Wkrótce zostanie skradziony. Złodzieje celowo je oznaczają. Auto z garażu zniknie w kilkanaście sekund - LISTA

Wbrew pozorom wraz z rozwojem technologii złodzieje coraz łatwiej potrafią ukraść nasz samochód. Nowy, kilku, czy kilkunastoletni. Dla nich nie ma różnicy! Samochód z naszego garażu może zniknąć w kilka sekund i nawet tego nie zauważymy. Sztuczki złodziei są coraz bardziej wyrafinowane. Niektórzy wcześniej oznaczają samochody przed kradzieżą. Jak to robią?

📢 Znane osoby urodzone w Szczecinie: Young Leosia, Bartosz Zmarzlik. Są rozpoznawalni nie tylko w Polsce, ale i na świecie! [ZDJĘCIA]

Są sławni i utalentowani. Piłkarze, wokaliści, dyrygenci, a nawet modelki. Łączy ich miejsce urodzenia, Szczecin!

📢 Tak wyglądał Szczecin 20 lat temu. Powspominaj i zobacz na ARCHIWALNYCH ZDJĘCIACH

A pamiętacie jeszcze szczeciński fast food z Mik Maka, dziewczyny (i nie tylko!) w butach Buffalo, jelcze i hotel Arkona ? Przenieśmy się w czasie o 20 lat i zobaczmy, jak wyglądał Szczecin w 2002 roku!

📢 Studniówka XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Cóż to był za bal! [ZDJĘCIA]

W sobotę w Hotelu Radisson maturzyści z XIII Liceum Ogólnokształcącego bawili się na studniówce.

📢 Wesołe miasteczko Holiday Park Szczecin: CENNIK i atrakcje. Zobacz ZDJĘCIA, WIDEO - 28.08.2020

Wesołe miasteczko Holiday Park Szczecin miało działać całe wakacje. Park rozrywki nie zamyka jednak swych bram w ten weekend, a będzie działać do 13 września! Sprawdziliśmy jak wyglądało otwarcie miasteczka oraz ceny biletów.

📢 Poszukiwani z regionu za posiadanie narkotyków [ZDJĘCIA]

Zachodniopomorska Policja poszukuje kilkunastu osób w związku z Art. 62 ust. 1 Posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych - wbrew przepisom ustawy. Sprawdźcie listę poszukiwanych.

📢 Niemcy: Śmiertelny wypadek na autostradzie. Zginął Polak

Niemieckie media donoszą o tragicznym wypadku, do którego doszło po naszej zachodniej granicy, na autostradzie prowadzącej do Kołbaskowa.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polscy strażacy znów w akcji. Pomogą Francuzom gasić pożary

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie