Pracownik i jego bliscy z łatwym dostępem do leczenia i wsparcia finansowego, gdy zdarzy się nieszczęście

Materiał informacyjny PZU Życie SA
Udostępnij:
Nowoczesne grupowe ubezpieczenia dla pracowników łączą dostęp do prywatnej opieki medycznej z asekuracją finansową w razie wypadków losowych. I dla zatrudnionych, i dla pracodawcy oznacza to wiele korzyści. Łatwo je zauważyć na przykładzie ubezpieczenia grupowego PZU.

Troska o zdrowie – własne i najbliższych, jest dla większości z nas sprawą podstawową. „Wypadki chodzą po ludziach” brzmi popularne powiedzenie, a zwłaszcza teraz całkiem zasadne byłoby jego uzupełnienie – choroby nie omijają nikogo. Obecnie też z całą siłą uwypukla się problem dostępu do lekarzy i placówek ochrony zdrowia.

Ubezpieczenie grupowe PZU czyli dwa w jednym

Po części wyjaśnia to, dlaczego pracownicy tak cenią tych pracodawców, którzy zapewniają dostęp do prywatnego leczenia. Firmy, które dbają o swoją załogę także od tej strony, zyskują na wizerunku, a w trudnych czasach na rynku pracy łatwiej jest im pozyskać odpowiednich kandydatów na wakujące stanowiska. Warto przy tym wiedzieć, że prywatną opiekę medyczną można zapewnić pracownikom w formie grupowego ubezpieczenia na życie i zdrowie. Co więcej, w PZU znajdziemy polisę, która zapewnia zarówno dostęp do prywatnego leczenia , jak i wsparcie finansowe na wypadek zdarzeń losowych.

Połączenie ochrony od wielu ryzyk, w polisie dla wielu osób, to jednocześnie oszczędności na składkach ubezpieczeniowych, wynikające z efektu skali.

Ubezpieczenie grupowe w PZU: zdrowie na różne sposoby

Dostęp do prywatnych placówek medycznych ważny jest nie tylko ze względu na krótkie terminy oczekiwania na konsultację lekarską w razie choroby. To także znacznie prostsza możliwość wykonywania badań profilaktycznych. Jedno i drugie może pozwolić na szybsze wykrycie poważnych chorób, co pracownikom daje korzyści zdrowotne, a pracodawcom – konkretne oszczędności z mniejszych absencji i mniejszych kosztów zastępstwa czy reorganizacji, która może być konieczna w przypadku dłuższej choroby pracownika.

W ofercie PZU znajdziemy też tak unikalne świadczenia zdrowotne, jak dofinansowanie zakupu leków na receptę (nawet do 80%), usługi pomocowe (takie jak np. druga opinia medyczna w razie ciężkiej choroby, wydana przez lekarza za granicą), a także zabiegi rehabilitacyjne po zdiagnozowaniu ciężkiej choroby lub po nieszczęśliwym wypadku.

Poza świadczeniami medycznymi, ubezpieczenie grupowe PZU może zapewnić pracownikom wsparcie finansowe, m.in. na wypadek ciężkiej choroby (np. zawału serca czy nowotworu złośliwego), następstw nieszczęśliwego wypadku, leczenia szpitalnego, operacji chirurgicznych i utraty sprawności.

Polisa grupowa zapewni również świadczenie finansowe dla bliskich w razie śmierci ubezpieczonego.
Warto wiedzieć, że jeśli firma sponsoruje swojej kadrze polisę na życie, to taka polisa chroni również samego pracodawcę, np. przez przejęcie odpowiedzialności cywilnej i wypłatę odprawy pośmiertnej rodzinie pracownika, która przysługuje jej zgodnie z Kodeksem pracy
.

Ubezpieczenie grupowe w PZU: również z myślą o dzieciach

Ubezpieczenie grupowe PZU może obejmować też np. opiekę medyczną dla dzieci pracowników oraz wsparcie finansowe w razie ich problemów zdrowotnych – ciężkiej choroby (m.in. nowotworu złośliwego, sepsy, cukrzycy typu 1), uszczerbku na zdrowiu spowodowanego wypadkiem oraz w razie pobytu w szpitalu.

O czym warto wiedzieć

Raz zawarta polisa grupowa może być modyfikowana pod zmieniające się potrzeby. Np., w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem pracowników na pomoc psychologiczną w dobie pandemii, pracodawca może zwiększyć zakres opieki medycznej tak, aby pracownicy mogli korzystać z wizyt u psychologa.

Przyszłość jest dzisiaj, więc zadbaj o nią. Pobierz naszego e-booka i kompedium, a dowiesz się, jak żyć długo i szczęśliwie. Wejdź na stronę kampanii www.pzu.pl/zyj-dlugo-i-szczesliwie

Zakładem ubezpieczeń jest PZU Życie SA. Ten materiał nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności, znajdziesz w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczeń (OWU): typ P Plus, Opieka Medyczna S, PZU Pod Dobrą Opieką wraz z umowami dodatkowymi oraz w Umowie grupowego ubezpieczenia na życie i zdrowie dla małych przedsiębiorców, będących członkami Klubu PZU Pomoc w Życiu (PZU z Myślą o Życiu i Zdrowiu), dostępnych na pzu.pl, w naszych oddziałach lub u naszych agentów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Pracownik i jego bliscy z łatwym dostępem do leczenia i wsparcia finansowego, gdy zdarzy się nieszczęście - Strefa Biznesu

Więcej informacji na stronie głównej Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie